Pisma wojewody do gmin z pytaniem o możliwość przyjęcia imigrantów zostały wysłane 24 września. Czas na oficjalną odpowiedź samorządy mają do 15 października. Do tej pory żadna z podkarpackich gmin nie wyraziła chęci przyjęcia imigrantów

W piśmie wojewody jest punkt, że brak odpowiedzi oznacza brak możliwości przyjęcia imigrantów, więc my odpowiedzi nie będziemy udzielać – mówi Edward Olejko, zastępca burmistrza w Sanoku.

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb stwierdził, że miasta nie stać na uchodźców, ponieważ na mieszkania socjalne w tym mieście czeka 80 rodzin. Podobnie wygląda sytuacja w Sanoku. – 463 rodziny oczekuje na mieszkania socjalne. Niektóre rodziny są w kolejce od 1997 roku, więc o nie najpierw musimy się zatroszczyć.

Na kłopoty z infrastrukturą zwraca uwagę Jerzy Kocój, burmistrz Błażowej. – Nie mamy lokali socjalnych i w związku z tym nie jesteśmy w stanie przyjąć imigrantów. Co prawda, remontujemy budynek przejęty po mleczarni, jednak ma on służyć naszym mieszkańcom znajdującym się w potrzebie. To oni dla mnie są priorytetem – tłumaczy burmistrz Kocój.

Co na to wojewoda? – Wciąż czekamy na informacje ze strony samorządów, które na deklaracje mają czas do 15 października. Pytanie dotyczące możliwości przyjęcia uchodźców relokowanych i przesiedlanych miało charakter orientacyjny. – wyjaśnia Urząd Wojewódzki.

Gminy, które przyjmą tzw. uchodźców nie otrzymają żadnej pomocy finansowej od strony państwa – przynajmniej na tę chwilę nie ma żadnej stosownej ustawy. Wszystko zatem wskazuje na to, że gminy będą musiały same znaleźć sposoby na sfinansowanie tej operacji. Nie będzie to łatwe, gdyż łączne zadłużenie w 2014 roku wyniosło około 30 mld złotych.

nowiny24.pl

22
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
7 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
1683.09.12KarbulotlolokubxkonservaTor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Patryk
Gość
Patryk

Brawo ludzie! Tak trzymać! Warszawa z Wami!

lolo
Gość
lolo

Władze czy lud? smile

Adam
Gość
Adam

Lud, władze nie mają nic do gadania razz

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Myśląca część mieszkańców osady. Czy polskojęzyczne władze, to okaże się po uzyskaniu odpowiedzi na pytania, zadane na podstawie Art. 2 ust. 1 oraz Art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej. Opieszałość w udzieleniu tejże lub brak odpowiedzi, niepełność odpowiedzi lub jakiekolwiek… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Stawiam na opieszałość itp. oraz na tę samą klikę w WSA. W uzasadnieniu może być: macie rację jednakże wicie rozumicie są przeszkody obiektywne etc., etc., etc…. i pozamiatane.

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Twój nihilizm w zakresie stosowania norm prawnych jest zaiste demotywujący. Słyszałeś o zaskarżeniu wyroku(postanowienia) do NSA? Tak wątpliwe uzasadnienie jakie przykładowo przytoczyłeś, będzie uwalone na 100% przez choćby najmniej rozgarnięty skład sędziowski NSA.

lolo
Gość
lolo

@1683.09.12 Ha, ha, ha… Przykro mi, że tak Cię dołuję, ale to nie ja w sumie. Mylisz skutki z przyczynami. Ja wyciągam tylko wnioski z funkcjonowania „naszej młodej demokracji” w oparciu o doświadczenia PRL-u. Oczywiście nie przesądzam o kierunku rozwoju sytuacji, wskazuję jednakże na możliwy przebieg wydarzeń. Biorąc pod uwagę,… Czytaj więcej »

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Drobna korekta,”Partii Matce naszej ukochanej” może twojej, na pewno nie naszej. Wreszcie ujawniłeś, jaki masz pomysł na rozwiązanie problemu. Ściąganie skalpów. Świetnie! Wreszcie jakiś konkret! Będąc zwolennikiem bezprawia, samosądów i anarchii, w poglądach niebezpiecznie nie wiele odbiegasz od standardów praworządności kozo-entuzjastów. Nie pochwalam, ale nie będę przeszkadzać. Wyposażony w mityczny… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Ps. Co do tego skazania „za batonik” to należy jeszcze dodać, że problemy z psychiką u sprawcy są dodatkiem obciążającym bo się taki „sprawca” nie może bronić i sąd wtedy w pełni może wykazać „oddanie sprawiedliwości dziejowej”. Oczywiście w „sprawie batonika”. No bo w sprawie „zbiorowego samobójcy” albo takiego „Amber… Czytaj więcej »

Polak
Gość
Polak

UE zapłaci 6000 euro za każdego imigranta pod warunkiem, że: – nie opuści Polski przez minimum 5 lat – w ciągu dwóch lat podejmie pracę. Inaczej z kasy nici. Wychodzi sto euro na miesiąc na imigranta, suuuuper kasa, można za to wynająć kawalerkę i jeszcze wystarczy na dobre zakupy. Niech… Czytaj więcej »

Adam
Gość
Adam

Trzeba zacząć od tego, kto z nich dobrowolnie tu chce przyjechać? Większość pakuje na Niemcy, Francję – tam mają swoje rodziny i jest brać muzułmańska. U nas jest ich tyle co nic, a w dodatku panuje u nich opinia, że Polska to mało tolerancyjny naród i biją tu murzynów Więc… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Nie ma to jak odpowiedni PR… Ha, ha, ha…

lolo
Gość
lolo

Ps „Kibole” mogą znacznie umocnić ten przekaz… Pewnie nie tylko oni, bo np. w Świnoujściu dwójka chłopaków co znała przez 7 lat, od zerówki, takiego „ciemnoskórego” z jednej klasy wymierzyła mu sprawiedliwość na własną rękę krzycząc „Ty imigrancie”. Do tej pory nikt mu nie dokuczał (za portalem Pikio). Widać chłopcy… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Ach te interesa naszego rządu… No nie ma to tamto: zielona wyspa… Trawa i nic więcej.

Karbulot
Gość

Jakiś czas temu w Danii państwo dawało każdemu Arabowi 250 tysięcy koron pod warunkiem, że się wyniesie. O ile mi wiadomo, żaden nie skorzystał z oferty. Nie wiem, czy to nadal obowiązuje. Głupi nie są, po co im dwuletni zasiłek, skoro mogą mieć dożywotni.

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Tytuł trochę hurraoptymistyczny. Trzeba poczekać do 15 października, w sumie plus jeszcze czas na doręczenie. ‚Pytanie miało charakter orientacyjny’ No rewelacja! Czyli rządzenie w RP odbywa się na podstawie danych orientacyjnych. Co na to wojewoda? – bardzo dobrze, że wytłuszczone, bo ustawa o wojewodzie to akurat jedna z głupszych. Tradycyjnie… Czytaj więcej »

konservaTor
Gość
konservaTor
Lilith
Gość

Nie jest tajemnicą jak się zachowują ci tak zwani uchodźcy, jakie mają roszczenia, jakie pretensje i wieczne żale na niewygody. Czy trudno przewidzieć scenariusz – grupa kilkudziesięciu muzułmanów ląduje gdzieś na Podkarpaciu, to by dopiero były żale, strajki, pretensje i w ogóle! Ci ludzie narzekają na małe miejscowości w Szwecji… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Ładnie to ujęłaś, ale sobie pomyślałem, że nasi „kibole” i nie tylko, są już nieco nakręceni. Skoro Niemcy wykorzystali obóz to może i u nas dla bezpieczeństwa „uchodźców” otworzyć Oświęcim? I tak jesteśmy już „narodem sprawców” to gorzej już nie będzie. W końcu to „nasze” obozy… Swoją drogą dziwię się,… Czytaj więcej »

konservaTor
Gość
konservaTor

„Polska zawsze cierpiała, będąc krajem kojarzonym jako biedny i postkomunistyczny – niech chociaż raz będziemy mieli z tego pożytek ?? W zachodnich obozach dla uchodźców warto byłoby zaprenumerować „Gazetę Wyborczą”, która umacniałaby ten wizerunek tekstami o polskich kibolach i faszystach. Wtedy na samą wieść o Polsce – uchodźcy będą uciekali… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Ha, ha, ha…
Może by założyć fundację na ten cel. Zatrudnić tłumaczy na języki obce w tym farsi… Przynajmniej raz byłoby prawdziwe hasło: „GW” z narodem… Może i by się nawet redaktorzy dorzucili? Bo jak na razie to się tylko dorzucają do obrzucania nas g…

kubx
Gość

Brawo tak trzymać pierw pomóżmy swoim bliskim rodakom!!! Nie stać nas na utrzymywanie młodych, dobrze ubranych z wypaśnym telefonem islamistów… Na przykładzie gminy Janowice Wielkie która zawiadomiła policję i granicznych o tym że prawdopodobnie jest tam grupka ludzi z plecakami karnacji podobnych do islamistów…. Trzeba być przezornym, a zadbać trzeba… Czytaj więcej »