Grupa liberałów z Parlamentu Europejskiego chce odebrania Węgrom prawo głosu w instytucjach unijnych w związku z podważaniem „wartości Unii Europejskich” w kwestii inwazji imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

O procedurze zawieszenia kraju w prawach członka Unii Europejskiej i odebrania głosu informuje szef gabinetu politycznego premiera Węgier Antal Rogán.

Rogán w sobotnim wywiadzie dla Radio Kossuth stwierdził, że grupa Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (ALDE) na podstawie art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej próbuje doprowadzić do odebrania Węgrom głosu w instytucjach Unii Europejskiej. Artykuł ten przewiduje taką możliwość wobec państwa które „ustawicznie i poważnie” narusza „wartości Unii Europejskiej”.

Liberałowie uważają, że niezgodna z nimi jest polityka rządu Węgier wobec inwazji nielegalnych imigrantów. Rogán skonstatował, że w przeciwieństwie do inicjatorów tych działań i „elit europejskich” Viktor Orban cieszy się poważnym i trwałym poparciem społecznym.

Oskarżył przy tym media, które stosują podwójne standardy, wspomniał o USA, które na granicy z Meksykiem postawiły znacznie potężniejszą barierę niż na swojej granicy wybudowali Węgrzy, zaś amerykańska straż graniczna nie waha się używać broni palnej, ale to Węgry są oskarżani.

źródło: kresy.pl/dailynewshungary.com

10
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
6 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
DanutaLaisdgfgsdJO77Nemo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krystiana
Gość
Krystiana

Gdzie mogę się podpisać pod referendum w sprawie wyjścia Polski z UE?

Nemo
Gość
Nemo

Wszelakie referenda narodowe to tylko farsa ,jesli w ogole dopuszcza kiedykolwiek do nich. Dyktatura Brukseli osiagnela juz stopien imperatywu kategorycznego. To Rada Komisarzy w B. ustala co dla smiertelnikow jest dobre a co nie. A media i lokalni politycy sa zobligowani do tego ,by niepopularne decyzje rozeszly sie po kosciach… Czytaj więcej »

sdgfgsd
Gość
sdgfgsd

Głosuj na Korwina, to wystarczy wink

qwera
Gość
qwera

Węgry jako jedyne bronią naszych granic oraz chrześcijańskiej tożsamości naszych Krajów. Musimy być solidarni z Węgrami. Wyrazić nasze poparcie, by Orban nie czuł że jest osamotniony na polu walki. A wykluczenie z UE to żadna strata. Czechy i Słowacja podobno rozważają wystąpienie z UE. Jedynie polski rząd, to sprzedawczyki które… Czytaj więcej »

Harry
Gość
Harry

Cieszy się poparciem społecznym bo robi to, co od niego oczekuje społeczeństwo. Czy zawieszenie w prawach członka będzie się też wiązało z brakiem obowiązku wpłaty składki członkowskiej i wypełniania decyzji Rady i Komisji?

lolo
Gość
lolo

To byłby nawet niezły pomysł na wyście z UE. Ale już to widzę jak „nasze” waadze to robiom… A jakby nawet, to i tak to sp…. jak wszystkiego czego się dotkną i trzeba będzie zapłacić 2x więcej niż wcześniej.

Nemo
Gość
Nemo

Grozby wobec panstwa trzymajacego sie prawa ,respektujacego umowy z Schengen i broniacego zywotnych interesow nie tylko wlasnych obywateli ale ludnosci calej unii. Eurodewiaci oddalili sie od wlasnych narodow dalej niz Pluto od Slonca !! Co wedlug nich oznaczaja dokladnie te „(pseudo)wartosci unii europejskiej”? Logicznie analizujac ich poczynania to: – zastapienie… Czytaj więcej »

JO77
Gość
JO77

Pozwolę się pod tym podpisać.

Veri
Użytkownik

„Rogán skonstatował, że w przeciwieństwie do inicjatorów tych działań i „elit europejskich” Viktor Orban cieszy się poważnym i trwałym poparciem społecznym.”

Może jestem przewrażliwiona, ale mam wrażenie, że to może być nawiązanie do polskich grafik przepraszających za nasz rząd.

Danuta
Gość
Danuta

A czy jest to prawda że Caritas sprowadza do Polski imigrantów tzn. najeźdzców?