fot. pixabay.com

Muzułmanie złożyli wniosek o zgodę na nadawanie z głośników wezwania do modlitwy w szwedzkim mieście Växjö, twierdząc, że posunięcie to zwiększyłoby poczucie własnej wspólnoty i pomogło w procesie integracji.

W Växjö Fundacja Muzułmańska złożyła wniosek do policji z prośbą o pozwolenie na nadawanie w każdy piątek trzyminutowego islamskiego wezwania do modlitwy z głośnika umieszczonego na meczecie w dzielnicy Araby.

„Chcemy tylko, aby Szwecja zezwoliła muzułmanom w Växjö, aby mogli czuć bardziej jak u siebie. Społeczność muzułmańska powinna być dumna ze swojej kultury i nie czuć, że musi się ukrywać” – powiedział imam Ismail Abu Helal.

Imam w rozmowie z lokalną gazetą „Smålandsposten” powiedział, że wierzy, iż wezwanie do modlitwy może wywrzeć pozytywny wpływ na miasto i że pomoże muzułmanom w lepszym zintegrowaniu się ze społecznością dzielnicy Araby, w której już w 2008 r. 58 proc. mieszkańców ma zagraniczne pochodzenie.

„Muzułmanie nie są gośćmi w Växjö, mieszkamy tutaj” – zaznaczył imam. „Wszystko nowe wywołuje niepokój, ale na dłuższą metę będzie dobrze” – dodał.

Obecnie muzułmanie czekają na decyzję władz i policji, jednak jest bardzo prawdopodobne, że takie pozwolenie zostanie wydane.

breitbart.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

88
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
39 Comment threads
49 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
59 Comment authors
kacu1980kljsaxxbnmandiAbdul Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o