Wystawa Komisji Europejskiej, która kosztowała 2,5 mln euro

Komisja Europejska otworzyła w Brukseli wystawę pod tytułem „Islam to także nasza historia”. KE poprzez wystawę chce zbliżyć Europejczyków i muzułmanów, pokazując wspólne dziedzictwo w obliczu obecnego kryzysu imigracyjnego.

Jak czytamy na oficjalnej stronie Komisji Europejskiej, wystawa „Islam to także nasza historia” kosztowała podatników 2,5 mln euro.

Wystawa ma na celu pokazanie wpływu islamu na historię Europy i pokazanie wspólnego dziedzictwa, aby zbliżyć Europejczyków i muzułmanów w obliczu obecnego kryzysu imigracyjnego. Na wystawie pojawiły się prace artystów z całego świata, którzy nawiązywali m.in do architektury, medycyny, filozofii, ale także przedstawiali atrapy bomb, czy ciała na dnie Morza Śródziemnego.

Organizatorzy wystawy wyjaśniali również, że muzułmanie po zajęciu półwyspu iberyjskiego, wytworzyli bogatą cywilizację w Europie. Nie wspominają jednak nic o takich wielkich postaciach jak Karol Młot czy Jan III Sobieski, którzy w swoich czasach prowadzili intensywny dialog międzykulturowy z przedstawicielami islamu.

„Chcemy jasno powiedzieć Europejczykom, że islam jest częścią europejskiej cywilizacji i że nie jest on importem z ostatnich lat, ale ma swoje korzenie sięgające 13 wieków” – powiedziała historyk Isabelle Benoit w rozmowie z Associated Press.

Jak na ironię losu, wystawa była przekładana od 2016r. z obawy przed zamachami terrorystycznymi. Finalnie odbyła się 15 września w Brukseli.

Czy taka wystawa była potrzebna?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

46
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
24 Comment threads
22 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
33 Comment authors
XeroxAnty EUMatiasmaru2Kiki Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karbulot
Gość

Co do wpływu islamu na historię Europy, to się zgodzę. Bo miał wpływ, ale bardzo negatywny. Ale co do wspólnego dziedzictwa, to nie wiem co niby mamy z nimi współdziedziczyć. To, że najechali Europę i chcieli ją zniewolić, to dziedzictwo? Równie dobrze można zrobić wystawę, o hitlerowskim nazizmie w Europie,… Czytaj więcej »

malabiala
Gość
malabiala

Pozytywny był wpływ wzornictwa, w którym lubowała się polska szlachta Stroje szlacheckie, zarówno męskie jak i kobiece posiadały elementy kroju i wzornictwa krajów islamu, także naczynia, meble, dywany, pięknie tkane tkaniny, a nawet szabla polska wzorowana jest na arabskiej. Nie musimy jednak sprowadzać do Europy Afryki i Azji, żeby siedzieć… Czytaj więcej »

Patriota
Gość

Kraje islamskie czy kraje arabskie? Żadne wzornictwo itd nie pochodzi od islamu. Ta zbrodnicza ideologia nie miała żadnego pozytywnego wpływu na jakąkolwiek dziedzinę naszego życia obecnego czy ówczesnego. To o czym piszesz to był wpływ kultury arabskiej a nie islamu. Odkąd islam zapanował na dobre w krajach arabskich, całe ich… Czytaj więcej »

Karbulot
Gość

@Patriota Masz zupełną rację. Kraje arabskie jak najbardziej były wysoko rozwinięte, zanim nadszedł islam. Wystarczy przypomnieć sobie Babilon, Persję czy Asyrię. Oni mieli rozwiniętą urbanizację na długo przed innymi krajami. Mezopotamia czy Egipt to była kolebka cywilizacji. Ale potem nastał islam i cofnął ich do epoki kozy ruchanej. Wtedy zaczęły… Czytaj więcej »

Patriota
Gość

@Karbulot Dokładnie tak. Ale ludziom usilnie starają się wciskać, jakiż to rozwój nauki, kultury i sztuki zawdzięczamy islamowi… Wszystko byłoby piękne gdyby nie to, że islam zabrania zarówno kultury, sztuki jak i nauki bo wszak cokolwiek jest NIEZGODNE z Koranem, jest błędne. Najlepiej widać to na przykładzie islamskich „uczonych” którzy… Czytaj więcej »

Burn
Gość

Do końca życia nie zapomnę wykładu jakiegoś ciapaka „Wielkiego Uczonego” który twierdził iż ziemia jest nieruchoma grin
o to link
h t t p s : / / www. youtube. com /watch?v=nyj6RknojGs
Dzięki spacjom nie muszę czekać na weryfikacje postu razz

Jerzy
Gość
Jerzy

@Karbulot: Mezopotamia, starożytne Egipt i Persja przed podbojem przez islam NIGDY NIE BYŁY ARABSKIE (Iran zresztą nadal nie jest). Ale faktem jest że ARABSKI podbój te cywilizacje zniszczył (jeden z kalifów chciał nawet zburzyć piramidy w Gizie)

Jerzy
Gość
Jerzy

@Patriota: Chyba jednak nie masz racji. Europa (zwłaszcza wschodnia) sporo zapożyczyła od Turków – bo z nimi miała najbliższy kontakt (najczęściej zbrojny) i nieco z kultury perskiej – ale WTEDY były to już państwa islamskie. Wymień jedną rzecz którą ARABOWIE wymyślili przed Mahometem.

Burn
Gość

Za życia mahometa nic nie wymyslili ani po jego smierci wszytko było kradzione z innych narodow nie islamskich ktore rozwijaly sie znacznie szybciej ale tez popełniały błędy dlatego koran wyglada jak wyglada oparty jest o kradziona owczesna wiedze na temat swiata ktora pozniej została zweryfikowana ale jako ze koran to… Czytaj więcej »

XaX
Gość
XaX

Lewactwo tak straszy państwem wyznaniowym za PiSu a taka Platforma bardziej broni i wspiera islam jak PiS kościół … Oni to by nam już dawno zaimplementowali nauczanie arabskiego i islamu w szkołach (co chcieli przepchnąć) więc mamy wybór między chrześcijaństwem albo islamem i zamachami.

Jerzy
Gość
Jerzy

@Karbulot : „Wpływ islamu na historię Europy” był niewątpliwy – wystarczy wspomnieć o zdobyciu przez Turków Konstantynopola (1453 – likwidacja Cesarstwa Bizantyjskiego) i wielowiekową okupację Bałkanów oraz wschodnich Węgier (Orban wie – czy „Europejczycy” też wiedzą???). Gdyby nie Sobieski a później Eugeniusz Sabaudzki to ten „wpływ” byłby znacznie większy. Tylko… Czytaj więcej »

Burn
Gość

Ja proponował bym w takim razie w Polsce zrobić podobną wystawę, BA całe muzeum na temat islamu i nazizmu Pokazać co łączy Nazizm faszyzm islam i komunizm Pokazać obecnych niemickich polityków, włoskich czy austriackich, na drzewie genealogicznym, Prezentując kto z ich przodków był w SS itd Pokazać wszelkie wspólne cechy… Czytaj więcej »

maru2
Gość

@Burn Właściwie to my możemy pokazać nasze „dziedzictwo” komunizmu, narodowego socjalizmu i nazizmu. Wszystkie te etapy nauczyły nas kombinować w ciągłym kryzysie i nie wierzyć złotoustym idiotom.

maru2
Gość

szanownej redakcji znowu się rypie system komentarzy, moderacja po kolei jak leci…

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Karol Młot, Jan III Sobieski pokazali jak należy to islamskie dziedzictwo traktować grin
KE i propagandowe bzdury do urabiania Europejczyków,
najeźdźców i tak nie urobią zwolennicy ISIS, Al-Nusry, Bokoharam chcą władzy, a nie tylko pieniędzy i przyzwolenia na gwałty, pedofilie, narkotyki …

Matias
Gość
Matias

Nie zapominajmy o Cesarstwie Bizantyjskim, Grecy powstrzymali Arabów gdy ci byli u szczytu potęgi. Byli tarczą Europy do czasu, aż zachód ich wydymał w IV krucjacie (skąd to znamy)

Jan
Gość
Jan

Islam to bez watpienia rowniez historia Polski – tluklismy tych barbazyncow islamskich, wyznajacych wiare w szatana, przez cale wieki pod Wiedniem, Warna, itd., itp. I zapewne bedziemy musieli znow dac odpor Islamowi, kiedy podejdzie juz pod nasza zachodnia granice, i opanuje Skandynawie. Warto przypomniec, ze Hiszpanie, Portugalczycy, Wlosi, Grecy, Bulgarzy,… Czytaj więcej »

Burn
Gość

Prawdę mówiąc chciał bym aby jak najszybciej zislamizowali jakiś europejski kraj Zdaję sobie sprawę że wtedy to będzie ogromna baza wypadowa dla wszelkiej maści terrorystów wojsk itd, ale to chyba jedyna opcja aby reszta lewaków czyli władz europy otworzyła oczy i zobaczyła coś więcej niż kasę sorosa, bo dopiero wtedy… Czytaj więcej »

test24
Gość
test24

Islam miał ogromny wpływ na Europę. Nawet w ostatnich kilkudziesięciu latach np: albańscy muzułmanie w Kosowie zaczęli prześladować i dyskryminować Serbów, co sprawiło, że Serbowie stali się szowinistami – co było jedną z głównych przyczyn tak krwawego rozpadu Jugosławii.

islamofob
Gość

@ test24
Szkoda ze wtedy byłem młody i nic nie wiedziałem czym jest islam , bo miał bym dziś czyste sumienie i parę głów do za oferowania mojemu Bogu że broniłem Europejskich Wartości .
A tak to teraz muszę bać się w Europie .

Ragnarök
Gość
Ragnarök

O tak, Sobieski miał dryg do dialogu międzykulturowego. I ten sam rodzaj „dialogu” będzie potrzebny do odbicia Europy, ale nikomu z masońskich podnóżków to nie przyjdzie do jakże tępej łepetyny…

Jerzy
Gość
Jerzy

@Ragnarok: Różnica jest jedna ale zasadnicza – dawniej był to wróg zewnętrzny a obecnie jest on WEWNĄTRZ państw zachodnioeuropejskich (dopóki Achajowie stali ZA murami Troi to sobie stali 10 lat, gdy wprowadzili konia w mury – wiemy jak się to skończyło sad )

Nihil
Gość
Nihil

Komentarze pod tym filmikiem na youtube to czyste złoto grin
nikt już sie nie nabiera na ta żałosną propagandę.

Pampam
Gość
Pampam

Na takiej wystawie powinni pokazac zdjecia kobiet gwalconych a pozniej zarzynanych jak swinie bo takie swego czasu byly dostepne. Zdjecia z zamachow i egzekucji. Zdjecia z imprez w europie , ktore nie kkga sie odbyc bez ingerencji wojska, zdjecia zgwalconych dzieci i zacpanych zgwalconych nastolatek. Mogli pokazac Mahometa ktory gwalcil… Czytaj więcej »

Violanta
Gość
Violanta

I niestety to idzie także z naszych pieniędzy, które wpłacamy do Unii

no cóż...
Gość
no cóż...

Indianie oddali cały kontynent najeźdzcom- Amerykanom, i nikt się nad nimi nie pochyla we współczuciu… A ich kultura była o wiele większa niż ówczesna europejska. Warto poczytać doniesienia „zdobywców” z tamtych czasów, też np księży. Dlatego nie mam ochoty oglądać co Arabskie kultury wniosły do Europy i świata. Wiem, ze… Czytaj więcej »

mark
Gość
mark

chyba wasza lewaki

Kris11
Gość
Kris11

Czekam i czekam na wystawę „Chrześcijaństwo to także nasza historia”, ale na pewno się nie doczekam. Już prędzej „Belzebub i Azaziel to to także nasz historia”.

888
Gość
888

@Kris11 Ja również czekam na wystawę „Chrześcijaństwo to także nasza historia” w Arabii Saudyjskiej. Powinni zrobić ją jak najszybciej. Gwarantuję że nie muszą obawiać się tam żadnych zamachów z naszej chrześcijańskiej strony. I tyle w tym temacie. A ciągnąc Twój watek to następne wystawy w „postępowej i idącej z duchem… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

Wystawa „Zoofilia to także nasza historia” w piękny sposób połączy kulturę „europejską” i muslimską. Ekumenizm kulturowy. smile

Wiarus55
Gość
Wiarus55

Czy na tej wystawie pokazano historię Bułgarii, Rumunii, Albanii, czy Węgier? Czasy średniowiecza kiedy armia Wezyra islamskiego imperium podbijała wschodnią Europę.? Mordowali gwalcili i palili całe miasta i wsie! Tak to pozostało do bez zmian do dzisiaj np. w Afryce

888
Gość
888

@Wiar…55
To Ty w końcu jesteś gościem czy użytkownikiem? Czy może to całkiem inna osoba?

Wiarus55
Gość
Wiarus55

Po raz pierwszy pisałem na smartfonie. Może dlatego system potraktował mnie jak gościa. Jestem od lat użytkownikiem NDIE zawsze ten sam Wiarus55

Bielik
Gość

Janie III Sobieski wróć, i porozmawiaj jeszcze raz z muzułmanami

TaoTao
Gość
TaoTao

Lepiej było wysłać te pieniądze do zbudowanej Syrii …tak to nasza historia jak nazizmu, komunizm itd itp….

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

” Wielu lewicowych profesorow pilnie pracuje nad spreparowaniem takiego „historycznego kamstwa” chociazby w ksiazce wywodzacej sie ze srodowiska akademickiego napianej przez Slulestadesa i Ankrustaw w 2011 roku,w ktorej pokazano podbita przez muzulmanow Andaluzje jako czas humanitaryzmu, tolerancji wielowyznaniowej. Wedlug autora lata Andaluzji pod islamska bandera to byly..pokojowe, piekne lata;) Oczywiscie… Czytaj więcej »

Irene
Gość
Irene

@Rodeodrive Wspaniale info historyczne, dzieki. Dodam, ze wg historykow to byl tez okres kiedy zydzi zostali wyrzuceni z Polwyspu Iberyjskiego razem z arabami Maurami, Dlaczego? A no dlatego,ze w pewnym momencie okazali sie nielojalni wobec goscinnego kraju , a krolowa Izabella i Ferdynand przyjmujac ich postawili warunek: zadnych machlojek na… Czytaj więcej »