Qaisar Mahmood, muzułmanin urodzony w Pakistanie, który przyznał, że nie ma żadnego doświadczenia w dziedzinie „dziedzictwa kulturowego”, został wybrany na szefa departamentu w Szwedzkiej Radzie Dziedzictwa Narodowego.

Mahmood dołączył do Rady w 2011 roku jako „dyrektor odpowiedzialny za kwestie dziedzictwa kulturowego”, ale teraz będzie kierował całym departamentem.

Co ciekawe Szwedzka Rada Dziedzictwa Narodowego ma za zadanie chronić dziedzictwo kulturowe Szwecji. Typowe przykłady szwedzkiego dziedzictwa obejmują przedmioty kulturalne, takie jak „kamienie runiczne, średniowieczne kościoły, stroje ludowe i gospodarstwa rodzinne”.

Zazwyczaj funkcję tę sprawowali eksperci zajmujący się archeologią, ale Mahmood przyznaje, że nie ma doświadczenia w tej dziedzinie. „Studiowałem politologię i ekonomię. Nie zajmowałem się archeologią na uniwersytecie ani niczym związanym z kwestią dziedzictwa kulturowego” – powiedział.

Szwedzka Rada Dziedzictwa Narodowego podkreśla jego „wkład w przeprowadzenie raportu z badań wielokulturowych oraz udział w nadchodzącym raporcie na temat różnorodności, kultury i tożsamości”.

źródło: dailycaller.com

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

51
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
25 Comment threads
26 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
36 Comment authors
szyszkinklioes vel pislamistaAntylewakmikeukMetter Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o