imigranci palą flagę kraju, który ich żywi

Kilka gmin w Danii dokonało szczegółowych obliczeń – dane wskazują, że gminy tracą pieniądze na przyjmowaniu tzw. „uchodźców.” Jednym z powodów jest zwiększenie wydatków na dodatkowe mieszkania, personel do obsługi coraz to większej liczby imigrantów i świadczeń socjalnych.

Kilka gmin wykonało szczegółowych wyliczeń kosztów i przychodów przyjęcia imigrantów. Jedną z nich jest gmina Allerød, która przyjmie 74 imigrantów. Szacuje się, że gmina będzie potrzebować dodatkowo od 20 do 25 milionów koron.

Najwięcej pieniędzy potrzeba jest na świadczenia socjalne dla imigrantów. Nowy rząd Danii wspomoże poszczególne gminy, jednak mimo to na przykładzie Allerød strata będzie wynosić ok. 12 mln koron netto.

Burmistrz Jørgen Johansen wskazuje, że gminy muszą teraz szukać oszczędności. Niestety odbywa się to kosztem najsłabszych. Zamykane są niektóre szkoły, oszczędza się na komunikacji miejskiej – nie będzie lekcji pływania dla seniorów i szereg innych drobnych oszczędności – wyjaśnia Johansen porównując zarządzanie gminą do budżetu domowego.

Finanse to nie jedyny problem Duńczyków. Dla przykładu w niespełna 10-tysięcznym miasteczku Kokkedal etniczni Duńczycy boją się mieszkać w wyniku muzułmańskiej imigracji. Większość członków rady miejskiej to muzułmanie.

uriasposten.net / yllands-posten.dk

12
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
7 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
liberum vetoKickKarbulotloloLadyParadoks Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lilith
Gość

Niestety podobnie będzie to wyglądało w Polsce. Mimo wielu zapewnień, że to UE bierze na siebie utrzymanie imigrantów/uchodźców, chyba nikt nie wierzy w tak hojny gest ze strony Brukseli. Jednorazowa kwota- owszem. Ale potem radźcie sobie sami. najgorsze w tej opisanej historii jest to, że dzieje się to kosztem innych.… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Zastanawia mnie co jeszcze jest do zabrania? Wynika z tego, że z „uchodźcami” zamienimy się miejscami… Tylko gdzie MY będziemy uchodzić?

Ps
Przypomniał mi się film: „Nieoczekiwana zmiana miejsc”.

liberum veto
Gość
liberum veto

Z tymi dopłatami do uchodźców, to podobno jest tak, że UE zapłaci Polsce 6 tys. euro za każdego imigranta, ale pod warunkiem, że będzie u nas … 5 lat :/ A więc na razie będzie na naszym utrzymaniu (a dokładnie na garnuszku gmin), a jeśli imigrant wyjedzie z Polski wcześniej… Czytaj więcej »

As
Gość
As

Jak władzę przejmą socjaliści z pisu będzie jeszcze gorzej! Oni są za rozdawaniem przywilejów a w dodatku jak Kościół każe im przyjąć uchodźców to posłusznie przyjmą

LadyParadoks
Gość
LadyParadoks

Część duchownych w Polsce jest przeciwna imigrantom, nie dają sobie mydlić oczu i uważają ‚uchodźców’ za zagrożenie. Ani PiS, ani PO nie jest rozwiązaniem, z nimi dalej będziemy tkwili w tym śmietniku i będzie tylko gorzej. Ludzie muszą w końcu zrozumieć, że jeśli będą głosować na PO żeby PiS nie… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Ja sobie nie mam nic do wyrzucenia. Jan Paweł II mówił po 11/9 by nie robić tej wojny i ja byłem tego samego zdania. Powtórzę jeszcze raz, że w ramach PiS-u wtedy p. Marek Jurek z mównicy sejmowej powiedział, że bierzemy udział w tej wojnie bo to konieczne. Tak podobno… Czytaj więcej »

Maciej
Gość
Maciej

Ojojojoj jak mi ich żal. Szczególnie bawi mnie użalanie, że większość członków rady miejskiej to muzułmanie. A kto ich wybrał?
Wydaje mi się, że mamy do czynienia z Euro Sovieticus czyli człekokształtnym pozbawionym możliwości trzeźwego osądu. Granice wolnego myślenia są ograniczone wpojoną pod przymusem tolerancją.

Karbulot
Gość

Nie ma się co dziwić. Kto ich wybrał? A mieszkańcy. W Kokkedal ponad połowa mieszkańców to albo imigranci, albo baby co powychodziły za Arabów. To wystarczy, aby było dość ludzi, aby głosować na „swoich”.

lolek
Gość
lolek

noooob

lolek
Gość
lolek

co za platformers hejter

lolo
Gość
lolo

Przeczytałem, że Cię nie lubią na Polish Express…

Kick
Gość
Kick

Mieszkam w Irlandii ponad 10 lat i jestem jej obywatelem – nie mieszaj dwóch różnych spraw. Protesty to są od dawna w sprawie wprowadzenia dodatkowych opłat za wodę – gdzie wcześniej w latach 90-tych już ludzie zaczęli płacić za wodę w podatku drogowym. Protesty tzw. against austerity też nie do… Czytaj więcej »