Horst Seehofer foto: flickr.com/novecentino/ (CC BY-SA 2.0)

Powołany na stanowisko ministra spraw wewnętrznych Horst Seehofer powiedział w rozmowie z dziennikiem „Bild”, że nie uważa, by wiara islamska była częścią niemiecką kultury.

W piątkowym wydaniu „Bilda” ukazał się wywiad z Horst Seehoferem Ministrem Spraw Wewnętrznych w którym stwierdził, że „islam nie jest integralną częścią Niemiec” i zaprzeczył tym samym wypowiedzi byłego prezydenta Wulffa, powtarzanej potem przez Merkel.

Seehofer stwierdził, że „Niemcy zostały ukształtowane przez chrześcijaństwo, co obejmuje wolną niedzielę, święta kościelne i rytuały takie jak Wielkanoc, Zielone Świątki i Boże Narodzenie”; że „muzułmanie muszą żyć z nami, a nie obok nas albo przeciw nam” i że „żyjący z nami muzułmanie są częścią Niemiec, ale to nie oznacza, że z fałszywie pojętego respektu zrezygnujemy ze specyficznych dla naszego kraju tradycji i obyczajów”.

Seehofer w zakamuflowany sposób krytykował „święta zimowe” i „wiosenne”, żądania handlowych niedziel oraz „no go zones”. Seehofer zapowiedział także uchwalenie do lata ustawy o specjalnych ośrodkach dla azylantów z przyspieszoną procedurą azylową. Pierwsze centra zostaną utworzone jeszcze jesienią. Można dodać, że przed wyborami do landtagów w Bawarii i Hesji.

Hasło „Islam nie należy do Niemiec” było kluczowym hasłem Alternatywy dla Niemiec (AfD), które we wrześniowych wyborach uzyskała trzeci wynik.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

31
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
19 Comment threads
12 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
KanadyjkahusarzocolotoprawyobywatelLogic Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o