Klasa foto. pixabay.com

Austriackie media opisują trudną sytuację nauczycieli w Wiedniu. Okazuje się, że mają coraz większy problem z prowadzeniem zająć, bowiem dla młodych uczniów z rodzin imigrantów, ważniejsze od nauki jest… skupianie się na byciu muzułmaninem. Zaostrzają się konflikty kulturowe.

Susanne Wiesinger jest nauczycielską z 25 letnim stażem. Doskonale zna sytuację w wiedeńskim szkolnictwie, bo od dawna angażuje się w działania socjaldemokratycznego związku zawodowego nauczycieli w austriackiej stolicy. Nauczyciela sama uczy w szkole w dzielnicy Favoriten, gdzie muzułmanie stanowią 30 proc. mieszkańców. Teraz w rozmowie z portalem „Addendum” przestrzega przed katastrofalnymi skutkami postępującej islamizacji szkół.

Zdaniem nauczycielski problemów „praktycznie nie da się już rozwiązać”, zwłaszcza dlatego, że decydenci obawiają się medialnej krytyki za rzekome działania ksenofobiczne. Według Wiesinger władze szkół wywierają na szeregowych nauczycieli naciski, by nie mówili publicznie o problemach z integracją islamskich imigrantów. Sprawa ma też podłoże polityczne: lewica rządząca Wiedniem nie chce się przyznać do porażki projektu integracji migrantów, obawiając się wzrostu poparcia dla partii prawicowych.

Tymczasem integracja jest w ocenie Wiesinger po prostu złudą. „Uważam, że różnica między ich a naszym światem jest tak duża, że tego po prostu nie da się już pogodzić. Dla wielu moich uczniów szariat jest bez wątpienia ważniejszy. Najważniejsze jest dla nich by być dobrym muzułmaninem czy muzułmanką” – ubolewa.

Nauczycielce wtóruje Christian Klar, dyrektor Europejskiej Szkoły Franza Jonasa w Wiedniu. W jego ocenie da się w szkołach stolicy Austrii od lat zaobserwować wzrost wpływów „konserwatywnego, niemalże rasistowskiego rozumienia islamu”.

W wiedeńskich szkołach jest więcej muzułmanów niż katolików. Według spisu austriackich władz z ubiegłego roku w Wiedniu ok. 32 tys. uczniów wyznaje islam, z kolei katolików jest 30 tys.

źródła: krone.at / pch24.pl

43
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
24 Comment threads
19 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
33 Comment authors
Helmut KaschkeJarekJohn Waynepatologie3rp.plKau Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zaniepokojony.
Gość
Zaniepokojony.

Kiedy skończy się ten cały nakręcony strach przed obawą bycia posądzonym o ksenobię, rasizm itd?Trzeba nazywać rzeczy po imieniu. islam=zagrożenie, lewactwo=choroba, poprawność polityczna=kłamstwo, rasizm=kłamstwo +szukanie wymówki za wszystko.

Chory swiat
Użytkownik

poprawka – poprawność polityczna = obezwładniający strach

SARA
Gość
SARA

Rasizm zaczyna pojawiać się rykoszetem ,przez to ,co zrobiła Makrela i reszta. To tak jak z mrówkami.Lubię mrówki i nie mam nic przeciwko temu ,jak latem któraś wejdzie do mnie na taras.Ale jak wejdą tabunami do mojego domu to je zacznę nielubić i będę z nimi walczyć,a nie czekać aż… Czytaj więcej »

Paolito
Gość
Paolito

Jak to kiedy się skończy?!W dniu,kiedy ostatni muzol i bolszewik zostanie zneutralizowany.

Archer
Użytkownik

Przepraszam bardzo, ale to co pisze na tym blogu to po prostu bzdura. „Tymczasem integracja jest w ocenie Wiesinger po prostu złudą.” Nieprawda panie Wiesinger. Integracja nie jest zluda. Po prostu zli, nietolerancyjni, ksenofobiczni i faszystowscy Austriacy nie chca integrowac sie z muzulmanska spolecznoscia. A „lewica rządząca Wiedniem” nie chce… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Użytkownik

No i
9.kozy dla kazdego bezplatnie, na ulicach…

Annag
Gość
Annag

daj spokój to biedne zwierzęta zniewolone i dręczone przez zboczeńców…………

John Wayne
Gość
John Wayne

Ja się nie wstydzę tego że jestem rasistą , ksenomuzolofobem,podcierającym sobie zad po rzadkim stolcu koranem.Taki się urodzilem i czuję się w obecnych czasach dyskryminowany

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Czyja to wina austriaccy nauczyciele!? Kto nie nauczył swoich uczniów, że dzikich zwierząt nie wypuszcza się z klatek między ludzi i do cywilizacji!? Kto nie nauczył, że wściekłe psy trzeba usypiać!?

Java
Gość
Java

W latach 70-tych Teheran wyglądał jak niegdyś Londyn czy Paryż.. teraz w Teheranie kobiety chodzą metr za facetem, oczywiście w czerni..a Londyn czy Paryż coraz bardziej przypomina współczesne miasta Azjii

Biały Kruk
Użytkownik

Uważałbym z stwierdzeniem współczesne miasta Azji. Byłem w Chinach i gwarantuje Ci, że Londyn, Paryż etc nie wygladaja tak jak chińskie miasta. Jesteśmy 100 lat za nimi a zabojady i fiveoclocki jakies 200.

papuga
Gość
papuga

Sto procent racji, byłem i widziałem, Shanghaj jest bardziej Europejski niż Londyn czy Paryż. Sympatię jaka miałem do Londynu bo tam mieszkałem, straciłem po ostatniej wizycie bo dosłownie bród, smród, śmieci i tłumy dzikusów na ulicach. Żal mi takich przyzwoitych Brytoli jak Tommy Robinson.

Daga
Użytkownik

@Java, ot wpływ demokracji amerykańskiej.

Anahu Yamito II
Użytkownik

Chcieli multi-kulti to maja. Nie chcieli chrzescijanskich tradycji to beda mieli muzulski folklor. Prdolone lewactwo A swoja droga maja podobny uklad jak u nas. Stolice opanowala lewica i zrobi wszystko zeby utrzymac wladze. Peowcy tez chca nas na sile uszczesliwiac muzulami, naukami o islamie i innymi glupotami. To teraz ci… Czytaj więcej »

Biały Kruk
Użytkownik

Nie tylko stolice bracie. Wszystkie większe miasta opanowała lewica. Wrocław, Poznań, Gdańsk. Jako nowy mieszkaniec Poznania (po przeprowadzce ze Szczecina) jestem zaskoczony tym co tu się dzieje. Średnio raz w miesiącu jakaś lewicowa Manifa, teraz Prezydent ciepłym moczem olał obchody poznańskiego czwartku, dzieciaki z podstawówek wysyłane na nauki o islamie.… Czytaj więcej »

Annag
Gość
Annag

a rodzice debile na to pozwolili………….

AqqPanieKruq
Gość
AqqPanieKruq

niestety też głosowałem na „tęczowego jasia” poprzedniego prezydenta większość miała dosyć (ja też). teraz oczywiście zagłosuję na innego, ale nie wiem na kogo:(

Slav
Gość

Byłem dwa lata temu w Wiedniu. Multikulti tam jest takie samo jak w Niemczech. Szkoda bo to naprawdę bardzo fajny i piękny kraj.

Bielik
Użytkownik

Kolejny kraj znika z mapy Europy.

Daga
Użytkownik

@Bielik, dalej patrzmy na zachód, to w takim samym gównie się znajdziemy.

krisss
Gość
krisss

Wyparli się Boga to mają allaha !!! Tyle w temacie.

Kau
Gość

A mi żaden zafajdany Buk nie jest potrzebny

Kris11
Gość
Kris11

Projekt podmiany kulturowej wchodzi w finalną fazę, której nazwa: rzeź.

AntyHegemon
Użytkownik

Islam w Wiedniu, a odsieczy brak… UE nie pomoże, co najwyżej wykreuje w Austrii przywódcę, wielkiego wezyra a la Kara Mustafa, by jeszcze wojnę, a raczej dobicie bezbronnego Europejczyka udoskonalił i dokonał dalszej ekspansji. Historia się nie powtórzy, bo chętnych do obrony nie ma, a co gorsza każdy odwraca głowę… Czytaj więcej »

Yamato
Gość
Yamato

@Anty… : Muzułmanie już dwa razy próbowali opanować Wiedeń – i za każdym razem mieli pecha (w 1525 zmarł Sulejman a w 1683 zdążył z odsieczą Sobieski). No ale … do trzech razy sztuka (z Konstantynopolem też poradzili sobie nie od razu) sad

Chory swiat
Użytkownik

Cytat – …dyrektor Europejskiej Szkoły ( powiedziała ) … „konserwatywnego, niemalże rasistowskiego rozumienia islamu”. Ale ją poniosło ! Cud będzie jak ją lewacy nie obsmarują właśnie od rasitek i ksenofobek , a może jeszcze wytoczą jej proces . Takie słowa na takim stanowisku ??? Łaaaaał , heroiczny wyczyn !

SARA
Gość
SARA

Naprawdę ONI wierzyli w integrację??? Sorry,ale nie mogę uwierzyć w tak daleko posunięte zidiocenie ! Może im dosypywali jakiegoś ,,środka” bojowego przez ostatnie lata?? Taka nowa broń biologiczna,pod tytułem ,,Jak zniszczyć instynkt samozachowawczy i zdolność logicznego myślenia za pomocą np.szczepienia przeciw świńskiej grypie…albo ptasiej,…kociej….Może to też przyszło z Moskwy?? NO…..DOBRA… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Użytkownik

TO przyszlo nie z Moskwy, ale z Tel Avivu.

Daga
Użytkownik

@Sara, pewnie dodawali oksytocynę która powoduje miłość do imigrantów.

Misio
Gość
Misio

No Panie Kurz czy jak Ci tam do dzieła czas spełnić przedwyborcza obietnice! Pakujemy i odsyłamy!!

Arar
Użytkownik

Islam to nie rasa więc jakie „rasistowskie zrozumienie islamu”? Jak by chcieli się postarać to by użyto zwrotu „nieprawidłowe zrozumienie islamu”. No, ale czego się spodziewać po środowisku lewicowym, które używa tzw. buzz words jak „rasizm, nazizm,mizogyn” itd. itp. A wszystko w celu wywołania poczucia winy u odbiorcy/rozmówcy i ucięcia… Czytaj więcej »

Jerzy W. Krzak
Gość
Jerzy W. Krzak

No… to mają już z górki. Czyli cały misterny plan Jana III poszedł w pi.z.d.u.

Tina
Gość
Tina

Będą mieli obywateli inteligentnych inaczej.Odczują to w gospodarce.

nina
Gość
nina

przede wszystkim odczuja to w wydatkach socjalnych …