fot. Bwag/wikipedia CC-BY-SA-4.0

W wywiadzie dla portalu Kultura Liberalna, Paweł Kaczmarczyk, dyrektor Ośrodka Badań na Migracjami UW stwierdził, że już w tej chwili Polska przyjmuje więcej cudzoziemców niż USA.

Kaczmarczyk zwrócił uwagę na wysokie tempo wzrostu imigracji do Polski. „Liczba kart pobytu wydawanych między 2013 a 2017 rokiem zwiększyła się około trzykrotnie i dziś wynosi około 325 tysięcy […] Liczba zezwoleń na pracę wzrosła w ostatnich latach pięciokrotnie”. – powiedział w rozmowie z Kultura Liberalna.

Mówił też o procedurze uproszczonej, dotyczącej obywateli ośmiu państw poradzieckich, którzy mogą pracować w Polsce na podstawie oświadczenia pracodawcy – „O ile w roku 2013 deklaracji wypełnianych przez pracodawców i rejestrowanych w urzędach pracy było 230 tysięcy, to w roku 2016 było ich 1,3 miliona, a w ubiegłym roku – 1,8 miliona” – wyjaśnił.

Kaczmarczyk oszacował liczę cudzoziemców pracujący w Polsce „między 1,5 a 2 miliony”. Oznacza to, że „Polska stała się największym importerem cudzoziemskiej siły roboczej na świecie. Większym niż Stany Zjednoczone. Pokazują to jednoznacznie niedawno opublikowane dane OECD” – mówi.

Naukowiec stwierdził, że rząd PiS nie przygotował żadnej długofalowej wizji polityki migracyjnej, „doktryny migracyjnej” i związku w Polsce może dojść do konfliktów społecznych – „Zachowujemy się tak, jakbyśmy byli krajem odseparowanym od reszty świata i tak, jakbyśmy nie mieli na swoim terytorium setek tysięcy pracowników z Ukrainy”.

Organizacja pracodawców Business Centre Club uważa, że imigranci z republik poradzieckich nie są wystarczający dla Polski i dlatego lobbuje na rzecz łatwiejszego sprowadzania imigrantów z krajów arabskich.

„Musimy przyjąć ustawę migracyjną, która otworzy drzwi dla imigrantów. Nie tylko dla Ukraińców, bo oni przyjeżdżają tylko na krótki czas, lecz także dla imigrantów z innych państw, nawet z krajów arabskich, bo można tam znaleźć wykwalifikowanych ludzi, którzy nie są terrorystami. Musimy bardzo szeroko spojrzeć na problem zatrudnienia w Polsce pod kątem migracji, ale nie tylko ze Wschodu, lecz także z Południa” – namawia polskich polityków Marek Goliszewski z Business Centre Club.

Możemy być pewni, że migracja z każdym rokiem będzie rosnąć, co zapowiadał już minister inwestycji i rozwoju, Jerzy Kwieciński. „Do 2030 r. będzie brakowało 1,5 mln osób na rynku pracy. Migracja musi więc rosnąć i będzie rosnąć” – powiedział Kwieciński.

Przy okazji mafia wykorzystuje ten trend, aby dobrze zarobić. Temat ten poruszył tygodnik „Sieci” 18 czerwca. Na czym polega sprowadzanie cudzoziemców przez mafię, można przeczytać w artykule (TUTAJ).

Z tego wielkiego tortu korzystają też inne międzynarodowe organizacje przestępcze działające w Polsce. 3 lipca na łamach naszego portalu poinformowaliśmy o zakończeniu śledztwa prowadzonego pod nadzorem prokuratury Rejonowej w Legnicy przez funkcjonariuszy Placówki SG w Legnicy. Śledztwo dotyczyło gangu legalizującego pobyt nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu, poprzez organizowanie fikcyjnych małżeństw z Polkami oraz preparowaniu dokumentacji związanej z zatrudnieniem lub pełnieniem funkcji zarządczych w fikcyjnie działających spółkach prawa handlowego i ubieganiu się na tej podstawie o karty pobytu dla cudzoziemców.

142
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
42 Comment threads
100 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
80 Comment authors
SwanSurunNatalkaEWAder Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ggggggsasd
Gość
ggggggsasd

„Organizacja pracodawców Business Centre Club uważa, że imigranci z republik poradzieckich nie są wystarczający dla Polski i dlatego lobbuje na rzecz łatwiejszego sprowadzania imigrantów z krajów arabskich.” a po CHU….. nam „siła robocza” z krajow arabskich ? Czy oni są debilami czy sądzą ze Polacy są debilami ???? Arabowie nie jada… Czytaj więcej »

Amon
Gość
Amon

Dzięki takim Januszom biznesu i naszym politykierom mamy w kraju syf biedę i niedługo afrykańską dzicz. Przez dopłaty rządu dla pracodawców bardziej opłaca się zatrudnić obcokrajowca niż Polaka nie mówiąc już o podwyżce zarobków. Zostaliśmy oszukani i sprzedani. Powinniśmy przygotować się na najgorsze gdyż sytuacja w Polsce się nie zmieni.… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Amon, Gorzej. To zdrada stanu! Wrogie działania przeciw państwu polskiemu i Polakom! Mały cytat z innego art. „Rozporządzenie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej było konsultowane od kwietnia bieżącego roku, a za ułatwieniami w zatrudnieniu obcokrajowców lobbowali przedstawiciele przedsiębiorców. Zgodnie z ich życzeniem rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz… Czytaj więcej »

Asgard4444
Użytkownik

Dokładnie. Z punktu widzenia nawet godpodarki takie rozwiązanie jest czasowe, bo nie będzie końca. Jakie mamy gwarancje, że emigranci zarobkowi nie prysną i nie zaczną pracować w Niemczech? Żadnych. Popatrzmy po nagłowkach artykułów z netu, co importuje emigracja a nie widziałem tutaj. „Zamieszki w Nantes po zabiciu przez policję arabskiego… Czytaj więcej »

zonog
Gość
zonog

Macie ich. Oni wiedzą, że Ukrainiec przyjedzie w większości na krótki czas, a tu trzeba zmienić całą demografię i etnię. A nie tam jakieś popierdółki, że oni jakiejś pracy szukają.

klioes vel pislamista
Użytkownik

W dodatku połowa Ukraińców się polszczy.

Burn
Użytkownik

To fakt tu gdzie robię pracują też ukraińcy jak na początku nie szło się z nimi dogadac zbytnio, tj na migi i z użyciem kompa owszem jakoś szło ale dziś po 8 miesiącach jak tam pracuję, ja nadal ani słowa w ich języku xD za to oni nawijają po Polsku… Czytaj więcej »

Ramsay Bolton
Użytkownik

Znam małżeństwo Ukraińców, którzy między sobą rozmawiają już po polsku. Niech się polonizują; potrzeba nam siły roboczej podobnej kulturowo. Większość środkowej i wschodniej Ukrainy traktuje Polskę jako ideał; problem w tym, że nie stać ich na osiedlanie się u nas, chyba, że małżonkiem jest Polak. Wolę ich niż arabusów

Patr
Gość
Patr

Serio Ramsay, polonizują się? Najlepiej ich polonizację było widać od 1941 roku na Wołyniu. Tak się spolonizowali że wyludnili tę piękną polską krainę!

Ramsay Bolton
Użytkownik

Włochów też powinnismy wygnać, bo 3 tysiące lat temu zabijali nas, żeby zdobyć bursztyn. Mongołów i Kazachów też, bo ich złota orda w XIII wieku splądrowała 3/4 Polski dzielnicowej. Chińczyków i Wietnamców to już w ogóle na zbity ryj, bo oni proch wynaleźli i przez ten wynalazek naród polski cierpi… Czytaj więcej »

Ilo
Gość
Ilo

Ramsay. Brawo !

Monika
Gość
Monika

Tak, nie stać ich… pracuję w kancelarii notarialnej i zdziwiłbyś się, jak wielu Ukraińców kupuje u nas mieszkania.

bkkkk
Gość
bkkkk

Serio kisloesie? Ukraińcy się polonizują? W życiu tego nie widziałam. A widzę wokół siebie coraz więcej Ukraińców…

Hamurabi
Gość
Hamurabi

To zdrada stanu. To oczywiste.

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

Właśnie takich mamy zasranych uczonych i fachowców w tym kraju, że klepiemy biedę.

Burn
Użytkownik

Dlatego nie narzekam na swego obecnego pracodawcę, owszem przyjmuje ukraińców ale jak tylko pojawi się na jego miejsce Polak to ukrainiec jest z miejsca wymieniany na Polaka
I jak na tą branżę i moje rejony mają jedne z wyższych stawek i że tak powiem zadowalających

a chętnych Polaków jak na lekarstwo….

Robota do zrobienia.
Gość
Robota do zrobienia.

Burn, gdyby rząd tfu, Zmorawieckiego, dopłacał pracodawcy do każdego zatrudnionego Polaka, tak jak płaci za zatrudnianie ukrów, to byłoby dobrze dla nas wszystkich. Niestety Polak w Polsce nie jest na pierwszym miejscu. Ten rząd to zdrada i unia wolności w pełnej krasie, won z nimi!

Olgjchogv
Gość
Olgjchogv

Dopłacał? A z czego jak nie z twojej kasy. Z nieba to raz coś leciało.

Archer
Użytkownik

„(…) nawet z krajów arabskich, bo można tam znaleźć wykwalifikowanych ludzi, którzy nie są terrorystami.” Moze i mozna, ale trzeba dlugo szukac. Zreszta to samo mowila Adilfina Fuehrerowa. A nawet jak sie takich nieterrorystow znajdzie to na bank beda to muzulmanie, ktorzy predzej czy pozniej zazycza sobie meczetow. Europa warknie,… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

MY nie zislamizujemy, tylko takie Goliszewskie, Kwiecińskie i inni zdrajcy (nie wymienieni w tym art) którzy przyjmują sobie ustawy korzystne dla swojej polityki i byznesu! A naród będzie cierpiał, bo takie hieny mają od dawna NASZ! kraj głęboko w odbycie!? Dlatego myślę, że jedynym rozwiązaniem, o którym wiele razy pisał… Czytaj więcej »

Archer
Użytkownik

A ja zwyklem wtedy odpowiadac Roberts’owi tak: Mamy w Szwajcarii demokracje bezposrednia. Zgoda. Ale popatrz ile tam ciapanstwa po ulicach chodzi. A meczety rosna jak grzyby po deszczu. Jedyne co tam rzeczywiscie zakazal to minaretow przy tych meczetach, zeby muezzini swoim parszywym spiewem nie zaklocali ciszy alpejskich wiosek. Slowem, nie… Czytaj więcej »

komentator
Gość
komentator

Owszem można znaleźć, jak się dobrze poszuka.
Ale najczęściej znajdzie się terrorystów, którzy nie są ludźmi wykwalifikowanymi.

rozek
Gość
rozek

Za pomocą pośredników lub same fundacje przejmują od nas lokale. Chcą podpisać umowy na 5 lat, płacą, ale ty nie możesz mieć wpływu, kto się wprowadza. Inni natomiast nagabywują, że będzie 3 facetów, że oni pracują 12 godzin, za 5 min. wyczuwając opór, że 14 godzin, że ich nie ma,… Czytaj więcej »

Burn
Użytkownik

Jeżeli można znaleźć to dlaczego żeby cokolwiek u nich zbudować, cokolwiek u nich stworzyć opracować rozbudować i rozwinąc ściągają ludzi z europy stanów kanady itd? praktycznie wszytko u nich zostało wybudowane przez ludzi którzy nie są wyznawcami islamu, a oni nawet nie potrafią zadbać o to co im zbudowano.,…

Taki sobie gostek
Gość
Taki sobie gostek

Pamiętaj że wciąż mamy broń ostateczną – wieprzowina i świńską juchę

Ggg
Gość
Ggg

Kurde najwięcej do nas ich przyjeżdża a i tak niby anty-imigracyjnemu PiSowi i pracodawca to mało

El-Raton
Użytkownik

A tu do tego dobra wiadomosc. niemiecka AfD podala do sadu wszystkich czlonkow organizacji nielegalnie sprowadzajcych inwazorow. Jako organizacje i wszystkich ich czlonkow. Jestem ciekaw, co z tego wyjdzie. Nawet, jesli niewiele, poczatek zostal zrobiony.

juergenfritz(kropka)com/2018/07/05/afd-schlepper-strafanzeige/

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

El-Raton,
Brawo! Oby więcej takich początków!

El-Raton
Użytkownik

Pojawiam sie i znikam – Tez sie bardzo ciesze. W Reichs-(Bundes)tagu sa takie debaty, ze dech zapiera. AfD ma naprawde dobrych ludzi i swietnych mowcow. Prof. Gauland nie omieszkal powiedzec bezposrednio, ze ten rzad nie ma piatej klepki. (Dachschaden). Lewacy i zielone koorwiszony az piszcza. Niestety jest to jeszcze za… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

El-Raton, Widocznie Angela jest im jeszcze do czegoś potrzebna. Dobrego zawsze jest za mało, a w tym niebezpiecznym momencie historycznym rdzennych Europejczyków – stanowczo za mało! Ważne sprawy powtarzam co rusz, jak mantrę – dla utrwalenia…Rdzenni Europejczycy muszą się zjednoczyć i pogonić to badziewie. Bo! Albo MY albo oni! Nikt… Czytaj więcej »

Amon
Gość
Amon

Haha a co ma z tego wyjść jeśli sądy są pod butem żydo-lewactwa? To samo co z Tuskiem i jego synkiem w sprawie Amber Gold lub HGW z reprywatyzacją nieruchomości. Chwila krzyku i po sprawie.

vbfg
Gość
vbfg

u nas powinny działać tak nasze partie sprowadzające imigrantów/uchodźców do PL

Surun
Gość
Surun

Dlatego do nas będą ich sprowadzać legalnie…

wqurviony pracownik 2500brutto
Gość
wqurviony pracownik 2500brutto

Ulegli eskimosom ktorzy chca rozbitej etnicznie przez multikulti Polski i dalszego wypychania Polaków niskimi stawkami.Czyli jednak opcja majdan i maczety . Warto pamietac nazwiska tych agitatorów z BCC czy innego januszowa bo bedzie w Polsce goraco. Ta ich propaganda jest tak bezczelna mimo faktu ze mamy 5mln biernych zawodowo, 1… Czytaj więcej »

Anahu Yamito II
Użytkownik

W krajach arabskich można tam znaleźć wykwalifikowanych ludzi, którzy nie są terrorystami….noz qrva wiaadoomo – tak jak w Niemczech, Szwecji czy Francji exclamation envy twisted

klioes vel pislamista
Użytkownik

smile
Jak wszędzie…

klioes vel pislamista
Użytkownik

Ale wszędzie są też białe lemingi:

Mikrocefale vel lemingi

Mikrocefle vel lemingi
Prenumerują wciąż „Wybiórczą”
Stąd wiedzą, jakie Doda stringi
Ubrała oraz jak się kurczą
Mięśnie miednicy przy orgaźmie…
Neurony są w postępu spaźmie!

Lemingi vel mikrocefale
Neuronów mają niezbyt wiele.
A te, co mają, często wcale
Myśleniem się nie męczą. Cele
Wskroś postępowe są lemingów:
Jak żreć i ciupciać się bez stringów.

Rafa
Gość
Rafa

Ludzie tu nie chodzi o rece dopracy tylko o chaos, bezrobocie, zadymy, …. . Mowiac prosto na swiecie kreuje sie burdello bumbum z ktorego powstanie swiat super bogatych i super biednych. SYF z Chemtrails zatruwa obecnie nasza nature, spadna plony, przyjda nieurodzaje, czyli bedzie np. drogie zarcie, zacznemy zdychac masowo… Czytaj więcej »

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Rafa,
Chciałabym żebyś się mylił i przesadzał, ale tak nie jest. Tyle tylko, że ludziom trudno uwierzyć. Też nie wierzyli w islamizację NASZEGO! kraju. Pamiętam ilu gieroi było, ile wiary w kiboli, że rozwalą i podobne teksty. No i co!? Zazwyczaj do ludzi dociera jak już jest za późno.
Pozdrawiam

Rafa
Gość
Rafa

pojawiam się i znikam,
dokladnie, diabli biora jak sie te euro syfy slyszy i widzi.

marek
Gość
marek

Szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców zaproponował ostatnio na twitterze sprowadzenie do Polski ponad 10 mln imigrantów do 2050 roku – wpis został polubiony przez znanych dziennikarzy. Celem jest 50 mln ludzi mieszkających w Polsce do 20150 roku. Podaję link bo aż trudno uwierzyć, że są takie pomysły https://twitter.com/C_Kazmierczak/status/984364890319151104

gda
Gość
gda

Żadnych komunistów z chin!

Artemis
Użytkownik

Dokładnie, święta prawda. To samo pomyślałam. Imigranci z krajów arabskich i praca, czysty oksymoron. Śmiać się chce z tej głupoty.

Irene
Gość
Irene

Business Center Klub???
Pod sad za zdrade Ojczyzny!

Ggg
Gość
Ggg

A ch*j mnie oni obchodzą coś takiego się należy PiSowi jeśli wprowadza to ułatwione prawo migracyjne

migrant
Gość
migrant

Pod sąd.

Bielik
Użytkownik

Oj źle się dzieję, musimy chyba wyjść na ulice!

klioes vel pislamista
Użytkownik

Mons
limeryk o śp. Jean-François
dedykuję Ararowi z ndie.pl

Młody Belg w miasteczku Mons
Widząc Saracena dąs,
W obronie kelnerki stanął bez kolczugi.
I zaraz ugodzon nożem padł jak długi.
Wstydu go nie okrył pąs!

El-Raton
Użytkownik

Bielik – W Niemczech Turcy (przepraszam za duza litere) sa w stanie zmontowac na czesc ich Erdolfa wiec z udzialem ponad 50 tys. uczestnikow. Pegida, albo inni patrioci maja w porywach do 500 osob na ulicy, rzadko (Kandel) wiecej. Ludzi trzeba stale uswiadamiac, informowac. Niestety wiekszosc oglada TVN-Pinocchio albo wypociny… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Użytkownik

Bez przesady. Sam uczestniczyłem w meetingu i marszu Pegidy w 11-tysięcznym miasteczku. Było ponad 700 osób. A w Dreźnie 20 tysięcy! Mieszkam w byłym NRD-ówku. Na szczęście.

konserva
Użytkownik

Nie trzeba patrzeć na Niemcy,zobacz jak u nas lewactwo się organizuje. Czy to protesty o sądy,czy czarne marsze,czy tęczowe tam zawsze te robactwo przychodzi i to w sporych ilościach. Oczywiście jest to problemem,że mało ludzi przychodzi na prawicowe manifestacje ale faktem jest też to,że mało tych manifestacji jest organizowanych.Kolejny problem… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Użytkownik

Antifa i Krytyka Polityczna , podobnie jak Fundacja Batorego i HR są na utrzymaniu Sorosa. Ci ludzie nie pracują. Albo inaczej: ich pracą są zadymy. Przypomnę dane oficjalne. Sławomir Sierakowski sam przyznał, że nie byłoby KP bez środków z zagranicy. 90 procent jej środków to Soros!!! O uratowaniu GW przez… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Użytkownik

Szabesgoje W szabas od pracy należy precz Trzymać się z dala! Nie chodzić też! Guzików w windzie nie wciskać, lecz Leżeć spokojnie! – Spokojnie leż Wybrańcu Boga!… A w klopie, oj? – Tyłek podetrze Ci szabes-goj! Dziś szabesgoje z pomocą są Poza szabasem także. Twych sług Zastępy w Polsce „zdrajcami”… Czytaj więcej »

Ggg
Gość
Ggg

Pisać do członków parti które się określają jako anty migracyjne bądź innych partii aby coś oragnizowali , chętnie pójdę

Logic1
Użytkownik

Jedyne na co stać większość piszących tutaj to pierdolenie tutaj.

Suweren
Użytkownik

Cel jest prosty WYPŁUKAĆ Naszą zwartą strukturę etniczną. Coraz więcej obcych w Polsce a Nasi wypchnięci na zachód bo migracja to „szansa”. Tylko na co? Chyba na wyrugowanie Nas z ziemi przodków. Obecny rząd idzie na pasku zachodu i prywatnych firm. Realizowane są typowo antypolskie działania. Oby jak najszybciej zostali… Czytaj więcej »

Karbulot
Użytkownik

@Suweren
Problem w tym, że w Polsce nie ma obecnie partii na miarę węgierskiego Fidesza. Korwin ma niskie poparcie, od lat na arenie biją się tylko PO i PiS. PO już się „popisało”. Teraz PiS wywija numery. Kogo wstawisz na ich miejsce?

kici kici KOCUR
Użytkownik

Nie bój, nie bój, czosnkowi już dbają o to aby w Polsce nie powtórzył się węgierski scenariusz. Zresztą… to widać, każdy kto próbuje cos robić w tym temacie jest natychmiast ośmieszany, kompromitowany, wyciąga się na światło dzienne jakieś jego sprawki z przeszłości.

Suweren
Użytkownik

Nie możemy ulegać filozofii niemocy. Jeżeli bedziemy sparaliżowani strachem nic nie zmienimy. Kogo wstawię na ich miejsce? Chocby Nas. Wiele Nas wszystkich tutaj łączy tylko trzeba się spotkać się i wymienić poglądy. Zainteresowany?

Marek
Gość
Marek

Suweren!!! Ha ha ha ha Tobie i reszcie z ndie tym którzy chcą działać dedykuję tę oto piosenkę Reny Rolskiej. Wystarczy zmienić tylko kilka słówek a pasuje ona do was jak ulał. To na wasz słomiany zapał i skręcam się a was ze śmiechu. Źle, gdy serce Jest w rozterce… Czytaj więcej »

El-Raton
Użytkownik

Suweren – Nikt tu nie jest i nie bedzie sparalizowany strachem. Na razie czesc z nas jest wkoorwiona. To jest dobra droga do znalezienia roznych rozwiazan. smile

El-Raton
Użytkownik

Karbulot – Nie oszukujmy sie. Partia, to jest organizacja, ktora, aby skutecznie dzialac, wymaga nakladow finansowych. Kto ma te finanse i nimi rozporządza, ma wladze. Ma tez wladze, kto kontroluje finansy panstwa, prase i wielki przemysl. Juz Meyer Amschel Rotschild, znany aryjczyk, stwierdzil, ze jesli mu dadza wladze nad finansami… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Pełna zgoda. Realistyczny komentarz a nie bujanie w obłokach. Pozdrawiam

El-Raton
Użytkownik

Patriota – Dziekuje i rowniez pozdrawiam. Wbrew wszystkiemu, defetyzm nie jest wskazany. Tanio sie nie sprzedamy, a byc moze nawet zwyciezymy, tak jak bylo w 1683, tyle, ze nie husaria, ale sila woli i inteligencja. A tej tym troglodytom (bez urazy dla tego cenionego ludu) brakuje.

konserva
Użytkownik

Patriota,rozumiem,że pisaniem w internecie chcesz zmienić Polskę?

Patr
Gość
Patr

Ależ jak najbardziej jestem za działaniem! Ale nie możemy porywać się z motyką na księżyc. Zobacz @ Seweryn już od kilku miesięcy namawia ludzi do spotkania się i jak widzę nic z tego nie wychodzi. Każdy by chciał działać a boi się. Tak jak w tej piosence. Pozdrowienia. Ciekaw jestem… Czytaj więcej »

M.K.o.
Gość
M.K.o.

Trudno komuś zaufać. Jeżeli Polska od setek lat jest w łapach agentur przeróżnych, to to miejsce ma być od nich wolne? Ludzie boją się tez zbłaźnić – przecież tyle razy dali wystrychnąć się na dudka, że teraz wolą dmuchać na zimne. Nie widzę u nas szeryfa.

Robota do zrobienia.
Gość
Robota do zrobienia.

Karbulot, wystarczy Ruch Narodowy!

El-Raton
Użytkownik

Suweren – Dla mnie najlepszym numerem jest strefa bezpodatkowa na 10-15 lat dla inwestorow zagranicznych, Tu trzeba miec naprawde cos z glowa. To sie nazywa po prostu „Bananenrepublik”. Togo, to przy tym raj.

Rafa
Gość
Rafa

USrael zaatakowal Europe, czas skopad dupe tym ………!!!

elchupamakabra
Gość
elchupamakabra

Macie efekty długofalowe sprzedania się w niewolę ujnijewropejskiej.
Ale mamy teraz dobrobyt, że hej.
Durne lemingi – dalej oddawajcie niezależność za ochłapy i michę taniej zupy, jak w 2004r.
I nie straszcie losem Białorusi, bo w to tylko idiota bez krztyny pomyślunku uwierzy.

Zetiks
Gość
Zetiks

Jak poczują się jak w Afryce czy w Syrii to ci kretyni jeszcze zatęsknią za Białorusią.

konserva
Użytkownik

Przez te wszystkie lata kasę od unii dostawaliśmy(należało nam się to,między innymi dlatego ,że Niemcy nas zniszczyli i żadnych reparacji nie dostaliśmy) ale za kilka lat będziemy już płatnikiem netto ,więc można już,a nawet trzeba spi#rd#l#ć. A straszą już wszystkim,Białorusią,Grecją,Rosją,faszystami,nazistami,homofobami,rasistami,islamofobami. W ogóle się tym nie przejmować. Jesteśmy w NATO i… Czytaj więcej »

elchupamakabra
Gość
elchupamakabra

100 % racja, kolego.

El-Raton
Użytkownik

Mam nadzieje, ze nie wykrakam, ale nie zdziwie sie, jak beda chetni do emigracji na Bialorus, jak sie sprawa dalej bedzie tak rozwijac. mrgreen

YTVG
Gość
YTVG

Business Center Club= post-komunistyczna granda pijawek która wzbogaciła się na złodziejskiej prywatyzacji lat 90-tych.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

YTVG, Coś w tym jest, że granda pijawek na krwawicy narodu. Wszyscy myślą, że u nas sprawami kraju zajmują się politycy, a tu się okazuje, że też swoje macki rozpostarło BCC, he, he cyt. „Musimy przyjąć ustawę migracyjną, która otworzy drzwi dla imigrantów.” Przez pomyłkę powiedzieli prawdę kto tworzy i… Czytaj więcej »

Kozik
Gość
Kozik

Niemieccy przedsiębiorcy w latach 60-tych ściągnęli sobie wysoko wykwalifikowanych pracowników z południa. Dzisiaj potomkowie tych pracowników rozsadzają Niemcy od środka. Wiem, że nacjonalizm i homogeniczność jest solą w oku diaspory…eskimoskiej (o czym mówi otwarcie Barbara Lerner Spectre), ale jeśli rozwalą Polskę od środka, to w Europie nie będzie już miejsca,… Czytaj więcej »

El-Raton
Użytkownik

Kozik – Z poludnia, jeszcze ujdze. Wlosi, Hiszpanie i Portugalczycy we wiekszosci sie znakomicie zintegrowali. Anatolia, szczegolnie wschodnia, to jest problem. Wielodzietne rodziny przyglupow z chowu wsobnego opanowuja obecnie ten kraj. Moglbym o tym napisac powiesc. Niestety, a moze na szczescie brak mi talentu. jeszcze dostalbym zawalu evil

ABC
Gość
ABC

Panie Ministrze Brudziński, czy Pan to wszystko kontroluje?

Bea
Gość
Bea

Nie, on to wszystko NADZORUJE!
Po cichutku przyjezdzaja tu tez gorale ze Wzgorz Golan, ktorzy niedlugo pokaza nam ktore pol dnia dluzsze…

El-Raton
Użytkownik

Bea – Gorzej bedze, jak przybeda rybacy znad Morza Martwego. Wtedy bedzie komplet.

Archer
Użytkownik

Nie przerywaj mi pan poobiedniej drzemki.

Podpis:
Minister Brudzinski

asztar szeran
Gość
asztar szeran

ABC pan minister Brudziński jest zajęty walką z „faszyzmem” na terenie Polski.Gdzie mu tam w głowie jacyś imigranci.

klioes vel pislamista
Użytkownik

10/10!

Imię
Gość
Imię

Żałosne co się w tym j*** kraju wyprawia a śmiejemy sie ze szwedów..
U nas jest/będzie nie lepiej

klioes vel pislamista
Użytkownik

I najnowszy wierszyk: Miejscowość Vetlanda. Rasistowska banda Zestresowała Kurda hałasem. Wrażliwy uchodźca mocą tego bodźca Wziął nóż do ręki. (Bierze go czasem.) Dwie siostry – dwie Szwedki – chciały pewnie kredki Użyć i sprzeciw ustnie wyrazić. Za późno! bo hałas zbyt do głowy nalazł Uchodźcy… Zdążył nóż siostrom wrazić! Sto… Czytaj więcej »

kici kici KOCUR
Użytkownik

Klioes
A komu dedykujesz swój wiersz? Czyżbyś nie miaaaaaauuuuuuuuł komu? Myślę że nie. Przecież tylu jest sympatycznych czytelników portalu ndie. pl

klioes vel pislamista
Użytkownik

Tym razem, droga Kiciu, powyższy wierszyk już zadedykowałem (ale zapomniałem umieścić na tym forum te dedykację!) koali_k. Domyślasz się dlaczego…
smile

kici kici KOCUR
Użytkownik

Oczywiście że się domyślam – za świetne, ale przede wszystkim celne komentarze!

klioes vel pislamista
Użytkownik

Za to, że wczoraj to on pierwszy wspomniał o „ubobacaniu pełną gębą”, a ja początkowo wierszyk dedykowałem tylko Tobie. Muszę mu wynagrodzić!

Adrianz
Gość
Adrianz

A jak praca się skończy albo nie będzie aktualna to da się zasiłki i założę się że nie będzie można ich odesłać do domu. Dla Polaków pracy nie będzie. Robi się z nas bazar mulikulti. PO i PIS to zdrajcy i sprzedawczyki . Takiego xxxx na was zagłosuję i na… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Użytkownik

Polaków się odeśle na Wyspy, albo na Sybir.

klioes vel pislamista
Użytkownik

A w Polsce powstanie Judeopolonia! Benjamin Franklin (1706 – 1790), jeden z “Ojców Założycieli” Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, współautor amerykańskiej Deklaracji Niepodległości oraz konstytucji. Benjamin Franklin pozostawił również po sobie bardzo ważny dokument, A oto jego treść: Istnieje poważne zagrożenie dla USA. Tym zagrożeniem jest Żyd, gdyż w każdym kraju,… Czytaj więcej »

Thomas
Gość
Thomas

I wszystko się sprawdziło, niestety.

Mr. ??
Gość
Mr. ??

Oni by chcieli zbudować Judeopolonię tylko że muzułmanie mówią ani jeden żyd nie zostanie na ziemi a mamy ich całą masę w Europie smile

szyszkin
Użytkownik

Ukr na asfalcie pogania ciapatym.Byłem dziś o 14 w okolicach metra centrum, Qurwa byłem w innym państwie, tego gówna jest od groma, kto wpuszcza .zambo do Polski. Teraz są wakacje więc większość na to w dupie, ale na jesieni będzie zdziwko że mieszkają nie u siebie.Jeszcze te wrony całują dupę… Czytaj więcej »

Kamil
Gość
Kamil

Zawsze twierdzę i będę twierdził że w Polsce nie można przyjmować tak dużo imigrantów z ukrainy bo to są mordercy którzy nie nawidza skrycie Polaków i życzą im śmierci.

klioes vel pislamista
Użytkownik

Połowa się integruje. Ale połowa CELOWO się izoluje.
I to są ukraińscy studenci studiujący w Polsce za pieniądze polskich podatników!

III
Gość
III

„Do 2030 r. będzie brakowało 1,5 mln osób na rynku pracy. ”

Jeśli w takim razie, jakiś Polak, nadal uchyla się od pracy i gra „bezrobotnego” – powinien być pozbawiony wszelkich świadczeń społecznych, ubezpieczenia zdrowotnego a być może i praw obywatelskich …

Dariusz
Gość
Dariusz

Marek Goliszewski z Business Centre Club – mysle, ze potrzebny ci jest specjalista-psychiatra. Od kiedy to w krajach arabskich mozesz znalezc pracownikow-specjalistow? Mieszkalem i pracowalem 20 lat w krajach arabskich i jedyni specjalisci, ktorych tam widzialem, to ludzie z USA, Europy i krajow dawnego ZSRR, zwlaszcza Rosji. A lokalne arabstwo… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Użytkownik

On zawsze ćwierkał tak, jak kazali.

Paolito
Gość
Paolito

To musi być jakiś c.uj niedomyty,bo wali od niego straszliwie, zapewne nuworysz.To, że urodził się w Warszawie,hańbi go jeszcze mocniej.Zakwaterowałbym go na Gibalaku,pokazaliby mu,co to znaczy miłość na margarynę.