Prof. Jan Woleński, filozof, były działacz PZPR i założyciel organizacji B’nai B’rith w Polsce wyjaśnił na konferencji w Oświęcimiu, że Polska i inne kraje dopuściły się zdrady tradycji europejskiej, ponieważ są niechętne przyjmowaniu tzw. 'uchodźców’. W jego ocenie tą niechęć można porównać do antysemityzmu.

Prof. Jan Woleński z wykształcenia filozof, podczas swojego wystąpienia na zorganizowanej w Oświęcimiu III Międzynarodowej konferencji „Europa wobec wyzwań XXI wieku. Europejczyk/Europejka – czyli kto?” wyjaśnił m.in, że to co się obecnie dzieje w Polsce i całej Europie jest zdradą tradycji europejskiej.

– To, co dzieje się obecnie w Polsce, ale i w innych częściach Starego Kontynentu, jest z punktu widzenia rozwiązań politycznych zdradą tradycji europejskiej, a już na pewno zaprzeczeniem pewnej najpiękniejszej karty w dziejach naszego kraju – ocenia.

Niechęć do uchodźców podobna do antysemityzmu

W swoim wystąpieniu filozof nawiązał również do kryzysu imigracyjnego. – Jak wynika z badań, co najmniej 30 procent Polaków jest stanowczo przeciwnych przyjmowaniu migrantów. Do tego mamy do czynienia ze wzrostem agresji – zarówno fizycznej, jak i, a może przede wszystkim, werbalnej, zwłaszcza wśród młodzieży – zaznacza.

Skalę obecnego zjawiska nienawiści do tzw. uchodźców Woleński zestawia z antysemityzmem. – W Polsce migrantów nie ma, ale negatywny do nich stosunek można porównać do antysemityzmu. Populacja skrajnie nacjonalistycznych postaw jest podobna. Na pytanie, dlaczego tak jest, odpowiedzi muszą udzielić socjologowie. Powinni przede wszystkim zdiagnozować sytuację przy pomocy sondaży i zrobić badania porównawcze w innych krajach europejskich – wyjaśnia.

źródło: interia.pl

88
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
59 Comment threads
29 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
67 Comment authors
malabialaWork Buy Consume Diempkprawyobywateldumna Polka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Eris the Rabbit
Gość
Eris the Rabbit

Zdradą tradycji europejskiej?! Że co? Qrwa, zdradą tradycji europejskiej jest właśnie przyjmowanie imigrantów! Nachodźców nastawionych do nas wrogo, żądających tego, żeby w Europie zaczęły obowiązywać ich prawa, tradycje, szariat; chcących unicestwienia nas i naszej kultury! Niech ten starzec jedzie do Niemiec i zamieszka w ośrodku dla imigrantów; po kilku dniach… Czytaj więcej »

Eris the Rabbit
Gość
Eris the Rabbit

jest stary i nie zostało mu zbyt wiele życia, i ma kasę, dlatego nie zależy mu na nas…

Eris the Rabbit
Gość
Eris the Rabbit

może nie DLATEGO nie zależy mu na NAS, wybaczcie złe sformułowanie wink ale na pewno nie zależy mu na Polakach i Polsce, i jego dalszym życiu w naszym kraju, jak i pewnie na życiu w ogóle – on już przeżył swoje, nie obchodzi go Polska, i tańczy jak mu zagrają…

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Jeszcze jedna lewacka menda, wrog Narodu Polskiego i zdrajca. A pies go yebal

ggg
Gość
ggg

Przede wszystkim to nie są uchodźcy,powiedzmy to wyraźnie to są NAJEŹDŹCY , oni nie uciekają przed wojną tylko pod tą przykrywką próbują zawładnąć Europą wprowadzając swoje tradycje islamskie ,a wypierają naszą kulturę naszą religię nasze tradycje , pan Woleński to filozofować mógł na plenum KC PZPR.Owszem podczas wojny Polacy także… Czytaj więcej »

Gość
Gość
Gość

On doskonale wie o czym mówi, uprawia propagandę na jedną modłę z jego krajanką, panią Barbarą Lerner-Spectre (większość bywalców z pewnością kojarzy ją oraz jej wypowiedź odnośnie rzekomo „nieuniknionej przyszłości Europy”).

Lupus Canis
Gość
Lupus Canis

temu panu tradycje co nieco się potentegowały, bo według mojej skromnej wiedzy z zakresu historii to od 25 X 732 roku (Poitiers) poprzez wszystkie wieki Europa zawsze walczyła, zawsze broniła się przed wyznawcami pedofilskiego pseudoproka, a teraz ta sama banda, z taką samą mentalnością i takimi samymi zamiarami pod płaszczykiem… Czytaj więcej »

Tenia
Gość
Tenia

Polska jest niestety państwem katolickich dzihadystow, Polacy nie tolerują innych religii bo sami są fundamentalistów. Nic, żadna prawda do nich nie dociera, bo taka jest polityka obecnych rządów, ma być tak jak sobie kaczorek ubzdura, nie ma chyba gorszego kraju dla demokracji. Powinniśmy się uczyć demokracji od Angoli właśnie, pozdrawiam

Yamato
Gość
Yamato

@Tenia : Zakładam (błędnie?) że to co napisałaś jest prowokacją. Ale jeżeli nie – to masz rację – Polska jest krajem katolickich dżihadystów … i dzięki temu JESZCZE istnieje.Nie złamał Ducha Narodu „dżihadyzm” carów ani kajzerów (choć byli to też -jak my- chrześcijanie) – mam nadzieję że nie zlamie Go… Czytaj więcej »

maru2
Gość
maru2

@Tenia: tolerancja ≠ lekkomyślność, demokracja ≠ samowola, nie mieszaj i nie myl pojęć. Za chwilunię ci Angole jak ich nazwałaś, będą mieli sporą kupę we własnej piaskownicy bo sami na to pozwolili. Twoim zdaniem – jak wynika z wypowiedzi – tolerancja polega na wpuszczeniu każdego i pozwoleniu na to żeby… Czytaj więcej »

prawyobywatel
Gość
prawyobywatel

Wolę katolickich dżihadystów, niż islamskich. tyle w temacie.

Jabol
Gość
Jabol

Stary dureń. Europa przyjmując islamską hołotę, zdradziła wszelkie wartości. Kulturę, wiarę i społeczeństwo. Zniszczyła dziedzictwo przodków i wszystko o co walczyli i wierzyli. W zamian pozostanie europie LGBT, islam, kult mamony… Oczywiście do czasu, bo żadna z nowych „wartości” nie może wspólnie koegzystować. Chcieliście być trendy, będziecie martwi.

bkkkk
Gość
bkkkk

Przede wszystkim, przyjmując ten desant (słusznie zauważył jeden z przedmówców: to nie są uchodźcy uciekający przed wojną, to desant przywożący wojnę na nasze terytorium), Europa zdradziła taką wartość jak ochrona słabszych (kobiety, dzieci, homo – wszyscy, którym islam PROGRAMOWO obiecuje nyziu). A to jedna z wartości, które od czasów rycerskich… Czytaj więcej »

Filip S
Gość
Filip S

Kolejny przykład potwierdzający domniemania o żydowskim poparciu dla islamskiej kolonizacji Europy.

Daga
Gość
Daga

Niedawno zmarły lider Isis był agentem Mossadu. Więcej dopowiadac nie trzeba

Helga
Gość
Helga

Panie profesorze czy Pan wie co mówi, i proszę nie porównywać do antysemityzmu. Żyd głowy nikomu nie podcina i nie gwałci a islamista – tak i owszem – to jest ich wiara. Dla pozycji męczennika w drugim życiu, zgwałcą, popełnią samobójstwo a przy okazji zabiją dziesiątki innych niewinnych ludzi. Podetną… Czytaj więcej »

Passangerstanislawpaluch
Gość
Passangerstanislawpaluch

Panie Profesórze Woleński ! Zradą Europy jest jej islamizacja. Zdradą też jest wyparcie się własnej tożsamości i przyjmowanie na kolanach dyktatu islamskiej konkwisty. Panie Profesórze ! Historia Europy nie notwała NIGDY takiej skali upodlenia i słuzalczości. pańskie pezetpeerowskie konotacje mówią mi , że nawykł pan do roli sługi, więc jakoś… Czytaj więcej »

Allison Wrigley
Gość

Tradycja europejska to naparzanie Turków, Saracenów i innego muślimstwa mieczem po szyjach. Dlatego – bez bredni, proszę.

Antysemityzm zaś – grunt usuwa się pod nogami i plany się prują w szwach, że sięgamy po wypróbowane i jakże nośne hasło?

góral
Gość
góral

Obawiam się, że nie długo nie obejdzie się bez naparzania po szyjach jeśli będziemy chcieli nasze głowy ocalić.
Czy mocniejsza i liczniejsza armia w Polsce tym lepiej

Azor
Gość
Azor

Widać, że żyd i wróg Polski. Ciekawe jakie naprawdę ma nazwisko i kim byli jego rodzice?

Shawn Guffey
Gość

@Azor Jan Woleński (właściwie Hertrich-Woleński) ur. 21 września 1940 w Radomiu) – żydowski komunista, filozof, logik i epistemolog, teoretyk prawdy oraz filozof języka, byly profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wiceprezydent loży B’nai B’rith po hebrajsku Synowie Przymierza.
Ze wzgledu na pochodzenie powinien swoje wysyłki w sprawie zislamizowania się skierować do izarela;)

Shawn Guffey
Gość

ps. B’nai B’rith po hebrajsku Synowie przymierza. Jest to najwyższa loża masońska, jedyna, która jest zarezerwowana dla ludzi pochodzenia żydowskiego, ale nie żydów lecz syjonistów. celem jest podtrzymywanie tradycji i kultury żydowskiej oraz walka z antysemityzmem. Zgodnie z deklaracją założycieli B’nai B’rith główną ideą stowarzyszenia jest “jednoczenie Żydów w imię… Czytaj więcej »

sawwing
Gość
sawwing

intencje proste – zalać Europę muslinami – robi się luzniej na Wschodzie, do Izraela zawitają już uciekający ze Starego Kontynentu Zydzi

Shawn Guffey
Gość

mała parodia:
Adolf Hitler ,,antyrasista”, który przy pomocy uchodźców i multikulturalizmu chce zniszczyć Żydów (w realnym życiu to żydzi chcą pod przykrywką humanitaryzmu- zniszczyć Europę )
https://www.youtube.com/watch?v=nmkTMa4u1rc

Luciana Maier
Gość

Świetne !!!

Zagonczyk
Gość
Zagonczyk

@kaassi: Azor Hertrich-Woleński
Staropolskie „Bog zaplac!” za te informacje!
” żydowski komunista, filozof, logik i epistemolog, teoretyk prawdy oraz filozof języka,
– to znaczy bardzo niebezpieczny czlowiek,
dla Polakow i dla Polski!
Badzmy czujni i rozumni, to pogrobowiec tych,
ktorzy mordowali Zolnierzy Wykletych!
Z Panem Bogiem:
Zagonczyk.

Veri
Gość
Veri

Jeśli to jest według tego pana zdrada, to jestem dumna z tego, że Polska odważyła się w ten sposób zdradzić. Poważnie, jestem w stanie z tym żyć i to zaakceptować.

Anna
Gość
Anna

Tradycje europejskie to zdradziły państwa Europy Zachodniej – godząc się na współczesną islamizację. Proszę sobie panie pseudo-profesorze poczytać historię Europy, zwłaszcza tę część dotyczącą walk z Arabami i zatrzymaniem prób postępującej wówczas islamizacji.

Jan
Gość
Jan

Wstydzi się swojego prawdziwego nazwiska. Jan Hertrich-Woleński. Izrael powinien zaprosić kilka tysięcy uchodźców

Patriota
Gość
Patriota

Jestem antysemitą, a raczej tylko stwierdzam fakty, które są jasne. Nienawidzę żydów, którzy żerują na holokauście, bo to w końcu dobry biznes. Robią z siebie ciągle największe ofiary II WŚ, podczas gdy największymi ofiarami i ofiarą są Polacy i Polska. Współpracowali z NKWD i KGB w sprawie wyłapywania żołnierzy niezłomnych… Czytaj więcej »

Zagonczyk
Gość
Zagonczyk

@Patriota: To bardzo trafna i „Polska” wypowiedz!
Polecam wszystkim „Polskim Patriotom” wypowiedzi
Pana Profesora Wolniewicza,
oraz ks. Aleksandra Jablonowskiego.
Badzmy czujni i rozumni !
Zagonczyk.

toudi
Gość
toudi

Polska przyjmuje uchodźców z Ukrainy niech się od nas odczepią.

Shawn Guffey
Gość

pod nastepnym artykułem na ndie „Były burmistrz Londynu: UE chce superpaństwa tak jak Hitler i Napoleon” w komentarzu przytoczyłam wypowiedzi Brytyjczyków,które pojawiły sie pod artykułem w dailymail; ukazującym Londyn „kiedyś ” i 'dziś” – komentarze londynczyków którzy tesknią za 'białą Brytanią”…i na pewna nam zazdroszczą tego ze my mamy polityków,… Czytaj więcej »

ggg
Gość
ggg

dobrze powiedziane Izrael tak widzi przyjmowanie „imigrantów”: „Dość jednoznacznie i stanowczo, w kwestii przyjmowania imigrantów z Syrii i Afryki, wypowiedział się premier Izraela Benjamin Netanjahu: – Nie pozwolimy, aby nasz kraj został zalany falą nielegalnych uchodźców i terrorystów. ” Czyli tak jak to widzą kraje V4.

Ogr
Gość
Ogr

Co więcej, Izrael zaanektował część terytorium Syrii, mianowicie wzgórza Golan. Mimo to nie chcą przyjąć ani jednego. Ci hipokryci kierują się jedynie plemienną lojalnością i własnym interesem.

Rafał
Gość
Rafał

Tylko 30% to chyba obracam się w wybitnie nacjonalistycznych klimatach, gdyż spośród moich znajomych stanowcze nie mówi każda jedna osoba… Ze mną na czele oczywiście. 100% na nie!!!! Zawyżamy statystyki, czy może ktoś inny celowo je zaniża?? Nie chcę pisać, że 100% polaków jest na nie, gdyż zawsze znajdzie się… Czytaj więcej »

bkkkk
Gość
bkkkk

Niestety dużo ludzi biegających jak chomiki w kręgu „praca-kredyt-supermarket-Szpak” nie wie o co chodzi. I ci mogą być na „tak”.

Gorgi
Gość
Gorgi

Profesorku! Ty juz lepiej zbieraj sie na tsmten swiat i ciesz sie, bo masz szczescie, ze jestes taki stsry ze nie diczekasz momentuw ktorym w unii mamy bliski wschod- terroryzm i smrod