Niemiecka policja składa zawiadomienie na polityk AfD za komentarz o muzułmanach

Kolońska policja złożyła doniesienie na polityk antyimigranckiej AfD Beatrix von Storch. Jako powód podano jej komentarz pod tweetem zamieszczonym po arabsku przez policję. Kobiecie grozi postępowanie za „podsycanie do nienawiści”.

Kolońska policja na Twitterze po arabsku złożyła życzenia noworoczne. Nie spodobało się to Beatrix von Storch, która w odpowiedzi na tweet napisała: „Co do diabła dzieje się w tym kraju? Dlaczego na oficjalnym koncie policji w Nadrenii Północnej-Westfalii zamieszczono tweet w języku arabskim. Uważacie, że w ten sposób uda wam się oswoić barbarzyńskie hordy muzułmanów dokonujących grupowych gwałtów?” – pisała von Storch.

Za ten wpis, polityk AfD została zbanowana na Twitterze. Gdy postanowiła powielić posta na Facebooku, również został usunięty.

Rzecznik kolońskiej policji Thomas Held w rozmowie z „Spiegel Online” poinformował, że złożono doniesienie na Beatrix von Storch o popełnieniu czynu karalnego jakim jest „podsycanie do nienawiści”, a tak zakwalifikowano post polityk.

Held wyjaśnił, że składanie życzeń w różnych językach jest czymś normalnym, ponieważ policja „chce przecież dotrzeć do ludzi”.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

Dodaj komentarz