Eurabia

Islam-HiszpaniaWysoki urzędnik Unii Europejskiej ostrzegł Hiszpanię przez ryzykiem zniszczenia własnego systemu dla uchodźców, jeśli wprowadzi w życie prawo, które pozwala policji na natychmiastową deportację przybyszów z Afryki Północnej. Hiszpania stwierdziła, że takie rozwiązanie jest konieczne, aby chronić granice Ceuty i Melilli, dwóch hiszpańskich miast, które są dziś oddzielone płotem od Maroka.

Hiszpańska policja została oskarżona przez UE o pogwałcenie międzynarodowych praw człowieka poprzez pobicie afrykańskich imigrantów, którzy usiłują przedrzeć się przez bariery, a także deportowanie ich bez stosowania się do procedur obowiązujących przy deportacji uchodźcy.

Komisarz d/s praw człowieka Rady Europy, Nils Muiznieks, uznał plan wprowadzenia prawa legalizującego takiego typu deportacji jako ‚jasne pogwałcenie praw człowieka’. Na konferencji w Madrycie dodał, że ‚takie akcje zaobserwował w innych krajach i nigdzie nie były one legalne’ i że ‚byłby to bardzo negatywny precedens, jeśli takie praktyki zostały wplecione w prawo kraju i uważam, że oznaczałyby one początek końca systemu dla uchodźców w Hiszpanii.’

Eurabia
Eurabia

Hiszpania jest w trakcie tworzenia nowych biur, które rozpatrywałyby pojedyncze przypadki uchodźców na pograniczu Ceuty i Melilli. Muiznieks nawoływał, aby zainwestować więcej w tego typu ośrodki i w zatłoczone centra dla imigrantów. Jego zdaniem jedyni aplikanci starający o status uchodźcy, którzy próbują się dostać do Hiszpanii legalnie, to Syryjczycy uciekający przed wojną domową. Niewielu czarnych przybyszów z Afryki sub-saharyjskiej wybiera rozwiązania legalne, ponieważ zostaliby odesłani w mgnieniu oka.

W odniesieniu do ataków Charlie Hebdo, Muiznieks upierał się, że ‚nie ma bezpośredniej korelacji między migracją a terroryzmem. Widzieliśmy na przykładzie Charlie Hebdo, że sprawcy byli obywatelami Francji.’ Dodał też, że ‚represyjne wymogi bezpieczeństwa po ataku zrobiły więcej krzywdy niż dobrego.’

Na koniec wystosował poradę dla krajów członkowskich: ‚Ważne jest, aby pamiętać i przypominać Hiszpanii i innym o ich zobowiązaniach do ochrony praw człowieka’.

Źródło: TheLocal.es

30
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
15 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
MarikabkAliBabaHunterKarbulotjórek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karbulot
Gość

Jak muzułmanie sami zaczną przestrzegać praw człowieka w stosunku do chrześcijan w swoich krajach, pierwszy przyklasnę za udzielaniem im azylu w Europie.

Adrem
Gość
Adrem

Najpierw trzeba nauczyć owych uchodźców przestrzegania praw człowieka a potem je w stosunku do nich stosować.

Oni mają za nic prawa człowieka ( nawet ich nie znaja, albo się z nich śmieją).
W takiej sytuacji Europa jest zwolniona z obowiązku stosowania wobec nich praw człowieka.

Karbulot
Gość

Muzułmanie to najwięksi hipokryci jacy są na świecie.
Gdzieś czytałem bardzo mądrą sentencję:

„Wszędzie, gdzie muzułmanie są mniejszością, mają oni obsesję na punkcie praw mniejszości.
Wszędzie, gdzie muzułmanie są większością, mniejszość nie ma żadnych praw”.”

jj
Gość
jj

Muiznieks upierał się, że ‚nie ma bezpośredniej korelacji między migracją a terroryzmem. Widzieliśmy na przykładzie Charlie Hebdo, że sprawcy byli obywatelami Francji.’ Nie no nic a nic nie ma wspólnego!!?!?!!!? A to ze byli oni dziećmi imigrantów i jedyne co sprawiało e są Francuzami to paszport. Inna kultura i inne… Czytaj więcej »

JKJ
Gość
JKJ

Czyli jednak nie ma przymusu, ale naciski polityczne zawsze są

Bebej
Gość

Normalnie to ten koleś nie myśli! To fakt, a ja się pytam głąba – jak strzec granicy??? Masz ośle jakiś pomysł???

Sławek
Gość
Sławek

Brawo Hiszpanie.
Nie dajcie się zatraszyć jakimś matołom z Brukseli.

Michał
Gość
Michał

Owszem wszystkich raczej nie da się przyjąć, owszem przy aktualnym systemie socjalnym w UE to kiepski pomysł, ale mimo wszystko trzeba pamiętać, że to też są ludzie. Cierpią, płaczą, kochają i pragną lepszego życia, tak samo jak Polacy jadący w XIX i XX wieku do Ameryki czy Francji, że o… Czytaj więcej »

max
Gość
max

Michale… najlepsze dla nich co możemy zrobić to zatapiać łodzie, ewentualnie każdą złapaną łódź odprowadzać z powrotem do brzegów afryki + tych co już są w europie deportować. Będzie to najlepsze dla Europy, białego człowieka i całej ludzkości. Tam gdzie są muzułmanie i murzyni społeczeństwo i naród upada. Nie pozwólmy… Czytaj więcej »

wilku
Gość
wilku

Zatapiać to nie, było nie było to są ludzie. Ale mają swój kraj a Europa nie ma żadnego obowiązku ich przyjmować. To nie ma nic wspólnego z prawami człowieka, a tym że osoba nieupoważniona próbuje dostać się do naszego domu. Nie zgadzamy się – to wyrzucamy za drzwi. Nie chce… Czytaj więcej »

jórek
Gość
jórek

taaa to niech unia przestanie dopłacać do uprawy bawełny w UE , która tam nie chce rosnąć i pozwoli uprawiać afrykańczykom w afryce bawełnę , a nie truć czy palić im plantacje. Roczna pomoc humanitarna dla krajów III Swiata to około 1 billion dollars , a dopłaty do strat w… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Dokładnie – jak im sie u nich w kraju nie podoba, to niech to zmienią a nie przenoszą prolemy do nas (i jeszcze mają pretensje, że nie dość szybko je rozwiązujemy).

bk
Gość
bk

Yyyy, coś Ci się popiórkowało. Ja Cię proszę, nie przykładaj do osoby z innego kręgu cywilizacyjnego własnej kalki pojęciowej. Otóż, osoba z np. Afryki (czy tam skądinąd, bo to nie kontynent kształtuje osobowość, ale cywilziacja, czyli m.in. religia i system praw) NIE jest w swojej chęci poprawy bytu tożsama z… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Mówisz „Nie wiem co możemy dla nich zrobić, ale nie twierdźmy samolubnie, że nic.” To nie jest samolubstwo. To zdrowy rozsądek. Owszem, w naszej kulturze pomoc potrzebującym jest obowiązkiem. Ale zrozum, dla wyznawców islamu nazbyt daleko idąca pomoc jest przeciwianiem się woli Allaha i jako taka jest GRZECHEM. Stąd też… Czytaj więcej »

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Roznica miedzy kultura europejska (zachodnia) a dzicza afrykanska jest zbyt duza zeby mogly one koegzystowac. To sie nie uda, a lewacka ue bierze dzicz na sile. Dobrze to sie nie skonczy…

bk
Gość
bk

No totysz godom;). Takie są fakty. W swoich w/w komentach staram się pokazać przedmówcy (bo on najwyraźniej nie rozumie o co kaman) PRZYCZYNY takiego stanu rzeczy.

Karbulot
Gość

Jak ktoś może od nas żądać, abyśmy przestrzegali praw człowieka w stosunku do nich, skoro oni na starcie zrażają nas do siebie swoim obrzydliwym postępowaniem. Weźmy przykład omawianej ostatnio w mediach „hekatombie” na Morzu Śródziemnym. Czyta się, że gdzieś tam wśród uchodźców na jakimś kutrze, jeden chrześcijanin zaczął się modlić.… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Co do ostatniego zdania – w sedno.

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Dokladnie

Atuor
Gość
Atuor

Europa i jej ochrona praw człowieka.
Tak żałosne stwierdzenie, że aż śmieszne.

dret
Gość
dret

nie można stosować praw człowieka w stosunku do małp

piotr.k444
Gość

Boże, jak się udaje tym fujarom z UE, legalnie pierdolić takie głupoty! !!

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Bo wlasnie na glupotach i ich pierdoleniu cala ta jewro-pejska unia sie opiera

Karbulot
Gość

Niech pan Nils Muižnieks wraca spowrotem do USA i tam szerzy swoje wybujałe poglądy. Cholera kolejny Amerykanin, który mówi nam, Europejczykom jak mamy żyć. Już wkurza mnie powoli to „tatusiowanie” całemu światu przez USA. Wszędzie wtryniają swój nos. Niech sobie Stany przyjmują uchodźców z krajów muzułmańskich, u nich jest więcej… Czytaj więcej »

piotr.k444
Gość

Kurczę,Przyjacielu!!! On mi z nazwiska przypomina jakiegoś Estończyka,Łotysza lub innego Skandynawa!!! A oni,jak najnowsza historia nas uczy, lubią kiedy ich kobiety są gwałcone!!! Szkoda tylko,że chcą ten los sprowadzić na nasze kobiety!!! Bo nie łudźmy się,najpierw będą ataki na Hiszpanię i inne kraje Europy Zachodniej,a potem na nas!!! Już teraz… Czytaj więcej »

jórek
Gość
jórek

raczej – …”taki mamy klimat”…

Karbulot
Gość

Urodził się w USA. Nazwisko ma takie, bo jest dzieckiem łotewskich emigrantów. Niemniej mieszkał w USA przez 29 lat, po czym przeprowadził się na Łotwę. Czyli z pochodzenia Amerykanin.

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

A, przy okazji 200 tysiecy polubien NDIE na facebooku, przekazuje wiadomosc dla krola cweli jasia kapeli, ktory kapowal na nas do prokuratury za brak milosci do kozojebcow: Obywatelu cwelu. Jest nas 200,000 plus wielu, ktorzy nie sa na fejsie i wielu, ktorzy maja wspolne konta, a twoja szpetna pedalska morda… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

O, i tu popełniasz błąd;). Panowie i Panie, na co nam tracić siły i czas (oraz kasę, bo to jest niezbędne na wypadek procesu – hiehie) na takie coś?! Znacznie lepiej po prostu robić swoje. A jeśli się nam obrona Rzplitej i cywiwlziacji nie uda, to muslimy same, bez naszego… Czytaj więcej »

Marika
Gość
Marika

A obywatel jeszcze ma jakieś prawa?