Nordstan, centrum handlowe w Göteborgu od dawna jest miejscem spotkań młodocianych kryminalistów ze środowisk imigranckich. Postanowiono z tym walczyć w nieszablonowy sposób.

Organizacje społeczne i organy ścigania zgodziły się na zakup „autobusu kawowego” który ma pomóc w powstrzymaniu przestępczości w Goteborgu. Młodym kryminalistom będzie się oferować filiżankę kawy, aby zaniechali kradzieży i handlu narkotykami.

Autobus ma również być miejscem, w którym będzie można na spokojnie porozmawiać w celu „budowania relacji” z przestępcami migrantami. Pomysłodawcy mają nadzieję, że budowanie relacji pomoże wpłynąć na młodzież dzięki „doradczym i motywowanym rozmowom”. Autobus będzie pojawiał się głównie wieczorami i nocami w weekendy, odwiedzi najbardziej niebezpieczne miejsca w mieście.

Jedna z inicjatorek, Emma Forseth, wyjaśniła w rozmowie z mediami, że w autobusie powinna być też kanapka. Przekonuje, że filozofią projektu jest motto „zadowoleni ludzie to spokojniejsi ludzie”. Przy filiżance gorącej kawy i kanapce zmniejszy się skłonność do popełniania przestępstw – uważa kobieta.

Lotta Rosander, która jest odpowiedzialna za koordynację prac związanych z bezpieczeństwem w Nordstanie, podziela zdanie Emmy Forseth. Według niej, autobus z kawą oznacza, że ​​w Nordstanie będzie bezpieczniej.

Nieszablonowa inicjatywa będzie trwać przez cztery miesiące, później zadecydują, czy dalej kontynuować serwowanie kawy i kanapeczek kryminalistom.

źródło: samnytt.se

92
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
65 Comment threads
27 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
81 Comment authors
jacekdąb-rozwadowskipaoloNaczelnikaz1 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o