W obawie przed masowym napływem islamskich imigrantów w Austrii gwałtownie wzrosła sprzedaż broni palnej.

W kraju o ludności 8,5 mln osób, obecnie około 900 tys. sztuk strzelb jest przechowywana w gospodarstwach domowych. Strzelby są sprzedawane na dowód, należy je zarejestrować. W roku 2015 sprzedano o ponad 70 tys. sztuk broni więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

W ostatnim czasie sprzedaż tak gwałtownie wzrasta, że w magazynach brakuje broni. Sprzedawcy mówią o „szale zakupów”, zwłaszcza u kobiet, które szczególnie narażone są na atak. To wszystko w obawie przed tzw. „uchodźcami” z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Najwięcej osób kupuje broń w Dolnej Austrii – prawie 250 tys. sztuk broni zostało zarejestrowanych przez 66 tys. osób.

Austria zbuduje płot na granicy ze Słowenią

Austria planuje budowę ogrodzenia na granicy ze Słowenią w celu kontroli napływu imigrantów. Do dwumilionowej Słowenii w ciągu ostatnich 10 dni dotarło 84 tys. migrantów.

– W ostatnich tygodniach grupy imigrantów były bardziej niecierpliwe, agresywne i emocjonalne” i chodzi o podjęcie wszelkich środków ostrożności – tłumaczyła Johanna Mikl-Leitner.

źródło: oe24.at

18
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
7 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
optymalny1683.09.12Jolanta BrzezińskiLilithKarbulot Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Thomas
Gość
Thomas

Oby tylko panie wykonujące obronę konieczną nie były później skazywane przez politycznie poprawne sądy czy prasę za „przestępstwo nienawiści” czy coś w ten deseń.

bk
Gość
bk

Widzę jeszcze inną, nie wiem czy nie gorszą możliwość. Otóż oby nie było tak, że broniące się panie staną się źródłem broni palnej dla imigrantów. No bo kupują se broń. Fajnie. Ale z bronią trzeba ćwiczyć. I to w zasadzie stale. Ćwiczą? Jeśli tak, to dobrze (zasady użycia broni są… Czytaj więcej »

Jolanta Brzeziński
Gość

Jestem prawie w wieku emerytalnym i zrobię wszystko, aby Europa i Polska zachowała swoją kulturę. Nie chce u nas żadnych moslemów i tzw. imigrantów. Jeszcze raz, zaryzykuję swoim życiem, aby nie wpuścić tych ludzi do nas.

Nemo
Gość
Nemo

Przed niewlasciwym osadem „slepej Iustitii” mozna uchronic sie kategorycznym przestrzeganiem regul obrony koniecznej.
Po pierwszym strzale eliminujacym napastnika ,oddac z niewielkim opoznieniem strzal ostrzegawczy.
Policji nalezy zeznac ,ze napastnik mylnie wziety zostal za zamaskowanego neonaziste.

bk
Gość
bk

:). Patrz, nie przyszła mi do głowy możliwość szczelania (nie poprawiać) w samoobronie przed „naziolem”! Kupuję to:). No i ciekawe, co by w takiej sytuacji powiedział sąd:). – Ciemno było, a ja – kobieta (istota upośledzona, gorsza od wielbłąda) myślałam, że on jest brunatny, nie zaś śniady oraz że woła… Czytaj więcej »

wmj
Gość
wmj

Ja też chcę kupić broń na dowód – w Polsce.

Sztedke
Gość
Sztedke

No to kup czarnoprochową jest równie skuteczna co współczesna, trzeba pamiętać że z powodzeniem z pomocą tego typu karabinów i rewolwerów toczono kiedyś wojny i była stworzona właśnie do zabijania a nie strzelania na wiwat;)

bk
Gość
bk

Fantasta! Broń do ręki „dają” swoim obywatelom państwa niezależne.

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Uprzejmie przypominam, że w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawnymi, każda osoba w Polsce, która ukończyła 18 lat ma prawo bez zezwolenia nabyć i bez zezwolenia posiadać broń palną czarno-prochową oraz amunicję do tej broni. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 21 maja 1999 roku o broni i amunicji ( Dz. U.… Czytaj więcej »

abc
Gość
abc

Kiedy powiernik przestaje spełniać obietnice należy wziąć sprawy w swoje ręce.

Lilith
Gość
Lilith

Bardzo dobrze się dzieje. Zaczyna pękać początkowa koalicja austriacko-niemiecka. Na początku były wspólne apele, gadki o solidarności, kryzysie migracyjnym i wspólnym rozwiązywaniu tego, co narobiła Angela. A tu proszę już napięcie na linii Niemcy-Austria. Bez konsultacji podrzucają imigrantów na granicę z Niemcami, więc Berlin się poirytował. Zabawne jak te pseudo-koalicje… Czytaj więcej »

hp
Gość
hp

Muzułmanie to nie uchodźcy, bo przecież nie uciekają z Bliskiego Wschodu przed ustanowionym przez siebie kalifatem, którego są zwolennikami również w Europie

bk
Gość
bk

No właśnie. Albo są muzułmanami (egro: mają OBOWIĄZEK popierać kalifat, a zatem NIE mają przed czym uciekać), albo się wyrzekną chorej ideologii (i wtedy SĄ uchodźcami, ale zapomnijcie o szariactwach-wariactwach). Tertium non, krzywa, datur:).

Karbulot
Gość
Karbulot

Bo to są tacy specjalni uchodźcy-kameleony. Uciekają jako chrześcijanie, ale po uzyskaniu azylu staja się muzułmanami i chcą nas nawrócić na swoją wiarę. A na poważnie, to oni rzekomo (tak przynajmniej tłumaczą), są muzułmanami, ale nie podoba im się ucisk państwa islamskiego, ze względu na ortodoksyjność. Problem w tym, że… Czytaj więcej »

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Obawiam się, że 900 000 sztuk sprawnej broni palnej długiej, to nie ma w Polsce w magazynach jakichkolwiek służb plus magazynach rezerw strategicznych. Wszak mamy armię w ilości dusz, która mieści się na jednym warszawskim stadionie. Ilość robi wrażenie. Wrażenie robi również ta Pani ze zdjęcia. Albo ten karabinek to… Czytaj więcej »

optymalny
Gość
optymalny

Mamy mnogo możliwości w Polszy zakupów broni i środków do obrony i to bez rejestracji i pozwoleń a jakie ciche w użyciu.