Niemcy: dożywocie za próbę zabójstwa na ciężarnej Polce

Afgańczyk Khalil K. zaatakował 11 stycznia 2019 nożem ciężarną Iwonę C. w szpitalu w Bad Kreuznach w Nadrenii-Palatynacie. Kobieta przeżyła, nie narodzone dziecko zostało zabite.

25-letni uchodźca Khalil poznał 25-letnią Iwonę w pracy. Iwona miała wówczas związek z innym mężczyzną, po jego rozpadzie i utracie miejsca pracy Iwona zamieszkała u Khalila. Płomień miłości do Khalila szybko wygasł, Iwona wyprowadziła się do specjalnego domu dla maltretowanych kobiet. Khalil ją jednak wytropił i wiedział że znajduje się w szpitalu. Zaatakował ją nożem co najmniej 26 razy, pierwsze dwa ciosy skierował na płód, który podczas cesarskiego cięcia został wyjęty, ale nie przeżył. Pozostałymi ciosami zranił Iwonę C. w twarz, piersi, brzuch i ramiona. Kobieta przeżyła tylko i wyłącznie dzięki natychmiastowej operacji. Na twarzy i ciele pozostały jej liczne blizny.
Iwona C. twierdziła w pierwszych dniach procesu, że Khalil K. pewnego dnia w czerwcu 2018 masował ją, po czym zażądał seksu, a po odmowie zgwałcił ją. Z tego gwałtu zaszła w ciążę. W jej wypowiedź nie wierzyła sama prokuratura. Część procesu dotycząca ich związku była niejawna.
Oskarżony cały czas milczał w sądzie. 24 września 2019 został skazany przez sąd rejonowy w Bad Kreuznach na dożywocie.

Źródła:

https://www.allgemeine-zeitung.de/lokales/bad-kreuznach/stadt-bad-kreuznach/messerstecher-steht-nun-in-bad-kreuznach-vor-gericht_20243357

https://www.bild.de/regional/frankfurt/frankfurt-aktuell/bad-kreuznach-lebenslaengliche-haft-fuer-khalil-a-64917380.bild.html

Dodaj komentarz