Dziś na łamach strony inicjatywy Nie Dla Islamizacji Europy mamy zaszczyt przedstawić odpowiedź jednej z czytelniczek naszego portalu na najświeższy artykuł autorstwa p. Moniki Ślęzak pt. ‚Islam, gwałty i poglądy Pani Miriam Shaded’, opublikowany na łamach portalu NaTemat. Według autorki, niezależna kandydatka partii Korwin stara się zepsuć wizerunek islamu poprzez przesadne skupianie się na nim w kontekście gwałtów oraz rzekomo stara się podnieść własną popularność kosztem ofiar. Odważnym stwierdzeniem jest również, jakoby gwałty dokonywane przez muzułmanów nie znajdywały podłoża w islamskiej religii. Czy oby napewno? Na te i inne próby moralnego relatywizmu i szkalowania kandydatki Shaded odpowiada Diana Asnyk.

Zamieszczam odpowiedź na artykuł Pani Moniki Ślęzak „Islam, gwałty i poglądy Pani Miriam Shaded…”, który ukazał się 17.10.2015 r. na blogu natemat.pl (monikaslezak.natemat.pl/158257,islam-gwalty-i-poglady-pani-miriam-shaded).

Autorka artykułu wnioskuje, że popełnianie gwałtów przez muzułmanów oraz sposób, w jaki postrzegają oni kobiety nie ma związku z islamem. Udowadniamy, że jest jednak inaczej.

1. Autorka artykułu dziwi się, że Miriam Shaded startuje w wyborach parlamentarnych z listy partii Korwin, której lider JanuszKorwin-Mikke niejednokrotnie wypowiadał się o kobietach w sposób budzący kontrowersje.

ODPOWIEDŹ:

Należałoby zauważyć, że Pani Shaded startuje jako kandydatka niezależna, a od poglądów Korwin-Mikkego na temat kobiet zdecydowanie się odcina. Partia Korwinzaprosiła ją na swoje listy wyborcze, ponieważ prezentuje podobne stanowisko w sprawie przyjmowania muzułmańskich uchodźców. Miriam Shaded jest w pełni świadoma tego, że tylkowejście do polityki daje tak naprawdę realny wpływ na walkę z dyskryminacją i przemocą wobec kobiet. Ponadto jej głos jako polityka dotyczący prześladowanych chrześcijan w krajach muzułmańskich (a ostatnio także w obozach dla uchodźców w Europie) będzie bardziej słyszalny. Niekiedy jest tak, że to cel uświęca środki.

2. Autorka artykułu jest zdania, że Miriam Shaded zależy na zrobieniu „huku wokół siebie” i byciu w centrum uwagi.

ODPOWIEDŹ:

Pani Shaded wykonuje wraz z wolontariuszami ogromną
pracę na rzecz syryjskich chrześcijan. Akcja sprowadzenia do Polski chrześcijan z Syrii była możliwa właśnie dzięki nagłośnieniu sprawy w mediach. Do fundacji prowadzonej przez Shaded zgłosiło się wówczas wiele osób, które zaoferowały swoją pomoc. Bez zaangażowania mediów z pewnością nie byłoby to możliwe na tak dużą skalę.Pani Miriamgłośno mówi o okrutnych prześladowaniach chrześcijan czy innych mniejszości religijnych przez tzw. Państwo Islamskie, ale czasami także „zwykłych” muzułmanów. Nie waha się poruszać tematu nadużyć, których dopuszczają się wyznawcy Allaha w europejskich krajach. Shaded przyznała się, że w związku z tym dostaje groźby, a także boi się o własne życie. Gdyby zależało jej tylko na sławie, to mogłaby znaleźć inny, łatwiejszy sposób na zdobycie rozgłosu niż narażanie się na ataki.

3. Autorka artykułu uważa, że Miriam Shaded „wykorzystuje lęki społeczne związane z napływem uchodźców-muzułmanów”.

ODPOWIEDŹ:

W dzisiejszych czasach wielu Polaków żyje na zachodzie Europy i może zobaczyć na własne oczy, jak wygląda integracja muzułmanów w krajach nie-muzułmańskich. Nierzadkie sąopinie, że polityka multi-kulti okazała się błędem. Nasi rodacy, nauczeni doświadczeniami państw Europy zachodniej, nie chcą powielać w Polsce tych samych błędów. Nie zawsze prawdziwe jest więc przypisywanie Polakom lęku przed nieznanym, ponieważ bardzo często jest to uzasadniona obawa przed dobrze znanymi , a niepokojącymi zjawiskami.

4. Autorka artykułu sądzi, że Miriam Shaded „ma wybiórczą wiedzę na temat gwałtów i przemocy seksualnej” oraz „napada na islam”, a w okresie wojen wyznawcy innych religii (w tym chrześcijaństwa) również dopuszczali się gwałtów.

ODPOWIEDŹ:

Owszem, czas wojny rządzi się brutalnymi prawami. W wyniku działań wojennych w przeszłości dochodziło i nadal dochodzi do gwałtów na kobietach. Mahomet, który jest wzorem postępowania dla muzułmanów, brał udział w walkach. Podczas nich dochodziło do niehumanitarnych i nieetycznych działań wobec kobiet.

Z kolei Jezus zaprowadzał pokój, nakazywał miłować nawet nieprzyjaciół, nauczał kobiety (co było nietypowe w tamtych czasach) oraz przebaczył cudzołożnicy. Ewangelia uczy, że każdy, nawet błądzący człowiek zasługuje na szacunek. Odniesienia do religii, jako źródła zachowań rozumianych jako etyczne bądź nieetyczne, są więc ewidentne. W średniowieczu na terytorium Europy istnieli niewolnicy, jednak ich liczba nie była znaczna. Służyli oni jako czeladź, pracownicy w kopalniach bądź na roli. Natomiast w krajach islamskich niewolnictwo odgrywało większą rolę, a niewolnictwo seksualne było zjawiskiem dość powszechnym. Obecnie kobiety i dzieci, które zostały uprowadzone na terenach zajmowanych przez ISIS, sprzedawane są do niewoli nie tylko islamskim bojownikom, ale także bogatym szejkom arabskim.

Koran 4.3(…) Żeńcie się zatem z kobietami,które są dla was przyjemne-z dwoma,trzema lub czterema. Lecz jeśli się obawiacie,że nie będziecie sprawiedliwi, to żeńcie się tylko z jednąalbo z tymi, którymi zawładnęły wasze prawice.

Pojawiający się zwrot „tymi, którymi zawładnęły wasze prawice” oznacza właśnie niewolnice.

5. Autorka odwołuje się do badań, w których co trzeci amerykański student deklaruje, że dokonałby gwałtu na kobiecie, gdyby miał pewność, że nie poniesie konsekwencji za swój czyn. Kluczowe jest tu stwierdzenie „gdyby miał pewność, że nie poniesie konsekwencji za swój czyn”.

ODPOWIEDŹ:

Otóż niektórzy uczeni muzułmańscy twierdzą, że kobieta bez wystarczająco zasłoniętego ciała oraz włosów nie jest godna szacunku, a nawet sama prosi się o gwałt. Muzułmanka powinna się zakrywać, aby nieprowokować mężczyzn. Zgwałcona dziewczyna stanowi niekiedy hańbę dla muzułmańskiej rodziny i to ona ponosi konsekwencje gwałtu. Ponadto, aby skazać oprawcę, to według islamskiego prawa szariatu należałoby najpierw znaleźć muzułmańskich świadków.

Mogą być to dwaj mężczyźni lub jeden mężczyzna i dwie kobiety, ponieważ zeznania jednego mężczyzny równają się zeznaniom dwóch kobiet.

Koran 2.282(…) Żądajcie świadectwa dwóch świadków spośród waszych mężczyzn! A jeśli nie będzie dwóch mężczyzn, to jeden mężczyzna i dwie kobiety mogą być świadkami, na których się zgodzicie; jeśli jedna z nich zbłądzi, to druga będzie mogła ją napomnieć.

Tymczasem przeciętny Europejczyk czy Amerykanin wie, że gwałt jest ciężkim przestępstwem, za który sprawca z dużym prawdopodobieństwem poniesie konsekwencje, a prowokujący strój kobiety nie może być tu żadnym usprawiedliwieniem.Istnieją duchowni muzułmańscy, którzy wprost twierdzą w mediach, że porywanie i gwałcenie chrześcijanek przez muzułmanów jest uzasadnione.

Zdarzały się przypadki, gdy muzułmanie zbiorowo gwałcąc chrześcijankę jednocześnie wznosili okrzyki wychwalające Allaha.

W krajach muzułmańskich prawo dotyczące przestępstwa gwałtu funkcjonuje kompletnie inaczej niż w Europie. W 2013 r. Gazeta Wyborcza opisała historię mieszkanki Norwegii, która została skazana przez sąd w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na 16 miesięcy więzienia za seks pozamałżeński, bo zgłosiła na policji gwałt. W 2010 r. 18-letnia mieszkanka Emiratów, która wcześniej twierdziła, że zgwałciło ją sześciu mężczyzn, podczas rozprawy odwołała wcześniejsze zeznania. Dowiedziawszy się, co grozi jej za pozamałżeński seks, powiedziała na sali sądowej, że gwałty wymyśliła, a ślady na ciele to wynik kłótni z bratem.

Niestety podobnych sytuacji jest o wiele więcej. Zamiast drukować dla Polaków informatory o uchodźcach, może lepiej byłoby wydać przepisy polskiego prawa przetłumaczone na język arabski dla mających przybyć do naszego kraju uchodźców.

6. Autorka powołuje się również na badania prof. Izdebskiego przedstawiające szacunki, że 30-50% kobiet w Polsce doświadczyło gwałtu.

ODPOWIEDŹ:

To prawda, że gwałcą katolicy, prawosławni, protestanci oraz wyznawcy innych religii. Jednak w świętych księgach islamu są szczególne odniesienia przedstawiające kobietę jako źródło męskiej rozkoszy. Uprzedmiotowienie to wyraźnie widać w koranicznym opisie przyszłego raju dla mężczyzn, gdzie każdy bogobojny muzułmanin będzie obcował ze swoją żoną, ale także ze 72 hurysami.

Koran 52.20 wypoczywając wyciągnięci na łożach, ustawionych rzędami! My damy im za żony hurysy o wielkich oczach.

Koran 55.72 hurysy strzeżone w namiotach. (…) 74 Nie dotknął ich przed nimi ani żaden człowiek, ani dżin.

Koran 56.22 Będą tam hurysy o wielkich oczach, 23 podobne do perły ukrytej 24 -wnagrodę za to, co czynili.

Koran 56.34 i spoczywać będą na podwyższonych łożach. 35 Zaprawdę, stworzyliśmy je w sposób doskonały 36 i uczyniliśmy je dziewicami, 37 kochającymi, jednakowego wieku 38 -dla tych po prawicy.

Przekazano, że Zajd ibn Arqam powiedział: Wysłannik Allaha rzekł do mnie: „Mężczyzna w raju zostanie obdarzony siłą stu mężczyzn w jedzeniu, piciu, pożądaniu i uprawianiu stosunków seksualnych.” Żyd powiedział: „Ten, kto je i pije musi wydalać.” Wysłannik Allaha powiedział: „Będzie wydalał pocąc się, w ten sposób pożywienie w jego żołądku będzie trawione.” [Przekazał Ahmad, 18509; al-Daarimi 2704]

Okazuje się, że raj dla muzułmanów znaczy coś innego niż dla chrześcijan, u których życie wieczne ma polegać na kontemplowaniu Boga.

7. Autorka zauważa, że osobiście zna „kilku wykształconych muzułmanów z różnym stażem zamieszkiwania w Polsce. Są bardzo wierzący. Są bardzo kulturalni. Bardzo szanują kobiety – swoje partnerki i inne kobiety”.

ODPOWIEDŹ:

Jeżeli Ci mężczyźni są naprawdę religijni, to znaczy że chodzą regularnie do meczetu, nie piją nawet wina, a ich dzieci mogą być wychowywane tylko w islamie.

Prawdziwy muzułmanin zawiera kontrakt małżeński przed imamem, ponieważ mieszkanie z partnerką będzie poczytane jako grzech. Jeśli ktoś postępuje inaczej, to prawdopodobnie jego religijność pozostawia wiele do życzenia. Należy dodać, że wielu mężczyzn zachowuje się inaczej w obcym kulturowo kraju, a odmiennie na swojej ojczystej ziemi, wśród rodziny. Z pewnością są muzułmanie, którzy mają bardziej liberalne podejście i nie stosują się do zasad islamu nakazujących np. dyscyplinująco bić nieposłuszną żonę.

Koran 4.34 I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je!

Mahomet powiedział: mężczyzna nie będzie pytany, dlaczego bije swoją żonę.

To, że znamy kilku liberalnych muzułmanów, nie oznacza że wszyscy będą zachowywać się podobnie. Można przytoczyć tu statystyki z Wielkiej Brytanii, gdzie muzułmanie stanowią 5% społeczeństwa. Tymczasem wśród osadzonych w więzieniu o zaostrzonym rygorze Whitemoor ponad 50% jest muzułmanami.

8. Autorka zastanawia się, co warunkuje przemoc seksualną: „Konkretna religia czy religia w ogóle? Islam ? A może jednak konserwatyzm w ogóle? A może niski poziom świadomości w zakresie tego czym jest gwałt i przemoc seksualna. Może warunkuje to egoizm, brak postrzegania drugiego człowieka jako podmiotu, chęć poniżenia drugiej osoby, uprzedmiotowienia, chęć pokazania swojej władzy nad ofiarą ? (…) Czy kolor skóry jest tu przyczyną napaści seksualnych i gwałtów czy stan umysłu i psychiki ?” Dalej Pani Ślęzak uważa , że mężczyźni z Bliskiego Wschodu zobaczyli w Europie swobodę obyczajową, jednak nie zrozumieli na czym ona polega „tak samo jak nie rozumiał tego zjawiska konserwatywny katolik wywodzący się z tradycyjnej wsi polskiej”.Następnie autorka wymienia inne możliwe przyczyny gwałtów: „fakt niskich kompetencji kulturowych, wychowania w konserwatyźmie obyczajowym, braku edukacji seksualnej, silnego przyswojenia wzorca relacji międzyludzkich opartych na modelu nadrzędności-podporządkowania”.

ODPOWIEDŹ:

Tradycyjna,katolicka, polska wieś kojarzy się z coniedzielną mszą świętą, ale i z potańcówką. Dziewczyna tańczy z chłopakiem, nieśmiało się dotykają, patrzą sobie w oczy, śmieją się. Dziewczyna ma na sobie kwiecistą sukienkę, a włosy uplecione w misterny warkocz. Chłopak jej komplementy, być może wypił coś na odwagę. Lecz w konserwatywnej społeczności muzułmańskiego kraju byłoby to nie do pomyślenia. Spotkania niezamężnej kobiety z mężczyzną są zakazane. Dotykanie płci przeciwnej i patrzenie w oczy –niedopuszczalne. Taniec oraz alkohol – surowo zabronione. Dziewczynę ledwo widać zza czarnej abaji. Może się zdarzyć, że zostanie ukamieniowana przez własną rodzinę, gdy wyjdzie na jaw, że spotyka się ze swoim wybrankiem. Niewątpliwie popełnienie przestępstwa gwałtu może wynikać z różnych czynników. Jednak twierdzenie, że wychowanie w kulturze islamu nie ma tu żadnego znaczenia jest po prostu nieprawdziwe. Kobieta ma wyraźnie określone miejsce w muzułmańskim społeczeństwie.

Koran 4. 34 Mężczyźni stoją nad kobietami.

Koran 2.223 Wasze kobiety są dla was polem uprawnym. Przychodźcie więc na wasze pole, jak chcecie, i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie.

Żona muzułmanina nie może odmówić mu współżycia bez ważnego (z punktu widzenia islamu) powodu.

Kiedy mężczyzna wzywa swoją żonę do łoża i ona nie reaguje, przez co on spędza noc zagniewany na nią, aniołowie przeklinają ją aż do świtu. [Al-Bukhari i Muslim]

Kiedy kobieta krzywdzi swojego męża (bezpodstawnie), hurysy, będące jego żonami w raju, mówią: Nie krzywdź go, oby Allah cię zniszczył ! On jest tylko tymczasowym gościem u ciebie, zostawi cię i przyjdzie do nas. [At-Tirmidhi]

Kobieta musi seksualnie zadowolić swego męża nawet kiedy są na wierzchu wielbłąda.

9. Autorka jest zdania, że wersety Koranu dyskryminujące kobiety nie przekładają się bezpośrednio na przemoc seksualną wobec kobiet. „Ilu muzułmanów zna tak naprawdę Koran ? Ilu z nich fanatycznie wyznaje tego typu zapisy Koranu? Jacy muzułmanie gwałcą i w jakich okolicznościach?”

ODPOWIEDŹ:

Większość muzułmanów uczy się recytacji Koranu w szkole. Jednak nie muszą oni cytować z pamięci wszystkich wersetów, aby znać rolę kobiety i jej status. Wychowani w islamskiej kulturze doskonale wiedzą, jak kobieta powinna się ubierać i zachowywać, by „zasłużyć” na ich szacunek. Jeśli któraś ze spotkanych kobiet odbiega od ich wyobrażenia i pojmowania skromności, to może być uznana za osobę prowokującą. Islam jest nie tylko religią, ale i systemem regulującym wszystkie aspekty życia, w tym ubiór.

Koran 24.31 Powiedz wierzącym kobietom, żeby spuszczały skromnie swoje
spojrzenia i strzegły swojej czystości; i żeby pokazywały jedynie te ozdoby, które są widoczne na zewnątrz
.

10. W artykule pojawia się stwierdzenie dalekie od rzeczywistości: „w Biblii jest opisane tyleż samo przemocy i patologii co w Koranie”.

ODPOWIEDŹ:

Istnieją na ten temat badania, które wskazują, że w świętych księgach islamu pada blisko 10 razy więcej słów związanych z przemocą niż w Starym Testamencie (w Nowym Testamencie takie słowa nie występują).

Chrześcijan obowiązuje nauczanie Jezusa (Nowy Testament). Stary Testament to stare prawo ustanowione przed narodzinami Chrystusa(jeżeli w Biblii występuje jakiś kontrowersyjny zapis, to znajdziemy do jedynie w ST. Ma on dla wierzących znaczenie kronikarskie, historyczne i zapowiada, to co ma nadejść wraz z przyjściem Jezusa na świat. Podstawą postępowania jest Ewangelia.

Koran 9.30 Żydzi powiedzieli: „Uzajr jest synem Boga.” A chrześcijanie
powiedzieli: „Mesjasz jest synem Boga.” Takie są słowa wypowiedziane ich ustami. Oni naśladują słowa tych, którzy przedtem nie wierzyli. Niech zwalczy ich Bóg! Jakże oni są przewrotni!

Koran 9. 29 Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Boga i w Dzień Ostatni, który nie zakazują tego, co zakazał Bóg i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy -spośród tych, którym została dana Księga -dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni.

Koran 5.33 Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga i Jego Posłańca i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędzeni z kraju.

11. Na koniec autorka protestuje „przeciwko zdobywaniu popularności kosztem ofiar gwałtów”. Sugeruje również „iż wszystkie ofiary przemocy seksualnej życzyłyby sobie ze strony Pani Shaded więcej merytoryczności i obiektywizmu, a mniej nieetycznej formy zdobywania popularności i rozpoznawalności”.

ODPOWIEDŹ:

Trzeba mieć wyjątkowy tupet, aby spekulować, co życzą sobie ofiary przemocy seksualnej, zwłaszcza te, które są gwałcone w imię fanatycznego islamu. Każda polska kobieta powinna zdawać sobie sprawę, że tańcząc na dyskotece, pijąc wino czy nosząc krótką spódniczkę,może zostać uznana przez konserwatywnego muzułmanina jako osoba o prowokacyjnym zachowaniu. Miejmy nadzieję, że pojawi się więcej kobiet, które będą miały odwagę głośno mówić o dyskryminacji kobiet w krajach muzułmańskich czy prześladowaniach chrześcijan. Na szczęście jest Pani Miriam Shaded.

Diana Asnyk

43
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
9 Comment threads
34 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
lolo1683.09.12bkAliBabaHunterLilith Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
M.D
Gość
M.D

Jest spora szansa że do sejmu wejdzie były imam , tatar ,muzułmanin Selim Chazbijewicz z listy PIS , gorący przeciwnik imigracji i ruchów salafickich i ortodoksyjnych – czego mu szczerze życzę , wyobrażacie sobie minę lewaków – przecież nie zarzucą mu islamofobii jak będą rozmowy o imigracji smile

R456
Gość
R456

Jak widać nie każda obcość może być nam obca. Dlatego uważam, że występowanie w czambuł przeciwko wszystkim, któzy mają inny odcień skóry jest z gruntu niewłaściwe – patrz: skrajna prawica. Z drugiej strony nie uważam to, że Polska jako kraj miała by w masowy sposób się otwierać na emigantów, nawet… Czytaj więcej »

R456
Gość
R456

Odnosiłem się do Pani Miriam Shaded – zapomniałem dodać.

R456
Gość
R456

Nie wiem, czy piszesz do mnie. Ja jestem całkowicie przeciwny sprowadzaniu choćby jednego muzułmanina oraz ludzi, którzy żyją w jakichś średniowiecznych bantustanach. Dziękuję za grtta: gwałty, rozboje i zamieszki. Z drugiej strony normalnym widzę, że trochę ludzi z innych normalnych kultur mogłoby mieć prawo zamieszkać Polsce. Nie popadam w skrajności… Czytaj więcej »

Kowal
Gość
Kowal

A niech mieszkają w Polsce nawet i ufoludki… jeśli tylko będą przestrzegać naszego prawa i będą szanować naszą kulturę i tradycję.

lolo
Gość
lolo

Uważam, że to co robi p. Shaded jest sensownym rozwiązaniem problemu, chociażby z tego względu, że nie jest to masowe, jest obwarowane kontrolą taką jaka jest możliwa w najlepszym stopniu i są to ludzie przynajmniej w założeniu o podobnym spojrzeniu na rzeczywistość jak my. Jest jeszcze jeden aspekt, przyznam nieco… Czytaj więcej »

R456
Gość
R456

Niestety to co głosi Selim Chazbijewicz o tym, ze trzeba reformować nauki Allacha, że kobiety nie zakrywać twarzy itd. itd. odnosząc to tylko do Koranu nie ma odparcia w Islamie. Zapomina, że pełnia wykładni to także hadisy i życie proroka Mahometa. Nie znajdzie on posłuchu u innych prawowitych współziomków, bo… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Szkoda, że nie z mojego okręgu. Głosowałabym. Czytałam kilka wypowiedzi P. Chazbijewicza. Niegłupi chłop się widzi. Takich nam w sejmie trzeba. No a zarzut islamofobii, albo ksenofobii wobec niego byłby mioooodny:). Też bym chciała to zobaczyć;).

R456
Gość
R456

Masz sporo racji, ale całkowite odrzucanie osób i do tego znających realia autochtonów, którzy bez problemu demaskują islam i zagrożenie jakie niesie dla Europy jest dużym błędem. Ostatnio widziałem piekną Turczynkę, która poślubiła Polaka i mieszkają w Polsce. I co mam iść mówić, jej żeby się wynosiła, bo trochę inaczej… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Czy Ty robisz sobie jakieś nadzieje…??? :)))))))))))))

lolo
Gość
lolo

Mój wpis z 19:37 był komentarzem do wypowiedzi @R456 z 17:42. Coś nie „wchodzi” pod wypowiedzi.

Lilith
Gość

Ja przepraszam ale dawno nie czytałam większych idiotyzmów, mam na myśli stek bzdur niejakiej Moniki Ś. Posłużę się cytatem :”Zdaje się, iż Pani Shaded ma wybiórczą wiedzę na temat gwałtów i przemocy seksualnej”. Otóż autorka tych słów nie ma chybażadnej wiedzy. Wrzuciła wszystko do jednego wora i wyszedł jej taki… Czytaj więcej »

R456
Gość
R456

W Islamie mozna też „używac” swoje Żony kiedy tylko się chce – co my nazywamy gwałtem małżeńskim. O czym to mówić ?: kobieto mała, a śmieszna – rozkładaj nogi boś moja, a jak będziesz nieposłuszna to ciebie wybatorzę. To jest prawda „miłości” wg. Islamu. (2:223)Wasze żony są dla was polem… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

Ten werset niech będzie ze specjalną dedykacją dla Moniki Ś. Koran 24:33 „I nie przymuszajcie waszych niewolnic do prostytucji-jeśli one chcą żyć w czystości- w poszukiwaniu przypadkowych korzyści w życiu na tym świecie. A jeśli kto je zmusi, to przecież Bóg, ze względu na ich zmuszanie, będzie Przebaczający, Litościwy”. Piękny… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Ta baba to po prostu idiotka – tak jestem męską szowinistyczną świnią i jestem z tego dumny (to dla policji myśli, żeby nie musieli wymyślać paragrafu). Ona aż się prosi o „integrację”. Nie żebym uważał, że to jest dobre, ale przecież „chcącemu nie dzieje się krzywda”. Skoro gwałt nie jest… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Ja to powiem krótko. Między podejściem do gwałtu w Europie i islamie jest jedna, ale za to duża różnica. Otóż u nas gwałt jest karany jako przestępstwo oraz piętnowany społecznie jako odrażający postępek (potępiany jest sprawca, nie ofiara, oczywiście). Natomiast w islamie w zasadzie nie ma gwałtu. Jest prawo faceta… Czytaj więcej »

R456
Gość
R456

Prowadziłem właśnie ozywioną dyskusję na ten temat pod artykułem oryginalnym z muzułmanką. Na moje argumenty nie chciała odpowiadać, po za tym że jestem ślepcem, którzy ida za innymi ślepcami. a jak dałem jest co Koran mówi o roli kobiet, to oczywiście odpowiedziała ,że to się nie liczy !!! Bo tylko… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

O, i tu mamy dany ustami samej wiernej argument o tym, że Allah nie jest Bogiem chrześcijan. Oto wierna, znająca koran rzekła „Mój Bóg osądzi mnie, a Twój Ciebie. ” Czyli nie są to ci sami „bogowie”. O. I tego się trzymajmy;)). No a kimże ja jestem, żebym podważała słowa… Czytaj więcej »

Nemo
Gość
Nemo

To obecnie regula ,ze osoby zainteresowane kariera polityczna czy medialna ,musza oficjalnie zadeklamowac jakis euforyczny hymn „uchodzcom” i zdecydowanie kreowac sie na apologetow islamu – nawet gdy w to nie wierza. Awans zawodowy jest najczesciej oplacany rzadka juz dzisiaj moneta – sumieniem. Lady M.S to nie wyjatek. Lecz to zadziwiajace… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Jak pisze S. Michalkiewicz, że lewactwo zdobyło „zastępczy uciskany proletariat” którym są kobiety, wmawiając im, że są terroryzowane przez opresyjnych chłopów. No i teraz wychodzi na to, że muzułmanie są nie-opresyjni dla tych pań. Jak mówią Rosjanie: bez wódki nie razbieriosz. W tej sytuacji powiedzieć, że kobieta dla chłopa jest… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

I jak tu się dziwić, że czasem Korwin-Mikke wyraża się o kobietach w sposób kontrowersyjny??
Nie ma w przestrzeni medialnej kobiety o silnej osobowości, która miałaby odwagę krytykować przypadki podobne do Moniki Ś. A ktoś wreszcie powinien merytorycznie przywołać do porządku tego typu pożyteczne idiotki.

lolo
Gość
lolo

Do @Lilith z godz 19:43 – nie wiem gdzie się pojawi czy pod wpisem czy osobno. No, Miriam Shaded jest, ale kobiety są za delikatne na takie rozgrywki. Tu by się przydał taki jeden śniady, jeszcze lepiej czerniawy co to na pewno merytorycznie zdzielił ją „z liścia” po tej wyładzonej… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Ps. (do służb i policji myśli)
Jeśli ktoś ma lepszy pomysł to proszę bardzo.

Lilith
Gość

Kobiety zbyt delikatne na takie rozgrywki? No weź nie żartuj. Może w pewnym momencie media pękną i pojawi się taka osoba, bo trzeba wprowadzić równowagę (z jednej strony nawiedzone apologetki lub feministki bawiące się w relatywizm kulturowy a z drugiej strony nic). Miriam Shaded robi kawał roboty i uświadamia, ale… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

W porządku nie będę się spierał. Z nas dwojga w tej rozmowie to Ty jesteś kobietą. Przynajmniej teoretycznie. Ale tak sobie pomyślałem, bo tam we Włoszech robiono podobno jakieś badania i im wyszło, że kobiety marzą o tym by być gwałcone. Nie będę się spierał bo po pierwsze takich marzeń… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

@lolo
Jakie „przynajmniej teoretycznie”. Praktycznie też więc mi tu nic nie sugeruj grin

lolo
Gość
lolo

Droga @Lilith Na wstępie mego listu chciałbym zaznaczyć, że nie ma jakichkolwiek uprzedzeń rasowych, płciowych – seksualne jak mi się wydaje i owszem – zawodowych etc. W dzisiejszych czasach, przynajmniej od momentu pojawienia się na naszym „rynku” „osobnika legitymującego się dowodem osobistym na nazwisko Anna Grodzka” nic nie wiadomo. Z… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

@Szanowny lolo
Może odkąd pojawił się „Grodzki”, to nie wiadomo kto kim jest. Na szczęście ja wiem kim jestem. Tylko błagam…jak pojawia się temat kobiet, proszę nie przywoływać tego osobnika. Nie dostrzegam w nim kobiety.

lolo
Gość
lolo

@Lilith W końcu wanna jeśli chodzi o gramatykę też jest rodzaju żeńskiego. Skoro tak twierdzisz… ale dowodu nie ma. Co do Ciebie. :)))))))))) Załóżmy że 50% szans. Teoretycznie. Bo może być kobieta o poczuciu kobiety, kobieta o poczuciu chłopa itd. W sumie wychdzo cztery pcie. A nie wiadomo ile będzie… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

@lolo
O wypraszam sobie. Mam dowody- dość naturalne. I będę ich bronić jak lwica.
A fakt, że kobieta pozostaje kobietą ale czasem potrafi myśleć jak mężczyzna nie umniejsza jej kobiecości razz
Mądrość gatunku, aby zrozumieć mężczyzn, to trzeba czasem myśleć jak oni.

lolo
Gość
lolo

@Lilith Jeszcze nie spotkałem kobiety co by myślała jak chłopy, ale… jak to napisał św. Paweł „niechże ostrzyże swe włosy” jak chce być chłopem (1Kor 11:6). Chociaż dzisiaj kobiety to i „na łyso” bywają… Problem w tym, że chłop jest nieskomplikowany. Nażreć się, poleżeć w fotelu, do łoża za tym… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

@lolo
Jeśli oceniasz kobiety przez pryzmat własnych doświadczeń, to masz do tego prawo. Jednak nie oceniaj kobiet jednym szablonem. (a przy okazji- mężczyźni też bywają skomplikowani, nie ma jednej reguły na każdą płeć. Chociaż ostatnio tych płci przybywa….)

lolo
Gość
lolo

@Lilith
Moje doświadczenia są bogate. Żyję otoczony „morzem kobiet” pośród „przeważających sił wroga”. Choć żadna osobista. Na szczęście mam swój „okręg autonomiczny” i jakoś trwam na posterunku.
Z tymi pciami zgoda.

Kowal
Gość
Kowal

Wykrywalność, a co za tym idzie statystyki gwałtów, w krajach zachodu a w krajach arabskich, jest diametralnie różna.

Lilith
Gość

Ciężko mówić o wykrywalności gwałtów w krajach muzułmańskich jeśli: kobieta musi mieć świadków, kobieta może zostać oskarżona o cudzołóstwo.
Zbyt duże ryzyko dla wielu kobiet.

R456
Gość
R456

Wolność wypowiedzi nie polega od razu na rzucaniu błotem i używaniu epitetów. Gdybyś napisał, to co myślisz rzeczowo i na spokojnie to raczej nikt by tego nie kasował. Ja np. pomimo, ze nie znoszę islamu, to nie będę nazywał epitetami arabów. Oddzielam ideologię od ludzi, tak jak uczy Jesus Chrystus… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Do R456 z godz 20:14 Jezus Chrystus jeśli chodzi o pochodzenie wedle ciała, był Hebrajczykiem a nie Żydem w rozumieniu współczesnym. Współcześni Żydzi są w 90% potomkami plemienia Chazarów ludu tureckiego z obszaru w okolicach pomiędzy morzem Czarnym a Kaspijskim tak mniej więcej. W VIII w. przyjęli judaizm. Zatem z… Czytaj więcej »

R456
Gość
R456

Dzieki za wyjaśnienie, nic o tym nie wiedziałem. Doczytałem na szybko i faktycznie, pomieszali się z ludem Chazarii. Już wiem więcej smile

1683.09.12
Gość
1683.09.12

O ile w ogóle istniał. Rzymianie mieli ogólnie porządek w papierach i byli bardzo skrupulatni w zapiskach administracyjnych, księgowych, spisach ludności, itd. Liczyli amfory o różnych pojemnościach z podziałem na pełne i niepełne, obywatele mieli wydawane dokumenty, itd. Jakoś nie ma żadnego śladu czy wzmianki w oficjalnych dokumentach urzędowych na… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

@1683 z 17:30 Jeśli piszesz o Jezusie Chrystusie to jesteś w błędzie, zresztą podważanie zaczęło się od XVIII w. a przecież „najłatwiej byłoby podważyć przeciwnikom istnienie Chrystusa w I, II w.” Nie chce mi się teraz szukać stron z informacjami ale są zapisy u historyków rzymskich (Tacyt, Swetoniusz, Pliniusz Młodszy)… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Drogi Misiu – do @karolka Gdybyś pisał normalnie a nie jakąś „mowo polsko” i jak zauważył @R456 wyrażał się przyzwoicie i na siłę nie wciskał tych samych oklepanych tez, które jak myślę wszyscy bywający tu znają i porzucił Twoje ulubione dyskusje z samym sobą, tylko wnosił coś nowego to zapewne… Czytaj więcej »

ja
Gość
ja

najlepiej jakby glupia autoka znim sie wypowie pojechala do muzlimladjii albo chociaz do wschodniegol londynu i po paru gwaltach na niej przez islamskie swinie wtedy sie wypowiedziala. jalepiej sie wypowiadac jak sie nie zna tematu albo sie czytalo ksiazke

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Lewaczce towarzyszce monice ślęzak przydała by się sesja z kilkoma dzikusami ze spuchnietymi jajami. Jaką trzeba być kanalia żeby w imię lewackich zboczonych ideałów bronić dzikusow gwalcacych i mordujących kobiety i małe dziewczynki?????