fot. pixabay.com

Przewodniczący Zgromadzenia Żydowskiego w Sztokholmie opowiedziało się przeciwko proponowanemu zakazu islamskiego nawoływania do modlitwy z minaretów w miejscowych meczetach.

Część szwedzkich partii politycznych, na czele z antyimigracyjnymi Szwedzkimi Demokratami oraz Chrześcijańskimi Demokratami, uważają, że nawoływana muezzina to już nie element religijny, ale symbol politycznej dominacji islamu nad osiedlami w tamtejszych miastach.

Przewodniczący Zgromadzenia Żydowskiego Aron Verständig sprzeciwia się propozycjom zakazu nawoływania do modlitwy przez muezzina. Takie propozycje porównał do rozwiązań XVIII wieku, kiedy do Szwecji z Niemiec przyjechał Aaron Izaak, który zgodnie z dekretem króla Gustawa III był pierwszym Żydem w Szwecji mogącym swobodnie uprawiać swój kult. Mimo nadanego mu prawa był on jednak obiektem „ataków słownych i fizycznych” na ulicach Sztokholmu.

Verständig wprost odnosi się do słów przewodniczącej Chrześcijańskiej Demokracji Ebby Busch Thors, która twierdzi, że chrześcijańskie dzwony kościelne mają uprzywilejowaną pozycję ze względu na szwedzkie tradycje. Jego zdaniem podobne myślenie prowadzi do prześladowań rodem ze wspomnianego XVIII wieku.

Friatider.se / autonom.pl

89
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
31 Comment threads
58 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
46 Comment authors
RafałxsdstanisławAnahu Yamito IIKasia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz
Gość
Tomasz

potem żyd ucieknie do Izraela a szwed zostanie z kupką na ręku? przeciez żydzi już uciekają z europy…

Kinga
Użytkownik

Ucieknie do Polski, a nie do Izraela.
Od wieków żydy wysługiwały się muzlami w prowadzeniu wojenek..

koala_k
Użytkownik

Ależ już nie, Polacy są współodpowiedzialni za holocaust. Propaganda zrobiła swoje

goj
Gość
goj

Dlatego się tu sprowadzą i wyłudzą grube miliardy, żeby odizolować się od Lechitów. Zresztą, już to robią – rozejrzyj się. Nie chce mi się tu wymieniać wszystkiego, bo tego jest już tyle, że głowa pęka. Już same kolejne muzea są przecież planowane w Warszawie. Polak przed żydami ma się wstydzić,… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Użytkownik

Do ubogacaczy Jest pewne podobieństwo bardzo różnych nacji, Co po drugiej stronie Śródziemnego Morza Mieszkają i celują w świecie w emigracji. (Podobieństwo, pomimo różnic z ostrza noża!) Zarówno islamista, jak Żyd z Izraela, „Chętnie by ubogacił Polskę i Europę”, Mimo że jawnie głosi, „iż nieprzyjaciela Widzi w nas”!… Czy rozumie… Czytaj więcej »

Kemik89
Gość
Kemik89

Zgadza się, historia pokazuje że naród żydowski zdradzał chrześcijan aby muzułmanie ich wybili. Świetny wykład dr. Jana Przybyła na temat naszych polskich relacji z Islamem są na YT

papuga
Gość
papuga

Nie tylko Żydzi, z histori to Francuzi w 16 i 17 wieku spiskowali z Turkami przeciwko Europie Habsburgów. Tak że swoich zdrajców mnogo. A do Francuzów mam tyle nabożeństwa jak do ISIS. Raz nam tylko pomogli w 1920 swoja misją wijskowa i armią Hallera.

koala_k
Gość
koala_k

Widzisz, u wielu osób panuje zanik pamięci historycznej. Być może braki w edukacji.

Malajkowa
Gość
Malajkowa

VII wieku naszej ery w Hiszpanii żydzi współdziałali z arabami w podbiciu Hiszpanii.
Wszystko napisane na Wikipedii.

Anahu Yamito II
Użytkownik

Zydzi chca doprowadzic do wojny domowej w Europie. NWO to oni

koala_k
Użytkownik

Czyli już zaczynają się odkrywać. Jawna wojna religijna

easyrider
Użytkownik

koala_k
A tu ze dwa posty temu jakaś dziewczyna pytała, kto stoi za ściąganiem kolorowej dziczy. Może być prostsza odpowiedź?

koala_k
Gość
koala_k

Mnie nie trzeba uświadamiać w tym zakresie. Wchodząc na portal z góry założyłam, że inni użytkownicy też to wiedzą

easyrider
Użytkownik

koala_k
To nie jest żadne uświadamianie tylko wyrażenie swojej opinii. Opinię czytają także inni. Nawet tu, na tym portalu, nie wszyscy zdają sobie sprawę z bezprecedensowej skali zagrożenia. Dlatego warto o tym mówić i powtarzać.

koala_k
Gość
koala_k

Z góry założyłam, że musi gdzieś być ukryty atak na mnie. Przepraszam

easyrider
Użytkownik

koala_k
Zero ataku wink

koala_k
Gość
koala_k

Napadli na mnie obrońcy wiary i płaskiej Ziemi. Zostałam nazwana kretyńską neopoganką, która nie ma szacunku do swojej kultury i na pewno nie mogę nazwać się Polką. Także aby nie wywołać kolejnej wojny religijnej staram się wybadać poglądy drugiej osoby aby w razie czego nie wdawać się w dysputę

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

koala_k Ojoj!…Prawie robisz z siebie taką samą biedną jak i biedni uchodźcy Nie przesadzaj, bo nie przypominam sobie, aby ktoś użył zwrotu „kretyńska”. Więcej obiektywizmu, ważenia słów i bez manipulacji. Nie wywołałaś wojny żadnej, tym bardziej religijnej. W nieładny sposób, zmuszałaś innych do posypania głowy popiołem za nie swoje grzechy.… Czytaj więcej »

koala_k
Gość
koala_k

ojoj, zauważ, że to użytkowniczka Kinga w stosunku do mnie użyła przymiotnika „kretyński” pierwsza. Ja wyznaję zasadę „oko za oko ,ząb za ząb”. Zniżam się czasem do poziomu spekulanta. Ma to na celu tylko uzmysłowić … imbecylizm…(?). Staram się nikogo nie obrażać, szanować jego zdanie, szanować nasz (NASZ) polski język.… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

koala_k Czytałam komentarz ze słowem neo poganka ale nie był to komentarz Kingi. Dlatego nie zgadzało mi się. Każdy wyznaje jakieś zasady i mogą te zasady kolidować między dwoma osobami i co wtedy?… Dyktat, przytyki, uszczypliwości itd. (nie chce mi się wymieniać, jak wrócisz do swoich komentarzy i obiektywizmu do… Czytaj więcej »

koala_k
Gość
koala_k

Włąśnie – odpuśćmy i niw wchodźmy w dyskusje zbędne. Nawet nie chce mi się tego szukać. Idźmy do przodu, a nie do tyłu

xsd
Gość
xsd

Allah Akbar ty ateistyczny qvrviszonie

Anahu Yamito II
Użytkownik

Nie, to ty napadasz na nas. Badz sobie ateista ale do nas sie nie przyczepiaj. Popatrz na logo ndie.pl. Zobacz co jest w srodku i odpieprz sie od tych co wierza.

Czepi
Użytkownik

Dla mnie krzyż równoramienny to odwieczny symbol solarny, tak jak i swastyka. Oba symbole pospolicie używane wśród ludów indoeuropejskich.

AqqPanieKruq
Gość
AqqPanieKruq

Żydzi w Szwecji i w Izraelu. NIby ta sama nacja, te same korzenie, ta sama religia, ale jakby trochę inaczej podchodzą do kwestji Muzułmanów w miejescu swojego zamieszkania. Ciekawe dlaczego?? czyżby przez ocieplenie klimatu?? a może przez obecny gluten w diecie????

TZ.
Gość
TZ.

Wcale nie inaczej. Dokładnie tak samo! Żydowska obrona muezzina to uderzenie w chrześcijaństwo.

Wiarus55
Użytkownik

Wszyscy tutaj wiemy, że Islam to ideologia totalitarna oparta na Koranie, który nakazuje zwalczać żydów i chrześcijan, oraz innych niemuzułmanów mieczem i terrorem! Podbija jak kiedyś, teraz też narody i zniewala kobiety! Państwo islamskie to nie bajka. Okrucieństwa wojowników Allaha są faktem. Jedynie opór przed islamizacją Europy może nas uratować!

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Wiarus55
Sam opór to za mało, kiedy wróg robi nam na NASZYM! lądzie totalny rozpirz i wojnę. Na agresora i terrorystę potrzebna jest większa agresja i terroryzm i natychmiastowy deport. Tylko tak dzicz się uspokoi.

AqqPanieKruq
Gość
AqqPanieKruq

Opór drogi Wiarusie55 TAK, ale czym?? Wielu Użytkowników pisze coś o sprężynach, kastetach, itd. Jescze raz podkreślam: Wy (drodzy Forumowicze) macie zawody, umiecie pisać, czytać, macie Rodziny i/lub Bliskich. Częśc z Was umie posługiwać się sztukami walki. Naprzeciw Was stoi przeciwnik który jedyne co umie to zabijać, nic go nie… Czytaj więcej »

Wiarus55
Użytkownik

Aqq… – Problem u nas jest bardziej natury psychicznej. Powstaje tutaj pytanie: Ilu Polaków w obliczu zagrożenia, będzie zdolna bez wahania strzelić agresorowi/napastnikowi w łeb? Wierzcie mi to nie jest łatwe. Tu trzeba wypracować w sobie mechanizmy agresji, a zarazem samokontroli. Przejście od paniki i zdezorientowania, do pewności i opanowania… Czytaj więcej »

easyrider
Użytkownik

Wiarus55
Około 2 procent ludzi, to tzw. urodzeni żołnierze. To ci, którzy w sytuacji zagrożenia, w tzw. słusznej sprawie, zabiją przeciwnika i nie będą odczuwali dylematów moralnych. Opory, o których piszesz są przełamywane podczas długotrwałego, ukierunkowanego szkolenia.

koala_k
Gość
koala_k

Nie rozumiem, ale być może mi wytłumaczycie, tego kierunku, że tylko zbrojnie jest szansa pozbyć się „uchodźców”. Wystarczy zakazać uboju halal, zakazać budowania meczetów, nakazać dzieciom uchodźców uczyć się w polskiej szkole bez możliwości wprowadzania lekcji islamu, dodawać do wszelkich możliwych produktów spożywczych mączkę wieprzową. Dodatkowo zrobić to co ostatnio… Czytaj więcej »

AqqPanieKruq
Gość
AqqPanieKruq

Jestem za, dlatego Plus. Najlepiej żyć w pokoju z dala od problemów. ALE co piszą m.in. na tym Forum zbliża się krwawa konfrontacja na zachodzie a to oznacza uchodźców. Uchodźcy to np Hans Schmidt, z ojca i dziada Niemiec, tylko, że po niemiecku słabo mówi… Więc broń po to aby… Czytaj więcej »

koala_k
Gość
koala_k

też masz plusa za pacyfizm. Ja uważam, że każdy problem da się rozwiązać podstępnie, niefizycznie bez świadomości ogółu. Pamiętajmy o naszych potomnych….

bkkkk
Gość
bkkkk

Koalo, żeby nie wyważać otwartych drzwi przypomnę „Balansujcie póki się da. Jak już się nie da – podpalcie świat.” Nic dodać, nic ująć.

easyrider
Użytkownik

koala_k Nie da rady koala. Tak można było zadziałać w latach 70-tych albo pewniej jeszcze wcześniej. Po wojnie algierskiej arabska dzicz zaczęła się osiedlać we Francji. Potem szkopy zaczęły sprowadzać Turków do roboty. Wtedy jeszcze byli grzeczni. Teraz czują swoją siłę i słabość spedalonych społeczeństw Zachodu i ich rządów. Lewactwo… Czytaj więcej »

papuga
Gość
papuga

Tylko Chrześcijaństwo da odpór tej dziczy (no i Chińczycy , ci sie z nimi nie pier…………….lą).

bkkkk
Gość
bkkkk

Koalo, jestem za tym, by robić wszystkie te rzeczy RÓWNOCZEŚNIE. Wszystko co zmniejszy ilość uśpionych agentów czy desantowców operujących w naszym kraju, tylko wspomoże obronę czynną/orężną. Oprócz tego o czym piszą Koledzy (sposoby „twarde”) i Ty (sposoby „miękkie”) trzeba jeszcze uzupełniać np. propagandą (ja tu kiedyś podawałam projekt ulotki dla… Czytaj więcej »

El-Raton
Użytkownik

Wiarus: Masz pelna racje. Bariera jest przeogromna. Nie mniej nie mam watpliwosci, ze w obliczu smiertelnego zagrozenia, sczegolnie wobec rodziny i dzieci, kazdy pociagnie za spust. Najlepiej jest jednakt przedtem pocwiczyc. Polecam strzelectwo sportowe i mysliswo. Obecnie np. w Niemczech bardzo popularne.

Czepi
Użytkownik

Uważam, że jeśli islam byłby w Europie nielegalny, a za zabicie muzuła nie było żadnych prawnych konsekwencji, to świat zachodni szybko by oczyscił swoje spoleczenstwa z islamu. Musi byc tylko taka wola ze strony rządów. Obecnie lewackie rządy wręcz uciskają tam ludzi krytykujacych muzułów i ich chorą ideologię.

easyrider
Użytkownik

AqqPanieKruq
Nie klamka czyni z mężczyzny wojownika. Nóż jest cichy i skuteczny. Trzeba tylko przełamać barierę mentalną by wrzeszczącemu Ahmedowi przeciąć tętnicę szyjną czy udową. To nie jest takie trudne.

AqqPanieKruq
Gość
AqqPanieKruq

Easyryderze: lubię jak piszesz więc pozostań żywym abyś mógł pisać. nie wiem kim jesteś ale skoro umiesz pisać i fajnie piszesz to znaczy, że umiesz coś więcej niż mgr/arch/lek który nie potrafi NIC, poza zabijaniem oczywiście. Planujesz zbliżyć się do jego a.femoralis (czyli twoja ręka opuszczona – czyli jesteście blisko)… Czytaj więcej »

Kinga
Użytkownik

Jak myślicie: dlaczego w Białej Księgze Ujni jest zapis o nabyciu wojskowych dronów?

easyrider
Użytkownik

AqqPanieKruq Bez dwóch zdań klamot daje przewagę. Jednak póki co państwo znacznie utrudnia legalne posiadanie broni. Z nożem jest łatwiej. Nóż jest tańszy w zakupie i tańszy do ćwiczeń. Z klamką – o ile ktoś nie ma solidnego przeszkolenia taktycznego – trzeba jeździć na strzelnicę, zapisywać się na jakieś kursy… Czytaj więcej »

AqqPanieKruq
Gość
AqqPanieKruq

Sensownie piszesz!, jak zawsze. Co do kompromisów – rewolwer CP – owszem wielka klamka, ciężka i takie same konsekwencje jak za użycie noża – więc jak już ryzykować to lepiej bezpieczniej („wolę aby sądziło mnie dwunastu niż czterech niosło”). Fajna jest broń sportowa, prosta do uzyskania ale droga piekielnie długa… Czytaj więcej »

koala_k
Gość
koala_k

Teoretycznie każdy za 300-400 zł może zaopatrzyć się w jakiś pneumatyk na metalowe kulki. Tylko ja osobiście nie chcę żyć w państwie, gdzie każdy mógłby robnąć komuś kulką w głowę, oko, etc. Jestem z państwa Lechitów, mocnych, mądrych, świadomych, nie agresywnych. Jesteśmy nacją mądrą, szanującą się… Uczmy się walki ale… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Koalo, powtórzę, co już kiedyś tu pisałam. Jako społeczeństwo mieliśmy baaaardzo długą i starą kulturę posiadania broni. Ona żyła jeszcze do czasów tuż po II wojnie. W uproszczeniu, to przed wojną „w co drugim domu była broń” i jakoś nie było plagi postrzeleń, porachunków sąsiedzkich z bronią w reku itp.… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

@AqqPanieKruku. Hm. Mój dziadek był na dwóch wojnach. I z jego doświadczeń wynika, że to było tak, iż jak z jakichś powodów odpadła broń palna, to biała krótka stawała się niezastąpiona. To nie są sprawy w opozycji. One są uzupełniające. Nie mam osobistych doświadczeń, nie czuję się więc na siłach… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Easy, nie ma takiej emotki, więc muszę słowami. Powyższy Twój koment ma u mnie reakcję „biję brawo na stojąco”. Nie dlatego, że Twój;), tylko dlatego, że jest SŁUSZNY.

bkkkk
Gość
bkkkk

@AqqPanieKruq Sprawa o której piszesz jest znacznie szersza. Wielopoziomowa. Postaram się krótko pokazać tę wielopoziomowość. Otóż jedna sprawa to samoobrona. Tu mamy teleskopy (polecam), noże (też polecam, ale to na okazje inne niż wyjście wieczorem w nieznane miasto). Tu mamy samoobronę osobistą. To ostatnie polecam najbardziej. Dlaczego? Głównie z powodów… Czytaj więcej »

Benek
Gość
Benek

Dobitny przykład żydowskiego wtrącania się do polityki państwa które ich przyjęło, a później się dziwią że są źle widziani przez obywateli.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Benek
Syjoniści to wróg wewnętrzny każdego państwa w Europie, i w pewnym sensie taki koń trojański Europy.

easyrider
Użytkownik

Benek
Oni się nie dziwią. Oni wiedzą, że są pasożytami żyjącymi z państw, które ich goszczą. Wymyślili sobie „antysemityzm” jako broń propagandową do biczowania gojów, którym nie podoba się ich pasożytowanie.

Benek
Gość
Benek

Pojawiam się i znikam oraz easyrider –
macie rację że w ten sposób prowokują innych aby móc drzeć mordę o antysemityzmie gojów, za co chyba płynie im kasa od Israela.

Amon
Gość
Amon

Jak taki ich bronia to czemu do nich strzelaja na granicy z izraelem?
Hipokryzja pelna para

prawyobywatel
Użytkownik

Bo Żydzi ich bronią, ale nie na swoim terenie.

Viki
Gość
Viki

„Izrael zamknął dostęp do meczetu Al-Aksa – Puls Azji” to tytuł ubiegłorocznego artykułu…ciekawe czy tam też rano wzywają muzułmanów do modlitwy…..

TZ.
Gość
TZ.

Czy w Al-Aksa wzywają – nie wiem. Ale w meczecie Omara, który stoi kilkadziesiąt metrów od Bazyliki Grobu Bożego, wzywają, i to bardzo głośno.

prawyobywatel
Użytkownik

No kuźwa nie wyobrażam sobie, aby coś mi od rana wyło koło chałupy. Dostałabym szału i pewnie buteleczki by leciały albo coś podobnego, może jakieś świńskie ogonki, no bo co mam do stracenia. Po prostu nie wytrzymałabym tego terroru. Czytałam kiedyś, że chyba gdzieś w Niemczech chciano postawić minaret. Ludzie… Czytaj więcej »

Viki
Gość
Viki

google podają, że to ten sam meczet, dziękuję za info bo w internecie nie znalazłam:)

anty
Użytkownik

Schizofrenia żydów jest zadziwiająca. Dopiero co były raporty o nasilających się antysemickich atakach dokonywanych przez „nowych europejczyków”, a teraz ci sami żydzi bronią swoich prześladowców w sprawach religijnych.

TZ.
Gość
TZ.

Nie bronią! To jest sojusz doraźny przeciw wspólnemu wrogowi – chrześcijaństwu. Nie ma mowy o schizofrenii.

koala_k
Gość
koala_k

To już ktoś pod innym artykułem napisał, że to jest naród, już nawet nie religijny, który jest po to aby pamiętać o holocauście

jacuś
Gość
jacuś

gdyby ten Żyd byl u siebie, w Izraelu, to inaczej by gadał…

arthur
Gość

Zanik instynktu samozachowawczego to już jednostka chorobowa?

sharky
Użytkownik

Czego się spodziewać? Przecież każdy normalny wie, że to pasożydy stoją za sprawą islamizacji europy. Oni to współfinansują, aranżują i planują zniszczyć wszystkich chrześcijan. A najlepszą ich bronią jest nic innego jak banda kozojebów i innych islamskich śmieci…

Andrea
Gość
Andrea

żeby zrozumieć lepiej Lucyferian, zwanych też (dla niepoznaki?) żydami, najlepiej zapoznać się z działalnością i biografią Chaima Rumkowskiego, króla getta w Łodzi

mistrz
Gość
mistrz

Nihil novi. Jakże mnie to nie dziwi.

Marcin Opus
Użytkownik

Żydkowi przypominaj się prześladowania z XVIII w? Niech poczeka na te z XXI.

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Chazarscy żydzi już namieszali rewolucja w Rosji w 1917, wspieranie s rzeszy ostatnio ISIS, destabilizacja Libii, Iraku, Syrii na szczęście nie udało im się obalić rządu Ustawa 447, roszczenia wobec Polski, robienie z Polski współodpowiedzialnych za holokaust, chęć tworzenia Polin na terenie Polski, Ukrainy tylko że na terenie emiratów niemieckich,… Czytaj więcej »