Wolontariusze medyczni, pomagający w prowizorycznym obozie we Francji twierdzą, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy poddali leczeniu 7 chłopców w wieku od 14 do 16 lat, którzy twierdzą, iż zostali zgwałceni. Ich obrażenia jednoznacznie wskazują na prawdziwość ich zeznań.

Wolontariusze obawiają się, że na terenie obozu handluje się seksem. Donoszą również, że chłopcy w wieku około 13 lat prosili ich o prezerwatywy.

Zgodnie z doniesieniami specjalistów w dziedzinie medycyny, czworo chłopców wymagało operacji, jednak tylko jeden z nich był skłonny zgodzić na pobyt w szpitalu. Pozostała trójka odmówiła leczenia albo ze strachu przed odzewem, albo ze wstydu w związku z wykorzystaniem seksualnym. Pracownicy organizacji humanitarnej zgłosili sprawę do lekarza, będącego członkiem Generalnej Izbie Lekarskiej (General Medical Council).

Wolontariusze pracujący w “dżungli” donoszą, że nie ma procedur umożliwiających zgłoszenie dokonania przestępstwa dla ofiar wykorzystywania seksualnego. Jeden z nich powiedział również: „Sam mam trzech synów i uważam, że te gwałty są potworne. Skrzywdzeni chłopcy opuścili domostwa, pozostawiając rodziców w nadziei, że ich dzieci nie tylko będą bezpieczne ale i uciekając przed przemocą, doznają lepszego życia, a kończą zgwałceni w wieku 14 lat w obozie dla imigrantów. To, co się dzieje w Europie sprawia, że te gwałty są tym bardziej nie do zaakceptowania.”

Europol już wcześniej wyraził zaniepokojenie w związku z dziećmi-emigrantami, pozostawionymi bez opieki na terenie całego kraju, które, zgodnie z urzędem, narażone są na wysokie ryzyko wykorzystania seksualnego. Europol oszacował również, że nawet 10.000 dzieci pozostawionych bez opieki mogło zniknąć na terenie Europy.

Save the Children (międzynarodowa organizacja prowadząca działalność humanitarną na rzecz poprawy życia dzieci) przyznała, że również jest świadoma faktu wykorzystywania seksualnego dzieci na terenie obozu w Calais. Rzecznik organizacji powiedział: “Zdajemy sobie sprawę z istnienia dzieci pozostawionych bez opieki, których w obozie może być nawet ponad 400, a w całej Europie dziesiątki tysięcy. Wiemy jak bardzo są one bezbronne. Przemierzyły w końcu setki kilometrów, bez opieki dorosłych lub rodzin.

“Doświadczają wykorzystywania na wszystkie możliwe sposoby, w tym wykorzystywanie seksualne, często z przyczyny organizacji przestępczych. Save the Children wie, że dochodzi do tego również na terenie Włoch, Grecji i niestety także Calais. Wolontariusze twierdzą, że próbowali ostrzegać przed możliwością napaści na tle seksualnym, jednakże okazało się to w przeważającym stopniu bezcelowe, gdyż „nie ma tu nikogo, kto by ich słuchał”.

źródło: express.co.uk. Tłumaczenie: Rafał Szablewski

22
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
9 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
DorneLeszykasiaprawyobywatelMarlonix Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kaassi
Gość
kaassi

„Brzytwa Ockhama – czyli zasada mówiąca o tym ze najprostsze, najbardziej oczywiste rozwiązania sa NAJLEPSZE!” Rozwiazanie jest proste, trzeba dac mocny komunikat, ktory popłynie w świat „nie płyncie do nas” (95% z tych ludzi nie ucieka przed wojną) ZAMKNAC GRANICE i postawić armię, która wie jak się chroni kontynent…. a… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

APEL DO RZĄDU: Według mnie władze jesli chca zrobic coś pozytecznego to powinny blizej przyjrzec sie HejtStop ( ktorej ‚ojcem” jest Soros, ten sam człowiek, który stoi za zniszczeniem Europy przez zalanie ich muzulmanami z III świata ) Pod przykrywką ochrony przed nienawistnymi wpisami- HEJTSTOP próbuje zakneblować ludzi, zastrasza, tak… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

Wypowiedz z 8 maja 2000r. George Soros: ” Nie tylko Fundacja Batorego, ale i Gazeta Wyborcza spisały się nie najgorzej w ostatnich 10 latach. Fundacja Batorego jest jedną z fundacji, z której jestem najbardziej dumny (…) rzeczywiście popiera koncepcje społeczeństwa otwartego. W tej sieci fundacji staramy się stworzyć mikrokosmos otwartych… Czytaj więcej »

prawyobywatel
Gość

Można mieć tylko nadzieję, że ten psychopata wkrótce zdechnie, człowiekiem nie jest, bo człowiek umiera.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

No niemożliwe… Na pewno personel ściemnia i to biali stoją za tym wszystkim zrzucając winę na „biednych i pokojowo nastawionych uchodźców”. Co za „ksenofoby i rasiści”… No, tak przynajmniej wynika z dotychczasowej przewodniej linii myślowej HejtStop.

ARC
Gość
ARC

Cholera jasna. Dlaczego nikt nie dowiózł im kóz?

adamo
Gość
adamo

Islam zabija homoseksualistów i innych zboczeńców, po czym gwałcą nie letnie dziewczynki i chłopców a na deser kozy i inne stworzenia boże. Więc pytam co to za religia, która wszystkie złe wystepki tłumaczy …bo allah teraz niepatrzy, bo mohamed pedofil i morderca jest przykladem idealnego czlowieka…. ODPOWIADAM!!! TO NIE JEST… Czytaj więcej »

Dorne
Gość
Dorne

Religia nie ma z tym nic wspólnego. Wykorzystuje się ją do własnych celów, pretekstów, interpretuje się ją do własnych celów. Żydzi w imię Boga wyrzynali całe miasta (bo im tak kazał), chrześcijanie sam wiesz co robili (Inkwizycja, wyprawy krzyżowe, spalenia). Każda nacja tak ma.

kasia
Gość
kasia

Co chrześcijanie robili to robili, ale żaden ale to żaden chrześcijanin czyniący drugiemu człowiekowi zło nie może powołać się na Jezusa i powiedzieć że Jezus tego od niego żądał. Otóż nie, Jezus mówi wprost: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, itd. Więc nie mów że każda nacja taka sama i… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Tradycyjny w sumie atak na KK. Problem w tym, że te tzw. „niezależne” osoby w starciu z Islamem, pozbywszy się KK, nie mają żadnych „narzędzi” które by im dały odporność na tę religię. Zachód właśnie tego jest najlepszym przykładem. Ale skoro tak wolą… Lecz pewnie jak dostaną w d… to… Czytaj więcej »

Dorne
Gość
Dorne

Wczytaj się, co mówię – ludzie w imię boga, nieważne, czy Jezusa, czy Jahwe, zawsze zabijali, zabijają i będą zabijać. Nie mówię tu o religii w ogóle, tylko o ludziach. O tym, że każdy pretekst jest dobry. Notabene, nasz Bóg Ojciec do łagodnych nie należał. Do przyjścia Jezusa był okrutnym… Czytaj więcej »

kasia
Gość
kasia

Dalej bredzisz. Wrzucasz do jednego wora chrześcijan i islamistów, bo „każdy pretekst jest dobry” by zabijać i czynić zło. Otóż widzisz różnica jest taka że Jezus nie pozwala czynić zła i żaden chrześcijanin nie może się powołać na Jezusa czyniąc zło. A muzułmanin nie tylko może czynić zło, ale wręcz… Czytaj więcej »

Dorne
Gość
Dorne

Moja odpowiedź jest pod komentarzem @lolo (który nie pisze, pomyliłem osoby.

Dorne
Gość
Dorne

Nie ma znaczenie, który Bóg na co pozwala. Twój bóg to również Bóg Ojciec, ale chyba nie zaprzeczysz, że jest okrutny? Nie mówię tego jako hejter, ale wydaje mi się, że z historii jesteś noga. Ja nauczam tego przedmiotu i twierdzę: ludzie zawsze powoływali się na bogów, żeby usprawiedliwiać swoje… Czytaj więcej »

kaassi
Gość
kaassi

@Dorno – Trochę racji masz , chrzecijanie też zabijali masowo ..ALE wiele wieków temu, I NIE mogli powoływac sie na Boga(usprawiedliwoać to słowami bożymi) . Muzulmanie zyją w XXI wieku i nadal funkcjonują tak jak setki lat temu. To nie tylko starcie róznych kultur, ale i roznych cywilizacji, i epok… Czytaj więcej »

Dorne
Gość
Dorne

Nie usprawiedliwiam muzułmanów, ani to, co robią. Nie odniosłem się do tej dziczy w swojej wypowiedzi. Natomiast do tego, że wszyscy zawsze się powoływali na swoich bogów. I tu nie mogę się zgodzić, że Chrześcijanie tego nie robili. Usprawiedliwiali, podobnie jak Żydzi, wszystkie wojny, wszystkie zbrodnie, całą rzeź, jakiej dopuszczali… Czytaj więcej »

kasia
Gość
kasia

Zrozum słowo POWOŁYWAĆ SIĘ. Ono w tym przypadku o którym rozmawiamy oznacza tyle, że ktoś dał ci prawo do czynienia tego co czynisz. Chrześcijanin nie może powoływać się na Jezusa czyniąc zło, bo Jezus mu nie dał takiego prawa by czynić zło. A to że chrześcijanin zabije człowieka i powie… Czytaj więcej »

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Co na to Jude Law, Mark Zuckeberg ?
Siedzą cicho w końcu takie wydarzenia nie są im na rękę podobnie jak rząd A. Merkel.
J. Lawa i tak nie zgwałcili za stary, imigranci z Afryki i B. Wschodu wolą chłopców najlepiej o delikatnej kobiecej urodzie smile

Karbulot
Gość

A ja mam na to wyje****, że ich gwałcą. 14-latków gwałcą? A niech ich gwałcą. 14-latki same gwałcą kobiety, niech poczują na sobie, jak to fajnie być gwałconym. Możecie mnie hejtować i minusować, ale mam na to wiecie co? Mam dzisiaj podły humor i nie żal mi tych „dzieci”.

Marlonix
Gość

Bacha bazi taki plemienny zwyczaj widać coraz popularniejszy w europie.

Marlonix
Gość

Coraz trudniej dodać komentarz, tabliczka mnożenia:D

Leszy
Gość
Leszy

Aha, czyli u siebie zrzucają gejów z dachów wieżowców, bo to sprzeczne z religią, ale w Europie to już można zapychać innym kakao? Gratuluję logiki chyba, że wychodzą z założenia, że „raz w dupę to nie pedał, a po trzech się zeruje”…