W wyniku narastających tarć społecznych w 2015 roku aż 10 tysięcy milionerów opuściło Francję z powodu islamskiej imigracji i terroryzmu.

W Wielkiej Brytanii zaalarmowanej zbliżającą się emigracją najbogatszej części społeczeństwa gdzie napięcia społeczne również narastają, Brexit pozostaje szansą na zatrzymanie exodusu milionerów z jej wybrzeży.

Szacuje się, że w zeszłym roku Francja straciła w przybliżeniu; 3 procent z całkowitej liczby milionerów, a najwięcej, bowiem – 6 procent milionerów opuściło Paryż. W sumie to około 7 tysięcy osób, jedynie mieszkańców stolicy Francji, którzy na cel swojej emigracji wybierali głównie państwa Zjednoczonego Królestwa, tuż za nimi uplasowały się Stany Zjednoczone Ameryki, Kanada, Australia i Izrael zgodnie z tym co ujawnia raport agencji New World Wealth w części dotyczącej sektora bogactwa globalnego.

„Obecnie bardzo zauważalny jest odpływ francuskich milionerów z kraju, a bezpośrednią przyczyną tego zjawiska jest narastający konflikt na tle wyznaniowym pomiędzy chrześcijanami a muzułmanami, szczególnie widoczny w aglomeracjach miejskich. Oczekuje się wzrostu tej tendencji w najbliższych dekadach wprost proporcjonalnie do wzrostu niepokojów społecznych” – ostrzega raport.

W zeszłym roku również Chiny mocno odczuły znaczny odpływ milionerów poza granice swojego kraju, tuż za nimi w tej niechlubnej statystyce plasują się Włochy, Indie, Grecja, Rosja, Hiszpania i Brazylia.

Co ciekawe, jedynie z zeszłym roku, odbiorcą największej liczby migrujących milionerów była Australia z liczbą 8 tysięcy nowo przybyłych i gotowych do osiedlenia się na jej wybrzeżach, głównie w Sydney, Melbourne i Perth. Do Stanów Zjednoczonych trafiło około 7 tysięcy uciekających bogaczy. Do Kanady, Izraela, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz do Nowej Zelandii dotarła także pokaźna ich liczba.

Do Londynu napłynęło około 500 milionerów. Znaczna część z dwóch i pół tysiąca bogatych Brytyjczyków zdecydowanych opuścić stolicę swojego kraju raczej przeniosło się w inne zakątki Anglii niż wyjechało za granicę. „Większość z opuszczających Londyn milionerów urodziła się w Wielkiej Brytanii, natomiast prawie wszyscy którzy przybyli do stolicy kraju pochodzą z innych krajów” – odnotowuje autor raportu.

„Taki trend najpewniej utrzyma się w przyszłości. Z rozmów przeprowadzonych z kilkoma pochodzącymi z Wielkiej Brytanii zamożnymi ludźmi wynika, że niepokoi ich kierunek przemian jakie zachodzą nie tylko w Londynie ale w całej Brytanii od przynajmniej kilku ostatnich dekad. Australia wydaje się być ich preferowanym kierunkiem”.

Te liczby są opracowane przy użyciu danych pozyskanych ze statystyk każdego kraju, z rocznych wywiadów przeprowadzonych z około 800 osobami o zasobnych portfelach oraz pośredników, a więc ekspertów od spraw migracji, platform wymiany informacji o drugim obywatelstwie, menadżerów zarządzających bogactwem i agentów mienia, danych z rejestrów majątkowych i zestawień wyprzedaży dóbr i zasobów – podaje w swoim raporcie International Business Times.

Podczas gdy napięcia powodowane masową imigracją były problemem dla osób, które Europę opuszczały, tak realna możliwość Brexitu już nie stanowi dla nich problemu. Wszyscy z badanych byli bardziej skłonni do pozostania w kraju w perspektywie wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur UE i odzyskania swoich granic.

Wzrosła również szansa na ponowne rozpatrzenie wcześniej odrzuconej możliwości wprowadzenia 2-letnich wiz pracowniczych dla obywateli Kanady, Australii, Nowej Zelandii. Mogłaby również pojawić się okazja do wciągnięcia USA na listę krajów, od których obywateli wymagane byłoby posiadanie wizy. Badani odpowiadali, że woleliby politykę umacniania więzi z dawnymi koloniami brytyjskimi, w szczególności z Australią, USA, Kanadą i Nową Zelandią, jak również z Chinami i Indiami jednocześnie licząc na osłabienie więzów łączących ich kraj z państwami UE, Turcją
i krajami środkowego wschodu.

W podsumowaniu raportu czytamy – „W naszej opinii Brexit nie będzie skutkował odpływem milionerów z Wielkiej Brytanii. Przeciwnie, wierzymy że bogaci obywatele UK będą bardziej skłonni do pozostania w kraju w razie Brexitu. To stanowisko uzasadnia fakt, że większość bogatych Brytyjczyków z którymi przeprowadziliśmy wywiady bardziej obawia się europejskiej polityki otwartych granic.”

źródła: Raport / breitbart.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie ndie.pl zabronione. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

49
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
12 Comment threads
36 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
22 Comment authors
AdremObywatelka ZiemiSzwagierJURYJacek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kaassi
Gość
kaassi

Gdy czytam komentarze na brytyjskich forach jedynym powodem dlaczego chca wyjsc z Unii to fakt, ze licza ze tym sposobem uratuja sie przed islamizacja pełną parą, która narzuca Merkelowa. Merkel realizuje świadomie zniszczenie Europy, jest szara eminencją Unii , wniosek jest oczywisty, kto pozostanie pod wpływami Unii (Merkelowej) – zostanie… Czytaj więcej »

azotox
Gość

Oczywiście, UE należy bezwzględnie opuścić, ponieważ jest to regularny obóz koncentracyjny, w którym komendantem jest Merkel (mająca nad sobą wyższych decydentów), a role kapo są obsadzone przez Schulza, Junckera, Tuska i resztę tej kamaryli. Chciałoby się powiedzieć – wyjdźmy z UE jak najszybciej. Lecz nie czarujmy się – gdyby w… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

@azotox, masz rację, zdaje sobie z tego sprawę, Musimy wykorzystac okoliczności, które – patrzać na to co się dzieje – prędzej czy później sie pojawią. (oby prędzej)

melas
Gość
melas

no i dokąd pójdziesz ? Ruski tylko na to czekają. Kto nas ochroni przed nimi węgry i czechy ze śmiesznym wojskiem? A moze nato, które moze sie okazać tak słabe jak unia ? napewno nie bedą to stany. Moze okazac sie nawet ze niemcy zechcą odzyskac dawne ziemie bo do… Czytaj więcej »

Processor
Gość

Niemcy, Francja, Belgia – będą miały własny wewnętrzny problem z dżihadem, są więc duże szanse że będą za słabe by nam zagrozić. Należy utworzyć mini-unię na bazie grupy wyszehradzkiej, wtedy nasza siła wzrośnie. Najważniejsze jest, by utrzymać tożsamość narodowo-kulturową.

JURY
Gość
JURY

To jest konieczność polityczna i historyczna aby odtworzyć państwo Jagielońskie. Wystarczy zobaczyć w atlasie jego domenę aby wiedzieć w jakich granicach ma się odtworzyć.
Narody środkowej europu pokładają nadzieję w tym procesie i w naszym przewodnictwie jako kraju o największym potencjale w Słowiańszczyźnie.

JURY
Gość
JURY

Nie bądź agentem Kremla i nie siej defetyzmu. Myślisz że w tej napiętej sytuacji te imperia są takie nie do pokonania? Same się zjedzą nie patrząc na takich malutkich jak my! W 1914 nikt nie wierzył poza garstką oszołomów że odzyskamy niepodległość. Teraz też mamy szansę o ile będziemy potrafili… Czytaj więcej »

Szwagier
Gość
Szwagier

„Trzymajmy kciuki za Brexit” – to też, jak mniemam, w imieniu Polaków, którzy, korzystając z unijnego wspólnego rynku, wyjechali na Wyspy za „normalnym, godnym życiem”?

azotox
Gość

Jeszcze odnośnie Brexitu. Tak czytam rozmaite doniesienia w sprawie panamskiej. To, że chce się pogrążyć Putina, to normalka. Interesujące jest natomiast to, że jest tam wymieniony np. ojciec Camerona. Dlaczego interesujące? Ano dlatego, że nie wierzę w przypadkowość pojawiających się nazwisk. Nie wierzę też, że opinii publicznej przedstawiono pełną ich… Czytaj więcej »

fi_n
Gość

@kaassi. Tylko, że nie da się uciec przed tym o czym piszesz. To nie Unia to narzuca ani Merkelowa. To idzie ze znacznie wyżej usytuowanego ośrodka decyzyjnego. Nadludzkiego. Jesteś jeszcze na tyle młoda, że się o tym przekonasz. Tylko, że wtedy będzie za późno na jakiekolwiek działanie ratunkowe..

Will
Gość
Will

Czy myślisz o reptilianach, o których mówi David Icke? Być może istnieją, ale jeśli nawet to przy rozwoju ich cywilizacji już dawno mogliby nas załatwić. Dlaczego tego nie zrobili tylko teraz zaczynają i to rękami islamu?

fi_n
Gość

@Will. David Icke często nawiązuje do reptilian. Kiedyś go oglądałem. Nie mam na ten temat zdania. Natomiast ja mówię o Szatanie Diable, realnym bycie, który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię. Większość ludzi się temu poddała. Muzułmanie nie są wyjątkiem.

JURY
Gość
JURY

„Unia Europejska już upadła, tylko położyć się zapomniała” Parafrazuję szlachcica polskiego, który w ten sposób skomentował stan I Rzeczypospolitej Obojga Narodów w połowie XVIII w. w czasach saskich. Pewne podobieństwa są; 1.Samowola elit nieliczących się ze społeczeństwem (magnatów i elit władzy) 2.Panoszenie się obcych i ich wpływów w kraju. 3.Fazowe… Czytaj więcej »

fi_n
Gość

@JURY Ciekawe spostrzeżenia. Można tylko jeszcze dodać naiwność kolejnych pokoleń wierzących w jakieś ideały naprawienia tego świata. czy gdzieś na ziemi jest jakaś enklawa, jakaś społeczność odróżniająca się od innych?

Will
Gość
Will

merkel nie jest szarą eminencją (jeśli rozumiesz znaczenie tego pojęcia). Szara eminencja to ktoś, o kim się nie wie, że stoi za politykami i rządzi. Ona natomiast jest papetem w rękach szarych eminencji

fi_n
Gość

@Will. Właśnie o tej osobie cały czas piszę. To Szatan Diabeł.

Na niższym szczeblu Merkel wykonuje polecenia koalicjantów – zwyciężców IIWŚ. Dlatego nazwa Niemiec to Bundesrepublik Deutschland Finanzenagentur Gmbh.

allahuj
Gość

Nie od dziś wiadomo że najkrótsza droga do głowy wiedzie przez kieszeń. Skoro rządzący nie słuchają ludu to na pewno zauważą braki w kasie państwa i szybko zrobią (mam nadzieję) porządek z kozojebcami.

Ink
Gość

W Paryżu i wielkich miastach Europy, zostaną sami pobieracze socjalu tz.kozofani.!!

Will
Gość
Will

Rządzący nigdy braku kasy nie zauważą, bo jak im brakuje to sobie dodrukują

Paff
Gość
Paff

A wiedźma Senyszyn powie na to: „Niech uciekają, na ich miejsce przyjdą nasi ukochani beżowi bogacze z pustyni pachnący wielbłądzim łajnem”.

fi_n
Gość

Słowo przestrogi dla tych, co wierzą w siłę protestów oddolnych. Otóż świata nie zna jakiegokolwiek skutecznie przeprowadzonego oddolnego protestu w dużej sprawie bez dużych nakładów finansowych. Każda wojna, rewolucja, rokosz, wielkie zadymy jak Majdan wymagają finansowania. Matka Rotschildów ponoć powiedziała tak: Żadna z wojen nie może być toczona, bez zgody… Czytaj więcej »

Will
Gość
Will

Henry Ford powiedział: gdyby zabić 50 najbogatszych ludzi świata to nie byłoby więcej wojen

fi_n
Gość

@Will. Zbyt proste, aby było prawdziwe. I oczywiście naiwne. Chociaż coś o tym wiedział, ponieważ sam też się do nich przyczynił. Prawdziwa przyczyna, choć nie jedyna to ludzka zachłanność.

bkkkk
Gość
bkkkk

jednym słowem samo życie dało odpowiedź pani (uwaga, brzydkie słowo) Senyszyn.

kaassi
Gość
kaassi

Czytam artykuł na wp.pl „Pierwsze łodzie z migrantami wypłynęły z Lesbos do Turcji” Najlepsze jest to ze według autora artykułu mieszkańcy protestują przeciwko deportacji emigrantów :)) hehe a myślałam, że Prima Aprilis przypada na 1 kwietnia, a nie 4-go „na wyspie Chios doszło rano do gwałtownych protestów mieszkańców i aktywistów… Czytaj więcej »

Obywatelka Ziemi
Gość

Przeciez to bylo do przewidzenia. Nie tylko z Francji kto moze to ucieka, zobaczycie. Na pierwszy raz ida milionerzy, bo im najlatwiej. Kasy maja to sobie bilet i srrruuu do willi gdzies na Martinice. Reszta….reszta zbiera i szuka rodziny w Kanadzie, USA, Australii.

Stefan Wons
Gość
Stefan Wons

Nie przypisujcie wszystkiego islamizacji. Depardieu jak i wielu innych milionerów opuściło Francję ze względu na zbyt horrendalne podatki. W 2012r. znieśli 75% podatek dla najbogatszych, lecz nadal sytuacja nie wygląda za ciekawie.

Jestem Gosciem
Gość

fi_n A widzisz nasze zabiegi przyniosły rezultat. Nie ma co nigdy tracić nadziei. Przy okazji słowa uznania dla Redakcji NdiE

fi_n
Gość

@Jestem Gościem. Nie wiem, czy to zasługa moderatora, ale gdyby nie wyraźny głos dezaprobaty kilku uczestników szybko zrobiłoby się tu nieciekawie. Trzymajmy poziom.
Pozdrawiam serdecznie.

Asgard4444
Gość

Spokojnie z tym poziomem. Widać zwiększone zainteresowanie ndie.pl. Jak wszędzie w świecie są ludzie myślący, wojuący, współpracuący. Każdy działa w swojej przestrzeni jak umie. Ludzie czasem określą coś dosadnie, ale pewnie wynika to z emocji, jakie budzi temat islamizacji. I nic dziwnego. Pod wpływem emocji różne rzeczy czlowiek zrobi. Jednak… Czytaj więcej »

fi_n
Gość

@Asgard4444. Ochrona przed islamizacją jest tylko jedna. Nie dać się zislamizować. Niestety o to każdy musi zadbać indywidualnie.

tgb
Gość
tgb

zyjemy w kraju w którym ten proces akurat jesli sie zacznie to bedzie trwał bardzo długo,tego ani ty ani ja juz nie dozyjemy,no chyba ze dni ucisku sie skrócą bądz zostana skrócone ”ze wzgledu Na prawych”’ Wkoncu ten dzien nadejdzie

fi_n
Gość

Przez ostanie kilka tygodni moje obecności na tym portalu zauważyłem, jak w bardzo opłakanej sytuacji są ludzie. Wszyscy, tylko cześć nie zdaje sobie z tego sprawy. Cała ludzkość jest w tragicznym położeniu. Cywilizacja zachodnia mimo ogromnego postępu technologicznego i bogactwa gnije moralnie od środka. Wszyscy ludzie maja sumienie. Wszyscy (prócz… Czytaj więcej »

Masaj
Gość
Masaj

Dobry masz towar! Oj dobry smile

tgb
Gość
tgb

to nie towar,to smutna rzeczywistosc ale tez i nadzieja co sie zacznie potem,choc tego akurat Finn juz nie napisał

JURY
Gość
JURY

fi_n. TY JESTEŚ? Jesteś jakimś świadkiem Jehowy czy co, czy jakimś innym nawiedzonym ultracheśćjańskimkatolikiem? Bo cie chłopie nie czaje w tym temacie.

fi_n
Gość

@JURY. Proponuję uważnie czytać. Ze zrozumieniem.

JURY
Gość
JURY

fi_n. Czytam uważnie Twoje wypowiedzi ze zrozumiem. Zadałem proste pytanie. Odpowiedz. A nie wymiguj się oślizgnie.
Proponuje zajrzeć do Ewangelii Św Jana w kwestii mojego pytania. Czy „TY JESTEŚ”? A to jest moje podstawowe pytanie, tylko nie zauważyłeś, i nie odpowiedziałeś.

tgb
Gość
tgb

a dlaczego rozpoznajesz Swiadka Jah?ultracos tam co napisałes, nie powołuje sie na biblie tylko na nauki koscioła

Processor
Gość

@fi_n – zaproponuj Redakcji zrobienie głosowania, by się dowiedzieć ilu ludzi na tym forum ma świadomość stanu rzeczy o którym piszesz. Po ilości „łapek w górę” sądzę, że wynik glosowania byłby < 10% – a to by oznaczało, że "czarny władca" już zwyciężył Ale tu Cię pocieszę – znakomita większość… Czytaj więcej »

fi_n
Gość

@ Processor. W tym tkwi problem. Większość ludzi naiwnie jak dzieci odrzuca istnienie Szatana jak postaci z Bajki z Mchu i Paproci. Starsi wiekiem wiedzą, że była kiedyś taka Dobranocka. W erze oświecenia obciachem jest przyznanie się do wierzenia w istnienie Diabła. Faktem jest jednak, że odrzucenie uznania Diabla poprzedziło… Czytaj więcej »

tgb
Gość
tgb

dokładnie tak włąsnie jest

Jacek
Gość
Jacek

To niestety prawda, ale mało osób czyta Biblię i tego nie widzą i nie rozumieją. Pozdrawiam

jklkljkj
Gość
jklkljkj

niech się przeprowadzą do LUTON

Adrem
Gość
Adrem

Te milionery to *ydy.
Przyjadą do nas.