Muzułmanie wnieśli skargę do sądu na czeskich funkcjonariuszy policji, którzy nie zdjęli butów podczas rewizji centrum muzułmańskiego w Pradze. Sąd odrzucił skargę.

Policja z oddziału ds. walki ze zorganizowaną przestępczością w kwietniu ubiegłego roku dokonała rewizji w obiektach gminy muzułmańskiej w Pradze. W przeciwieństwie do Zachodu, Czeska policja nie zważała na poprawność polityczną i zwyczaje muzułmanów. Należy zaznaczyć, że centrum muzułmańskie nie ma statusu obiektu sakralnego, ale jest zwykłym ośrodkiem kulturalno-oświatowym.

Muzułmanie po tym wydarzeniu wnieśli skargę do sądu – teraz zapadła decyzja. Sąd odrzucił wszystkie oskarżenia wspólnoty muzułmańskiej. Jednocześnie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie dopatrzyło się uchybień mundurowych.

W wyniku akcji szefowi praskiej gminy muzułmańskiej Vladimirowi Sańkowi zostały postawione zarzuty przestępstwa wspierania i propagowania ruchu dążącego do ograniczania praw i wolności człowieka. Chodziło o kolportaż radykalnych islamskich publikacji.

Islam wyznaje w Czechach około 15 tys. osób (głównie cudzoziemców). Działają 2 meczety w Pradze i Brnie.

Informacyjna Agencja Radiowa

17
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
8 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
Irenka97Ro'lobkloloOregon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lilith
Użytkownik

Wiecznie skargi i gorzkie żale. Obrażeni na wszystko, szukający wszystkiego co sprzeczne z islamem lub godzi w wizerunek islamu; nawet na papierze toaletowym doszukują się odniesień do Allaha, a co za tym idzie jest to obraza ich uczuć religijnych. Kiedyś bywało to nawet zabawne, traktowane trochę z przymrużeniem oka. Teraz… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Jest świetna uwaga, zdaje się Finkelsteina, że antysemitą nie jest ten kto krytykuje Żydów tylko ten kogo Żydzi nie lubią a w zasadzie ci co przeszkadzają w robieniu kolejnych geszeftów. No to można przyjąć, że ta sama zasada dotyczy ustalenia co jest anty-islamskie: zależy od gustów muzułmanów. Aktualną wytyczną działania… Czytaj więcej »

katamaryna
Gość
katamaryna

niedlugo zaczna miauczec,ze zimno,cimno,bo zima idzie.i mam q..wa nadzieje,ze bedzie baaaaardzo mrozna.

Blatax
Gość
Blatax

Pierdol się. Jestem listonoszem.

lia
Gość
lia

hahaha dzięki wielkie za rozśmieszenie. Zdecydowanie za rzadko się śmieję. Ubieraj się ciepło bo większość osób, które zdaje sobie sprawę z tego jak dużym zagrożeniem jest islam liczy na baaardzo mroźną zimę. Politycy to sprzedajne marionetki oni mają to gdzieś w razie w spakują się i przeniosą w miejsca, gdzie… Czytaj więcej »

Harry
Gość
Harry

To się nazywa tolerancja. Absurdalna, bo nie można tolerować wszystkiego. Są jakieś granice.

Eva
Gość
Eva

To by była kpina dopiero, policja na bosaka! Gonić ich z Europy! Niech wracają do siebie! Brawo Węgry! Brawo Czechy!

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Ciekawe czy dzikusy zdejmują czapki z zawszonych łbów kiedy plądrują i niszczą kościoły w Syrii czy Egipcie? Dlaczego ich sami…kobiety nie zdejmują szmat z ryjów kiedy żyją w Europie? Brawo Bracia Czesi!

bk
Gość
bk

Piękne. A tak bardziej na serio, to niezmiernie mi się podoba rodzaj zarzutu postawionego p. Sańkowi („zarzuty przestępstwa wspierania i propagowania ruchu dążącego do ograniczania praw i wolności człowieka”). Czesi utrafili w sedno jeśli chodzi o rozpoznanie czym jest islam. Tak, jest to ruch (nie religia), totalitarny, tak, dążący do… Czytaj więcej »

Ro'lo
Gość
Ro'lo

I prawidłowo wcześnie powinni wymajać buty w krwi wieprza i dopiero wieść

Irenka97
Gość
Irenka97

Brawo Czesi! Podziwiam Was i popieram. Oni są u nas i to oni mają się podporząkować prawu kraju w jakim przebywają.

lolo
Gość
lolo

A przed przeszukaniem powinni rozwinąć dywanik i trochę pokłonów…

Oregon
Gość
Oregon

Anglicy podczas takiej rewizji zakładają psom policyjnym buty, tak nisko upadli.

Asgard
Gość
Asgard

Sęk w tym , że Turcja ulega radykalizacji, zaprzepaszcza dorobek społeczny Ataturka. Źle się dzieje.

katamaryna
Gość
katamaryna

zaraz beda miauczec,ze zimno i cimno,bo zima idzie.i mam nadzieje,ze bedzie baaaaardzo mrozna razz

zima
Gość
zima

I niech ich wymrozi doszczętnie, a nas niech b_allach uraczy miłym puszkiem, a rodzinnie na sanki się wybierzemy.

lolo
Gość
lolo

Problem w tym, że jak będzie zimno to mogą chcieć się ogrzać w mijanych domostwach. W mieście to jeszcze może być jakaś ochrona – pod warunkiem, że policja jest nasza a nie „nasza” – ale po wsiach, osadach czy małych miasteczkach… Niech każdy sobie sam porozmyśla nad różnymi perspektywami.