Nieletni uchodźcy w Niemczech – miliardowe koszty dla podatnika – 35% to oszuści

26
17-letni uchodźca z Afganistanu Ahmad w Rendsburgu w lutym 2017 r.

Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego z 52.600 nieletnich którzy w 2018 roku znaleźli się pod opieką Jugendamtów 16% stanowią nieletni uchodźcy. Łącznie przybyło 12.201 nieletnich uchodźców (z tego męskich 10.091 i żeńskich 2.110); w tym 945 poniżej 14 lat (w tym 610 chłopców i 335 dziewczynek) i 11.256 w grupie 14-18 lat (w tym 9.481 chłopców i 1.775 dziewcząt).

W roku 2005 przyjechało do RFN 600 nieletnich uchodźców. Ponieważ nieletnich nie wydala się z i mają oni możliwość ściągnięcia rodziców i rodzeństwa w ramach łączenia rodzin, liczba nieletnich wzrosła w szalonych latach 2015 na 42.300 i 2016 na 44.900! Uchodźcy poniżej 18 lat nie są zobowiązani do stawiania wniosku o azyl. 4.645 wniosków zostało postawionych, z tego 59% rozstrzygnięto pozytywnie (min. Afganistan, Somalia, Gwinea, Erytrea, Syria, Irak, Gambia, Iran, Sierra Leone).

W roku 2017 dojechało do nieletnich uchodźców 3.413 rodziców i 2.446 rodzeństwa (razem 5.859) i w roku 2018 odpowiednio (do 30 listopada) 1.938 i 1.163 (razem 3.101). Łączenie rodzin jakby osłabło po wyborach do Landtagów i do Bundestagu we wrześniu 2017 roku.
Dane te zawiera odpowiedź MSW na interpelację poselską frakcji Die Linke (Lewica). Średnia wieku w chwili złożenia wniosku na ściągnięcie rodziny wynosiła 15,7. Zaniepokojona frakcja Lewicy pytała się o trwanie procedury, ponieważ uchodźca może osiągnąć 18 lat i zostanie pozbawiony prawa ściągnięcia rodziny. Przy odrobinie szczęścia może najstarszy 15-letni syn ściągnąć swoją matkę, ojca, jego pozostałe żony i rodzeństwo. Gdy 15-letni Niemiec ucieka z domu i zostanie złapany to trafia do rodziców!

Z powodu mnożących się skrajnych przypadków, w których chłopcy twierdzili, że mają po 12 lub 13 lat, a w rzeczywistości ponad 18, zarządzono w Saarlandzie centralną procedurę badań lekarskich. Okazało się, że 35% nieletnich uchodźców to zwykli oszuści (Die Welt 2018 r.).
Ciekawostką jest, że policja niemiecka poszukuje 3.217 zaginionych nieletnich uchodźców, którzy znikają przed badaniami lekarskimi.

Biorąc pod uwagę, że np. w Hesji nieletni uchodźca kosztuje 8.460 euro miesięcznie, to wszyscy nieletni uchodźcy w RFN kosztują do 100 mln euro miesięcznie i ponad miliard euro rocznie.

Źródła:

https://www.welt.de/politik/deutschland/article198666765/Migration-Zahl-der-unbegleiteten-Minderjaehrigen-geht-stark-zurueck.html

https://www.welt.de/politik/deutschland/article174424227/Minderjaehrige-Fluechtlinge-Saarland-setzt-auf-Roentgen-zur-Altersbestimmung.html

https://www.destatis.de/DE/Presse/Pressemitteilungen/2019/08/PD19_308_225.html

http://dip21.bundestag.de/dip21/btd/19/072/1907267.pdf

 

26
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
11 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
Sokole OkobkkkkArcherEwakici Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kici kici KOCUR
Użytkownik

Pamiętacie jak obecny minister w rządzie Merkel pan Horst Seehofer kiedy jeszcze był premierem Bawarii jak to sprzeciwiał się polityce migracyjnej Berlina, jak to zapakował cały autokar pseudo uchodźców i odstawił do stolicy Niemiec. Ileż to wygłosił tyrad o szkodliwości przyjmowania islamskich imigrantów, jak to się rzekomo buntował. Otóż ten… Czytaj więcej »

szyszkin
Użytkownik

dostał kasą to stulił mordę.

kici kici KOCUR
Użytkownik

Uwaga,
doskonałe wystąpienie pana Konrada Berkowicza z KONFEDERACJI w debacie telewizyjnej która odbyła się w ośrodku regionalnym Kraków TVP

wprawo.pl/2019/09/13/posel-konfederacji-zmiotl-konkurencje-ciekawa-debata-w-telewizji-regionalnej-wideo/

El-Raton
Użytkownik

Kici – Te nie byl Sehofer, talko burmistrz jakiegos miasta z Bawarii. Sehofer, zwany Drehoferem – od drehen- krecic, zmienial co rusz zdanie. Mysle, ze labo kasa albo, co mi sie wydaje byc bardziej prawdopodobne, ktos ma na niego haka.

kici kici KOCUR
Użytkownik

Dokładnie starosta Landshut w Bawarii Peter Dreier. Pomyłka oops
„Chciałem zasygnalizować, że dotychczasowa polityka wobec uchodźców nie może być kontynuowana” – powiedział Dreier wwożąc pseudo uchodźców do Berlina.
Pamięć ludzka jest zawodna, byłbym przysiągł że tę akcję przeprowadził nie Dreier a Drehofer …o pardon, Seehofer.

Archer
Użytkownik

A u nas lepiej Kocurze? Wez pana Tomasza Rzymkowskiego z Kukiz 15, ktory zglosil do sejmu projekt ustawy anty 447 (uwalony glosami PiS). Teraz Kukiz 15 sie wali wiec szczur przeszedl na bezpieczniejszy okret, czyli do PiS i wygaduje ze ‚Polska jest prawnie zabezpieczona’ czyli ze zadna tam ‚anty 447’… Czytaj więcej »

Sokole Oko
Gość
Sokole Oko

Na rzymkowskim bardzo się zawiodłem. To był jeden z mądrzejszych polityków. „Pecunia non olet”

szyszkin
Użytkownik

w Polsce jak istniała zasadnicza służba w wojsku,to spotykałem osoby w wieku 17-18 lat, to te gnoje nie mogą iść to swego wojska?, prawo obowiązku i już, nauczy się nie jeden używania muszli klozetowej.Humanitaryzm i popraeność polityczna to wymysł dymających co innego.

bkkkk
Gość
bkkkk

W sumie to JEST wojsko, Szyszkinie. To desant jihadu. Siły nowej rewolucji. (Te nowe fachowe siły jeszcze nie wiedzą, że rewolucja ich pożre. Zawsze tak jest. Niestety zanim to nastąpi należy oczekiwać zwiększenia terroru lewacko-islamistycznego. A my rozbrojeni i granice otwarte!)

Arar
Użytkownik

Jestem koło 30stki i wyglądam młodziej niż ten „17 latek” ze zdjęcia w gazecie.

bkkkk
Gość
bkkkk

W mojej rodzinie takie zmarchy pod oczami (Nie, one nie są wyłącznie mimiczne) mają 40-50-latkowie…

Karbulot
Użytkownik

Dopóki Niemcy będą respektować „poprawność polityczną”, to będą robieni w przysłowiowe bambuko. „Nieletni” imigranci się zjeżdżają chmarami i mówią, że mają 12-15 lat, chociaż wyglądają na 30. Dokumentów nigdy nie mają (nie wiem, jak przekraczają granicę bez dokumentów), mówiąc że je zgubili. Jakoś o dziwo swoich ajfonów nie gubią. Z… Czytaj więcej »

szyszkin
Użytkownik

Eee, wygląda na mniej nisz dwunastka, swoją drogą czy te dzieciaki nie mogły zaprotestować ?, alboż rodzice ?, tam naprawdę ludzie są po…rdoleni. Jak pracowałem u Koptów na pustyni mieliśmy do pomocy młodych z południa Egiptu, to czasami ciężko było ocenić wiek, nie patrząc na wzrost, tam sa ogólnie nisi… Czytaj więcej »

SZLABAN
Gość

TO JUŻ NAWET NIE JEST ŚMIESZNE

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Niemcy i tak za nich zapłacą przecieź tak się chwalą, że mają nadwyżkę budżetową.

Karbulot
Użytkownik

Jak mają nadwyżkę, to niech reperacje wojenne zapłacą.

Tancred
Gość

PiS kosztem PełO odbudował oszalałą lewicę,ona zrobi straszny szum. Sytuacji żenujących będzie mnóstwo. To będzie kompletna destrukcja pracy parlamentu. W dodatku będą grali kartą uciskanego lgbt na co Unia będzie reagować. Problemem tej kadencji były sytuacje wywoływane poza Sejmem przez ekstremistów – szczególnie lgbt. Teraz ta lewacka rewolucja, skrajnie radykalna… Czytaj więcej »

szyszkin
Użytkownik

Dziwnym nie jest, że trzeba zamurować i zostawić jedne . Obowiązkowa służba zasadnicza dla nowych. Niech pojeżdżą na ścierach z prędkością meserszmita. Zamiatać schody pod górę grin grin grin i staną się ludzmi unamused .

Ragnar
Gość
Ragnar

To jest BARDZO OSTRY KOMENTARZ MOJEGO ZNAJOMEGO 18+
https://youtu.be/11W-toNG3eU

Wacław Jarząbek
Gość
Wacław Jarząbek

To jeszcze raz ja…
https://youtu.be/11W-toNG3eU