Brytyjska policja aresztowała Jaydę Fransen, Paula Goldinga i Johna Louisa z organizacji Britain First. Powodem zajścia była ich działalność „antyislamska”.

Sytuacja miała miejsce na krótko przed planowaną w Birmingham demonstracją antyislamską. Manifestację tę odwołano z uwagi na to, że jej organizatorzy zostali aresztowani i chociaż ich zwolniono, to w dzień planowanej demonstracji muszą zgłosić się na policję. Demonstracja odbędzie się w innym terminie.

Liderzy Britain First zostali aresztowani w czasie kampanii, którą prowadzili w związku ze sprawą o gwałt 16-latki w Ramsgate. Fransen i Golding dostali od policji polecenie nie udzielania żadnych informacji w sprawie aresztowania, ponieważ zostaną aresztowani ponownie. Razem z nimi aresztowany został wieloletni aktywista Britain First John Louis.

Sąd w Canterbury prowadzi sprawę o gwałt na 16-latce przez grupę mężczyzn, w tym właściciela budki z jedzeniem na wynos Tamina Rahaniego, który jest też właścicielem mieszkania, w którym dokonano gwałtu. Zbulwersowani działacze BF udali się do lokalu w Ramsgate, do którego ich nie wpuszczono. Wytykali personelowi lokalu, że na ich stronie internetowej wciąż wiszą zdjęcia gwałciciela. Po interwencji lokal je zdjął.

Członkowie BF udali się do budynku sądu w Canterbury, gdzie rozdawali ulotki i nagrali materiał pokazujący oskarżonego oraz jego prawnika. Następnie Fransen i Golding zostali oboje aresztowani jako podejrzani o podżeganie do religijnej nienawiści.

Ruch Britain First podał w oświadczeniu, że na jego liderów policja zorganizowała łapankę. Jeden samochód blokował drogę, a gdy ci się zatrzymali, wokół pojawiło się kilka policyjnych samochodów. Liderzy zostali zabrani do osobnych aut, gdzie dokonano ich przeszukania, skonfiskowano telefony, a następnie przez 11 godzin przetrzymywano. Policja skonfiskowała także ulotki BF.

Jayda Fransen była aresztowana już pięć razy, Paul Golding jedenaście. Po przesłuchaniu policja zwolniła liderów Britain First, ale wezwała ich na 3 czerwca, czyli wtedy, gdy miał się odbyć antyislamski protest w Birmingham. Konieczność stawienia się na policję organizatorów protestu spowodowała odwołanie demonstracji, lecz Fransen i Golding zapowiadają, że odbędzie się ona w innym terminie.

źródło: brytol.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

Dodaj komentarz

52 komentarzy do "Brytyjscy narodowcy aresztowani za działalność „antyislamską”"

Powiadom o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
againststream
Gość
againststream

Parę lat temu namawiali do wyrzucania wszystkich imigrantów z Wielkiej Brytanii. Polaków też.

bkkkk
Gość
bkkkk
No. A jak im się uwagę zwróciło, że zagrożenie leży gdzie indziej, to JEJU!!! Co to było! A teraz jak im się zaczyna ziemia palić pod nogami, to znowu lubią Polaków. Jak w latach 40-stych. Mnie nie nabiorą. Ja wysiadam. Niech se sami walczą o swój kraj. My mamy swój… Czytaj więcej »
antyLewak
Gość
antyLewak

Widać, że Brytyjczycy muszą dostać porządnie po doopie od islamu, żeby otrzeźwieli. Od dobrobytu i socjalu w tyłkach się przewraca
Ale czy nie będzie za późno?
Albo rekonkwista będzie trwała 700 lat jak w Hiszpanii

888 Marek Majewski
Użytkownik
Krzyżowiec
@Evita Droga Evito, kiedyś czytałem Twój wielce cenny komentarz na ndie na temat Britain First i ich przywódców Jaydy Fransen i Paula Goldinga. Dlaczego teraz nie zabierzesz głosu w dyskusji? Myślałem że będzie to dla Ciebie doskonała okazja do wypowiedzenia się. O ile mi wiadomo Jaydę Fransen i Paula Goldinga… Czytaj więcej »
Anna
Gość
Anna

jest to absolutny rasizm ale w stosunku do nas białych europejczyków…..tak jak ta reszta poczynań wybielających i nie karzących niszczących Europe najeźdźców i karzących nas np. za jedzenie bekonu albo brak zachwytu nad niszczeniem naszych krajów…

logic
Gość

Demokracja jest tylko dla islamistów i lewaków.

Pedro Chubascos
Użytkownik
Początkujący

Mam deja vu. Przeżyłem już coś takiego w mojej 50-letniej karierze Polaka. Ryzyko pudła za krytykę jedynie słusznej linii. W mordę, czerwony kwas żre dalej ludzkie mózgi w najlepsze. Nic się nie zmienia.

miki
Gość
miki
„Jayda Fransen była aresztowana już pięć razy, Paul Golding jedenaście.” łooo matko zabili kogoś, zgwałcili, pobili, okradli? Nie, chcą tylko by w ich kraju było normalnie. A co na naszym podwórku? Ano ks. Międlar czeka na proces, M. Kowalski również częsty bywalec sądów, Miernik swoje odsiedział, Słomka również. Wszędzie te… Czytaj więcej »
anty
Gość
anty

moja rada GB niech spier..la z tego kołchozu a my za nimi

K.K. Ździch
Gość
K.K. Ździch

Ale terroryści islamscy i srantifa, chodzą sobie po W. Brytanii i nic im się nie dzieje. Taka to wolność w lewackim wydaniu…

wpDiscuz