Szef Brytyjskiego Czerwonego Krzyża Mike Adamson uważa, że pracownicy organizacji są zbyt biali, dlatego ich pomoc może być nieefektywna, jak po katastrofie wieżowca Grenfell w Londynie.

W pożarze wieżowca Grenfell Tower w Londynie zginęło 80 osób, większość mieszkańców stanowili imigranci najmniej zarabiający, utrzymujący się głównie z zasiłków. W takiej społeczności panuje duża „różnorodność”.

Mike Adamson stwierdził, że organizacja mogła w niedostateczny sposób pomóc ofiarom tragedii wieżowca, ponieważ jej pracownicy i wolontariusze to przede wszystkim białe osoby – czytamy na „The Times„. Organizacja nie dostosowała się do panujących warunków różnorodności.

To nie jedyny problem. Prezes Brytyjskiego Czerwonego Krzyża uważa, że napis „Brytyjski” i „Krzyż” w logo organizacji humanitarnej mogły powodować, iż ofiary pożaru myliły go z chrześcijańską organizacją.

Politycznie poprawny Brytyjski Czerwony Krzyż

Organizacja od wielu lat jest przesiąknięta poprawnością polityczną, jest tak wyczulona, aby nikogo nie urazić, że w 2002 roku sieć sklepów należących do Brytyjskiego Czerwonego Krzyża zrezygnowała z wystaw o tematyce religijnej. Organizacja obawiała się, ze chrześcijańskie symbole religijne mogą obrazić uczucia religijne muzułmanów mieszkających na Wyspach.

Rzecznik wyjaśniał wówczas, że BCK jest to organizacja świecka i nie musi przestrzegać żadnych tradycji, nie tylko chrześcijańskich.

„Nie chcemy być postrzegani jako chrześcijańska, islamska czy żydowska organizacja, gdyż mogłoby to zagrozić naszej zdolności do pracy w sytuacjach konfliktowych na świecie” – tłumaczył rzecznik organizacji.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

63
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
32 Comment threads
31 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
47 Comment authors
MÜSLI.DeFantomasAnnamgrQuestolek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
test24
Gość
test24

Błagam, powiedźcie mi, że to żart!

FankaFranka
Gość
FankaFranka

Wyjąłeś mi to „spod klawiatury”!

Jan
Gość
Jan

to jednak chyba nie jest żart – aleśmy czasów dożyli… :-3

XaX
Gość
XaX

Rasizm wobec białych się zaostrza. Biali na zachodzie skończą jak czarni za czasów segregacji rasowej w USA a nawet gorzej. Jak by ktoś powiedział, że czarni są zbyt czarni to było by larum wszelakich lewackich organizacji i wyli by o rasizmie …

baju
Gość
baju

Właśnie, że nie. Na Youtube widziałem filmik Murzyna, który mówił, że biali dużo bardziej szanują własną rasę.(z wyjątkiem lewaków oczywiście) Jak jakiś dzieciak jest z mieszanego związku to już nie jest uważany za białego, a u czarnych wystarczy, że jeden z twoich prapra dziadków był czarny i uważają cię za… Czytaj więcej »

Sokole Oko
Gość
Sokole Oko

A co z albinosami?

mgrQuest
Gość
mgrQuest

i z rudymi ;P

Anna
Gość
Anna

przecież u siebie zabijają ich na amulety…

Fantomas
Gość
Fantomas

Albinosi u Murzynów w Afryce są prześladowani i często brutalnie mordowani.

Marcin Opus
Użytkownik
Krzyżowiec

@test24
Mówi, masz, to żart. evil

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

To nie żart, to lewactwo

ANNAMARTA
Gość
ANNAMARTA

Czytam ten artykuł już czwarty raz i chyba muszę wybrać się do psychologa. Ja się pytam dokąd zmierza ten świat? Jestem zrozpaczona. Boże chroń naszą ojczyznę przed takimi psycholami!

FankaFranka
Gość
FankaFranka

Jakoś mam takie wewnętrzne przeświadczenie, że u nas nawet największy lewacki ideolog by się z czymś takim nie wyrwał …
… ale świat idzie do „przodu”…

ania
Gość
ania

@FankaFranka,
Jestem odmiennego zdania. Jestem przekonana, że środy, szczuki, płatki, hartmany i sierakowskie mówiłyby dokładnie to samo, tylko, że w Polsce taki numer publicznie by nie przeszedł.
Oni nie są głupi i wiedzą do jakich granic można się posunąć na jakim gruncie. To ludzie skrajnie niebezpieczni.

Viki
Gość
Viki

oj znalazłoby się kilka „światłych” pań;)

SARA
Gość
SARA

OJ….NIE DOCENIASZ SZCZEGÓLNIE NIEKTÓRYCH KOBIET…W TYM TEMACIE!

mgrQuest
Gość
mgrQuest

Ostatnio debatowałem z kolegą i sam stwierdził, że jego lewe poglądy na zachodzie uznane byłyby za prawe razz

AntyHegemon
Użytkownik
Krzyżowiec

@test24 To nie jest żart – to wyraz logiki i taktyki postępowej lewicy. Jakiś czas temu Organizacja PETA uznała mleko za symbol białych rasistów. Również ta organizacja stwierdziła, że pozyskiwanie mleka od krów jest gwałtem. PETA również uznała ser za symbol seksizmu. Amy Larocca z New York Magazine uznała, że… Czytaj więcej »

Irene
Gość
Irene

A Janusz Korwin-Mike jakis czas temu musial zaplacic 3000 ejro za uzycie polskiego slowa” murzyn” w swoim przemowieniu na posiedzeniu EU. w tlumaczeniu na angielski wyczuto cien rasizmu.

Kris11
Gość
Kris11

To nie żart, ale nie ma problemu, niedługo na Wyspach będzie operował tylko Czerwony Półsiężyc.

Logic1
Użytkownik
Nowicjusz

Żarty to sie skończyły.

Publiusz
Użytkownik
Rotmistrz

A ja sie zapytowywuje ,kiedy u nas na karetkach przywroci sie czerwone krzyz ,bo w takiej rzekomo postsowieckiej Rosji na karetkach widnieje czerwony krzyz ! Muzulmanie eksponuja na swoich karetkach polksiezyc a w Izraelu widac na nich gwiazde Dawida, tylko u na poddano sie dyktatowi Lucyferianow prezentujac na karetkach jakiegos… Czytaj więcej »

asdas
Gość
asdas

No bo oni powinni być czerwoni w końcu czerwony krzyż…

WieR
Użytkownik
Nowicjusz

Jakoś organizacja Czerwonego Półksiężyca nie wypiera się swojego symbolu i
tożsamości więc dlaczego Czerwony Krzyż się sprzedaje odrzucając tradycję i
korzenie z których powstał. Lewactwo i skrajny liberalizm atakuje wszystko co
chrześcijańskie.

przeraza
Użytkownik
Nowicjusz

Tym bardziej, że logo czerwonego krzyża nie odnosi się do chrześcijaństwachrześcijaństwo sensu stricte, a jest jedynie odwróconą kolorystycznie flagą Szwajcarii – ojczyzny założyciela tej organizacji, nazwiska w tym momencie nie pamiętam. Absurd na absurdzie absurd pogania. Za chwilę skrzyżowania będą nietolerancyjne, bo z lotu ptaka mogą przypominać krzyż. Matematykę zdelegalizują,… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Użytkownik
Krzyżowiec

@przeraza
Henry Dunant, bitwa pod Solferino, gdzie FJ I dostał wciry.

Obywatelka Ziemi
Użytkownik
Krzyżowiec

TO SIE NAZYWA RASIZM – OCENIANIE KOGOS PRZEZ KOLOR SKORY! BRAWO QURWA BRAWO! SZCZYT BEZCZELNOSCI OSIAGNIETY!!!

Marcin Opus
Użytkownik
Krzyżowiec

@Obywatelka Ziemi
Bezczelności jak bezczelności, o głupocie, podłości itp. nie zapominaj. Rasizm białego wobec siebie to coś niesamowitego.

SARA
Gość
SARA

TO JEST WŁAŚNIE ZDRADA. TO ZDRADA W CZYSTEJ POSTACI..jakoś nikt tego nie podnosi na unijnym forum….

Pedro Chubascos
Użytkownik
Rotmistrz

Oczywiście – antyBiałyRasizm toczy Zachód od lat 60-tych. Mamy zniknąć z powierzchni Ziemi. Cel uświęca środki, więc zapewne na naszych oczach odżyją demony i narzędzia nazizmu i stalinizmu.
Na przykład Antifa (nie mylić z SA).
Szkoda.
Zaczynało być fajnie…

Obywatelka Ziemi
Użytkownik
Krzyżowiec

@Pedro Chubascos nie rozumiem czemu bialy czlowiek ma zginac? Przeciez to on stworzyl to czym sie teraz otaczamy no i Azjaci – Chiny i Japonia. Gdzie ta logika? Rzadzic chca osobami, ktore sa inteligentne ale nie maja wiedzy i ida jak po sznurku- zgoda. Rzadzic osobami, ktore nie sa inteligetne… Czytaj więcej »

Pedro Chubascos
Użytkownik
Rotmistrz

@Obywatelka Ziemi Postaram się krótko. Słowa kluczowe to: – narodowy socjalizm – Frankfurcka szkoła filozofii (https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_frankfurcka). W latach 50-tych elity Niemieckiej Republiki Federalnej były zajęte zwożeniem zrabowanego złota z Argentyny i Szwajcarii i konstruowaniem z jego pomocą „niemieckiego cudu gospodarczego”. Kac moralny jednak nie ustępował i zaczęto analizować przyczyny Holokaustu… Czytaj więcej »

Arek
Gość
Arek

A muzułmańskie symbole religijne jakoś nie obrażają uczuć religijnych chrześcijan! Wyjaśnienie jest takie, że islam to nie religia, a „obraza” nie dotyczy uczuć religijnych …bo i nie może. Jeśli jest inaczej, to mowa jest o totalitaryzmie. Religia to wyłącznie relacja człowiek-‚sacrum’, wiec nie ma możliwości, aby tę relację obrażał fakt,… Czytaj więcej »

FankaFranka
Gość
FankaFranka

Czy Wielka Brytania nie leży gdzieś na Pacyfiku? Po drugiej stronie kuli ziemskiej od nas? Bo jako żywo ich „kultura” i „wartości” musiały się rozwijać w całkowitej izolacji od naszych…
Ja ich rozumiem nawet mniej niż muzułmanów…

Marcin Opus
Użytkownik
Krzyżowiec

,,W takiej społeczności panuje duża „różnorodność”. Czyli co, jeden gwałci, inny kradnie, jeszcze inny morduje, a jeszcze jeden utrzymuje się ,,tylko” z zasiłków. Faktycznie, różnorodność. Po co Angolom był Brexit? Może pracownicy BCK są zbyt biali, bo inni, odmiennego koloru nie garną się do pomagania innym, oczywiście poza braćmi w… Czytaj więcej »

Marcin Opus
Użytkownik
Krzyżowiec

@Marcin Opus
ostatni wyraz to oczywiście ,,szatana”.

Irene
Gość
Irene

@Marcin Opus

Roznorodnosc ponad wszystko,
Dzisaj w dzienniku NOS : zadzgano burmistrza malego miasta w Belgii nozem, a zeby bylo roznorodnie to jeszcze poderznieto gardlo.Obrzydliwosc co sie dzieje.

allahuj
Użytkownik
Nowicjusz

Kolejny level masochismu zdobyty. Biczować się że ktoś gardzi pomocą. Kolejny level: kary dla wolontariszy z Brytyjskiego Czerwonego Krzyża za nie wykonanie planu pomocy.

Antek
Gość
Antek

Debile to mało powiedziane. Brak mi słów. I to nie fantazja autora science-fiction. To się dzieje naprawdę !!!

Rafa
Gość
Rafa

No to niech zmieni czerwony krzyz na czerwogego lizaka i zalozy teczowe majteczki. Wtedy bedzie odpowiednio postrzegany. No i strzel sobie baranie pszczolke maje na poldupek by cie nie przelecieli, gdy z dolnej polki skarpetki bedziesz dla jakiegos bidula siegal. Czy ten gosc wie, ze udział ludności Europy w stosunku… Czytaj więcej »

Wojciech
Gość
Wojciech

hehehehehehhe no to pasta do butow ich ehhehehe
co za „jelenie” – to juz chyba szczyt glupoty!!!!!