Uchodźcy

Mieszkańcy Kent oburzeni – dom spokojnej starości zamknięty w 2011 roku z powodu braku pieniędzy w miejskiej kasie, teraz ma za państwowe fundusze być zaadaptowany na potrzeby ośrodka dla uchodźców.

Około 40 z nich, w wieku 16-18 lat, ma zamieszkać w Ladesfield Care Home, po tym jak udało im się przedostać przez kanał La Manche do Dover. Około 500 obywateli podpisało petycję sprzeciwiającą się tej decyzji.

Lynn Habgood, lat 55: „Nie mogli znaleźć pieniędzy dla miejscowych staruszków, którzy płacili podatki ale znajdą pieniądze dla tych ludzi. Ten ośrodek będzie 30 metrów od żłobka, szkoły podstawowej, a my nic nie wiemy o osobach, które tam zamieszkają”.

Ostatnio lokalni mieszkańcy liczyli na to, że budynek zostanie rozebrany, a teren ten przejmie szkoła podstawowa. Victoria Madden, matka dwójki dzieci które chodzą do pobliskiej szkoły: „Nikt z nami nie rozmawiał żeby ustosunkować się do naszych obaw, po prostu nam powiedziano że tak będzie i już. Ci ludzie nie są nawet sprawdzani pod względem bezpieczeństwa zanim tu trafią, dopiero później”

Według rzecznika rady miejskiej Kent jest to rozwiązanie tymczasowe, a fundusze pochodzą z budżetu centralnego.

2
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o