Czy słyszeliście kiedyś taki argument? „Islam nie może być pełen przemocy, znam przecież wielu muzułmanów i żaden nie ucieka się do przemocy. W takim razie islam nie może tego promować”. Myli się tutaj przyczynę ze skutkiem. To nie muzułmanie tworzą islam – to islam tworzy muzułmanów.  – Mówi Dr. Bill Warner, założyciel Centrum Studiów nad Politycznym Islamem, w nagraniu po atakach w Brukseli.

„Owszem, muzułmanin może zdecydować, aby nie praktykować części swojej religii. Nie oznacza to jednak, że islam sam w sobie może zostać tak po prostu zmieniony przez pojedynczego muzułmanina.  Skupianie się na muzułmanach w celu zrozumienia islamu nazywam muzułmanologią – mało Cię to nauczy, gdyż musiał byś porozmawiać z każdym z półtora miliarda muzułmanów na świecie, zanim mógłbyś powiedzieć: „OK, teraz wiem na czym polega praktyka islamu”.
Jednak praktyka islamu mówi nam mało na temat tego, czym islam jest. Nic nie zmienia doktryny – doktryna zawiera dżihad i nic tego nie zmieni. To, że znasz jakiegoś pokojowego muzułmanina nie oznacza, że koncept dżihadu nie istnieje.

Wyjaśnijmy sobie koncept dżihadu. Istnieją aż cztery jego formy. Większość ludzi uważa, że chodzi tylko o „dżihad miecza”. Cóż, oprócz tego istnieją jeszcze trzy rodzaje: dżihad poprzez pieniądz, mowę i pisanie. Usiadłem raz w meczecie w Południowej Kalifornii i obserwowałem, jak uzbierano 20 tys. dolarów w niespełna 20 minut na rzecz sprawy sądowej. Użyto naszego systemu prawnego, aby uprzykrzać życie ludziom takim jak ja. Zaczyna się postępowanie prawne, sporo pieniędzy wydaje się na prawników, jednak sprawa nie trafia do sądu. To jedna z form dżihadu. Koran mówi o tym jasno: jeśli wierny dokłada się do finansowania dżihadu, to zyskuje tyle samo w oczach Allaha ile wierny, który sieje fizyczne zniszczenie.

Następną formą dżihadu jest mowa. Jeśli jakiś muzułmanin mówi Tobie: „islam jest religią pokoju”, to jest to akt dżihadu. Jego słowa są kłamliwe i nie mówią Tobie całej prawdy.

Następnie mamy dżihad pisania, który może się wiązać z czymś tak prostym jak napisanie listu do redaktora gazety.

Zatem dżihad może być praktykowany na cztery różne sposoby.

Teraz zadajmy sobie pytanie – co jest celem dżihadu? Celem dżihadu jest wprowadzenie prawa szariatu. Według centrum badawczego PEW w Ameryce, ponad połowa – 51% ankietowanych muzułmanów – chce wprowadzenia prawa szariatu. Sam fakt, że wierzący w Ameryce chcą takiego systemu, zakrawa już na dżihad.

Pozwól mi podać Tobie przykład aktu dżihadu. Muzułmanin składa zażalenie, że w jego miejscu pracy inni pracownicy przygotowują wieprzowe kiełbaski w mikrofalówce w kuchni pracowniczej. Cóż, zapach wieprzowiny obraża muzułmanina. Wówczas idzie do wydziału HR i wnosi skargę: zapach wieprzowiny mnie obraża. Zatem HR wydaje rozporządzenie, że od tej pory nie wolno już przygotowywać wieprzowiny w tej mikrofalówce. Nawet skarga o kiełbaski jest tutaj aktem dżihadu.

Zanim zaczniesz bronić muzułmanina, że ten nie praktykuje dżihadu, może sam zacznij praktykować naukę o islamie, abyś wiedział czym jest dżihad a czym nie. Istnieje wiele jego form. Sam fakt, że Twój kolega muzułmanin nie posiada karabinu AK47 czy bomby nie oznacza, że nie jest w jakimś sensie zaangażowany w wysiłek przeforsowania zasad szariatu w życiu codziennym.

Pamiętaj – muzułmanie nie tworzą islamu. To islam tworzy muzułmanów.

Nagranie w wersji anglojęzycznej można obejrzeć powyżej. Dodamy, że Dr. Warner zjawi się w Polsce i poprowadzi wykład o islamie dnia 19 kwietnia 2016 w Warszawie. Więcej szczegółów o wydarzeniu znajdą Państwo klikając w link https://www.facebook.com/events/957031411059243/

8
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
4 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Marekfi_nyhtrjhtPerunkaassi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kaassi
Gość
kaassi

Bardzo zgrabnie ujęte to o czym cały czas tu rozmawiamy, że muzułmanie krok po kroku zagarniają nasz świat i rękami lewicowo-liberalnych polityków przerabiają go na podobieństwo krajów islamskich. (to jest już przecież faktem, osobne wagony dla kobiet i mężczyzn w pociągach kursujących między Lipskiem i Chemnitz, osobne godziny kąpieli dla… Czytaj więcej »

Perun
Gość

Posty z linkami do YT przechodzą chyba weryfikację (i dobrze). Mam nadzieję, że mój wpis się jednak pojawi. Polecam obejrzeć/posłuchać.

yhtrjht
Gość
yhtrjht

Jeżeli Europejczycy szybko nie wymienią swoich polityków to politycy szybko wymienią Europejczyków.

fi_n
Gość

Doktrynalnie żadna religia oparta na Księdze nie może być zmieniona doktrynalnie przez pojedynczego wyznawcę, a taką są np. islam, judaizm czy chrześcijaństwo. Islam podobnie jak chrześcijaństwo czy judaizm został poddany pod zmiany przez swoich duchownych. I tak np. w chrześcijaństwie powstało wiele odłamów odzwierciedlających poglądy różnych duchownych wyższego szczebla, to… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Dla mnie te wszystkie religie oparte na Księdze to więzienie dla umysłu. Jeśli Bóg obdarzył człowieka wolną wolą, to nie może jednocześnie karać bądź nagradzać go za korzystanie z tego daru. Nie można mówić o wolnej woli, a jednocześnie stosować metodę kija i marchewki. Ludzie sami budują sobie piekło bądź… Czytaj więcej »

fi_n
Gość

@Marek. Wolna wola. Bardzo dobrze że ją mamy. Czym jest wolna wola? Jest istotną częścią naszej sfery umysłowej i uczuciowej. Bóg obdarzył nas bowiem swobodą wyboru. To doprawdy cudowny dar od Niego. Wraz z darem wolnej woli otrzymaliśmy też od Boga zdolność myślenia, oceny sytuacji, podejmowania decyzji i odróżniania dobra… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Problem w tym, że nie znamy myśli Boga. Owszem, są tzw. święte księgi, ale nie możemy mieć pewności, że pochodzą one od Stwórcy. Co do mnie, to zawsze zapala mi się lampka ostrzegawcza, gdy jacyś ludzie lub istoty podają się za wysłanników Boga i żądają od nas posłuszeństwa. Istnieje bowiem… Czytaj więcej »

Perun
Gość

W tym temacie warto posłuchać też wykladów Krajskiego. W retoryce mocno wkracza w temat masonów, ale duży nacisk kładzie na islamizację Europy. Wbrew pozorom ma to wiele elementów wspólnych… Do oceny własnej: https://www.youtube.com/watch?v=zqlhgujcf7o Osobom zniechęconym długością materiału mówię – trudno. Na zachętę mogę tylko rzucić pytaniem: dlaczego masoni 32 stopnia… Czytaj więcej »