fot. pixabay.com

Lokalny meczet przekazał 1 milion dolarów na University of Cincinnati w celu zwiększenia zrozumienia religii islamskiej w związku z obawami dotyczącymi islamofobii.

Dar pochodzi od Islamskiego Centrum Greater Cincinnati. Pieniądze pochodzą od dr Inayata Malika i jego żony Ishrat Malik. Dr Inayat Malik jest urologiem i byłym przewodniczącym Centrum Islamskiego. Przybył z Pakistanu w 1967 roku, aby specjalizować się w urologii w Centrum Medycznym UC i był członkiem wydziału klinicznego Uniwersytetu Medycznego UC przez 20 lat.

Małżonkowie byli liderami lokalnej społeczności muzułmańskiej i promowali międzywyznaniowy dialog i zrozumienie, a także czynili wysiłki, które obejmują współtworzenie ciągłej rozmowy między obywatelskimi przywódcami Cincinnati z chrześcijańskich, żydowskich i muzułmańskich wyznań, wznowionej w styczniu 2016 r. w celu zajęcia się ponownymi incydentami przemocy islamofobicznej i mowy nienawiści.

„Mamy obecnie znaczącą populację muzułmańską w tym regionie, wielu z nich jest powiązanych z Centrum Medycznym UC” – powiedział Inayat Malik w oświadczeniu wydanym przez Fundację UC. „Ishrat i ja uważaliśmy, że musimy udostępnić te zasoby UC, nie tylko ze względu na społeczność muzułmańską, ale także dla większej społeczności, aby mieli zrozumienie historii cywilizacji muzułmańskich i ich wkładu”.

Pieniądze pozwolą uniwersytetowi na zwiększenie badań związanych z naukami islamskimi, które obejmują skupienie się na Bliskim Wschodzie oraz języku i kulturze arabskiej. Kolegium Sztuki i Nauki UC rozpocznie formalne poszukiwania najlepszego uczonego o międzynarodowej renomie, aby obsadzić przewodnictwo. Wiosną, przed rozpoczęciem poszukiwań, uczelnia planuje zaprosić innych naukowców zajmujących się nauką islamu, aby dowiedzieć się więcej o tej dziedzinie.

źródło: cincinnati.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

45
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
14 Comment threads
31 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
Kingaaalfa.oomegaViolantaObywatelka ZiemiLogic Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o