Na fali wprowadzenia zakazu noszenia burek we Francji  w Niemczech rozpoczęły się rozmowy w publicznej debacie o wprowadzenia zakazu noszenia burek przez muzułmańskie kobiety.

Orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w tym miesiącu, aby utrzymać we Francji zakaz noszenia burki i nikabu wywołało debatę w sąsiednich Niemczech. Rozmowy przeciwników i zwolenników rozpoczęły się we Frankfurcie. Według Uwe Beckera deputowanego z CDU noszenie burek świadczy o braku asymilacji z obecną społecznością i należy ten stan zmienić poprzez wprowadzenie stosownej ustawy. Kolejny problem to wpływ na porządek publiczny – problem z ustanowieniem konkretnej tożsamości osoby.

Przeciwnicy natomiast używają twierdzenia, że jest to naruszenie osobiste, kulturowe i religijną wolność człowieka i służą jedynie wzniecaniu nienawiści wobec muzułmanów. Obecnie prawo we Frankfurcie nie zezwala na noszenie przez pracowników administracji publicznej nikabu i burek.

na podstawie: eurokolchoz.pl / thelocal.de

6
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
bkEl LombrizużytkownikPolak zza OdrySF Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
SF
Gość
SF

Niemcy się budzą, czas najwyższy.

Polak zza Odry
Gość
Polak zza Odry

Witam
Tak masz racje ,głośno tego nie mówią. Nadzieja w ich duchu tradycji i religijności. Niestety lewactwo z UE potrafi skutecznie zablokować każdą dobrą inicjatywę. Uwierz mi tego robac*** jest tu mnogo !

bk
Gość
bk

Ja nie chcę niczego wiećej niż to, co władze deklarują. Np. rozdział kościoła (meczetu?) od państwa. Skoro na zachodzie były swego czasu sprawy typu zakaz noszenia w pracy krzyżyka, to zakaz burek stanowi logiczny ciąg dla rówowagi i sprawiedliwości. Obrońcom muzułmanów chciałabym uprzejmie przypomnieć, że muzułmanie nie mają przymusu mieszkania… Czytaj więcej »

użytkownik
Gość
użytkownik

Oby na tym nie zaprzestali nasi sąsiedzi

Pedro Chubascos
Gość

To wszystko już za późno, horyzont zdarzeń został przekroczony. Można jedynie poprzez działania służb specjalnych neutralizować najbardziej radykalnych przywódców i imamów, resztę – ewangelizować. Oni sami nie są w stanie się wyrwać z bagna islamu i prawa shari’a. Są bezwolni, jak Rosjanie za komunizmu. Zrobią, co im ulem czy imam… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Nader trafny obraz islamu.