Niemiecka policja udaremniła zamach salafitów na Markusa Beisichtam przywódcy antyislamskiej partii z Nadrenii-Westfalii. Część zatrzymanych to niemieccy konwertyci na islam. W trakcie rewizji zabezpieczono listę polityków, których salafici chcieli zlikwidować.

Jeden z zatrzymanych islamistów zamieszany był już w zamach w Bonn do którego doszło końcem 2012 roku. W trakcie przeszukania mieszkań podejrzanych zabezpieczono broń oraz materiały wybuchowe. Dziesięć nazwisk z salafickiej listy śmierci to działacze tej samej, krytycznej wobec islamu, organizacji partyjnej, której przewodzi Beisichtam.

W maju 2012 członkowie Pro NRW demonstrowali z karykaturami Mahometa pod meczetem w Solingen. Dochodziło do starć między sympatykami tego ugrupowania a muzułmanami. Salafici próbowali rozbić jedną z manifestacji tej organizacji, policja poinformowała, że użyli kamieni i kijów w celu sforsowania kordonu służb zabezpieczających.

Źródło: Pch24.pl
na podstawie: thelocal.de

3
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
wrtetgpinczerakapinczpanczGaz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gaz
Gość

do gazu z ciapatymi kurwami

pinczerakapinczpancz
Gość
pinczerakapinczpancz

Potwierdzam.

wrtetg
Gość