fot pixabay.com

Komisarz Rady Europy ds. praw człowieka Nils Muiznieks, skrytykował Szwecję za to, że nie przyjmuje wystarczającej liczby imigrantów. Zaniepokojony jest szczególnie ograniczeniem praw do łączenia rodzin.

Według komisarza Muiznieksa, Szwecja była bardzo wspaniałomyślna w przyjmowaniu imigrantów w czasie kryzysu w 2015 roku, ale teraz robi za mało, by ściągnąć ich rodziny.

Szwecja na początku 2016 roku przywróciła kontrolę dokumentów na granicy z Danią oraz zaostrzyła prawo do łączenia rodzin migrantów przybyłych do Szwecji. „Nie powinieneś ograniczać praw do łączenia rodzin” – powiedział Nils Muiznieks.

„Limity uniemożliwiają integrowanie się ze szwedzkim społeczeństwem. Innym aspektem jest to, że łączenie rodzin jest ważnym sposobem na bezpieczne i legalne przyjmowanie imigrantów. Jeśli chcemy powstrzymać chaos związany z imigracją, to powinniśmy ułatwić bezpiecznie dotarcie tutaj” – dodał.

Muiznieks po wizycie w Szwecji w październiku zeszłego roku sporządził dla Rady Europy raport dotyczący sytuacji osób ubiegających się o azyl.

110
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
35 Comment threads
75 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
57 Comment authors
Tommarju73annaklioes vel pislamistaRepublikanin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o