Prawnik instruował imigrantów jakich kłamstw używać, by dostać azyl

W sądzie federalnym w Chicago rozpoczął się proces prawnika imigracyjnego Roberta Dekelaita. Oskarżony jest o instruowanie imigrantów należy mówić, by otrzymać azyl w USA.

Prawnik przez 10 lat prowadzenia swoich biur w Skokie, Lincolnwood i Morton Grove, instruował swoich klientów jakich kłamstw mają używać w celu otrzymania azylu i w konsekwencji stałego pobytu w Stanach Zjednoczonych. – informuje Polskie Radio w Chicago.

Imigranci, głównie z Iraku, podczas przesłuchań w urzędach mieli mówić o prześladowaniach w swoim kraju przez ekstremistów islamskich na tle religijnym, o przeprowadzanych gwałtach, morderstwach i grabieżach mienia.

Robert Dekelaita oskarżony jest również o fałszowanie dokumentów w celu poparcia zeznań klientów oraz pobieranie od nich dodatkowych za to opłat. Obrońca Dekelaity twierdzi, że jedynymi przestępcami w tej sprawie są sami imigranci, którzy kłamali zanim jeszcze przyjechali do USA.

Sprawa wyszła na jaw w 2014 roku po tym jak siedmiu imigrantów otrzymało stały pobyt w Stanach Zjednoczonych na podstawie fałszywych informacji. Proces sądowy rozpoczął się w 2016r. Oskarżony prawnik sam pochodzi z Iraku.

źródło: polskieradio.com

14 komentarz do “Prawnik instruował imigrantów jakich kłamstw używać, by dostać azyl

 1. nie raz mówiono ze emigranci są instruowani jak udawać kogoś uciekajacego przed wojną i szukającego azylu w Europie…tylko ze w Europie nie slyszałam, aby ktoś za za takie instrukcje został ukarany.,..u nas za zgodą lewicowych polityków panuje całkowita samowolka…

   1. @Yamato to prawda, zwłaszcza- jak juz pisałam kiedyś – np porozumienie z Turcją to „zmodyfikowany plan” zaprezentowany w wersji pierwotnej 26 września 2015 r. przez George’a Sorosa na jego stronie internetowej. – .politycy tylko grzecznie go wykonuja krok po kroku,.

    PRZYPOMNE (bo warto)
    1. w ciągu następnych 12 miesięcy Niemcy oficjalnie zaoferują azyl dla 500.000 syryjskich uchodźców, którzy są zarejestrowani w tureckich obozach i przetransportuje ich do Niemiec,

    2 w zamian Turcja zaakceptuje i zabierze do siebie wszystkich uchodźców, którzy dostali się do Grecji przez Morze Egejskie,

    3. Niemcy zrekompensują tureckie ustępstwo poprzez wsparcie finansowe a także polityczne w EU w zdobyciu zwolnienia z wiz w 2016 r….”.(te ustaleni sa identyczne jak zawartei w dokumencie pod nazwą „EU-Turkey Statement 16 March 2016” a zamieszczonym na stronie Council of the European Union. Jest to dokument zawierający 9 punktów, który KE podpisała z prezydentem Erdoganem)

    4. EU MUSI zaakceptować co najmniej milion szukających azylu ROCZNIE w dającej się przewidzieć przyszłości (…) Adekwatne finansowanie jest krytyczne. EU MUSI dostarczyć 15.000 Euro (16.800 USD) na jednego „szukającego azylu” na każdy z pierwszych dwóch lat pomocy w celu pokrycia kosztów mieszkania, opieki zdrowotnej, kosztów edukacji – i spowodowanie
    aby uchodźcy byli BARDZIEJ ATRAKCYJNI dla krajów członkowskich. To może podwyższyć te fundusze przez wyemitowanie długoterminowych obligacji (..) co będzie dawało dodatkowe korzyści poprzez
    wprowadzenie usprawiedliwionego bodźca podatkowego do gospodarki europejskiej (..)

    5. EU MUSI poprowadzić wysiłek globalny aby dostarczyć adekwatne fundusze do Libanu, Jordanii i Turcji aby wesprzeć CZTERY MILIONY uchodźców aktualnie żyjących w tych krajach.

    ..tak jakby to byla sprawa tylko Europy….a gdzie w tym USA, ktore zrobiło cały rozpierdziel B. wschodu??? gdzie Aarabia Saudyjska, gdzie Izrael???

    6. MUSI NATYCHMIAST zacząć budować jedną EU Agencję ds. Migracji i Azylu oraz ewentualnie jedną Straż Graniczną EU. Obecny „patchwork” z 28 oddzielnych systemów azylanckich NIE PRACUJE: jest drogi, nieefektywny i prowadzi do szalenie niekonsekwentnych efektów w zakresie tego KTO kwalifikuje do przyznania azylu (…).

    NAD TYM WŁASNIE (jak wiemy) PRACUJĄ KOMISARZE UNII, KTÓRZY CHCĄ TAKIE KRAJE JAK POLSKA ZMUSIĆ DO ISLAMIZACJI WBREW NASZEJ WOLI

    7.bezpieczne kanały muszą być zbudowane dla szukających azylu, poczynając od zabrania ich z Grecji i Włoch do KRAJÓW ICH PRZEZNACZENIA. To jest bardzo pilne w celu opanowania paniki…”.
    (jak widać, jest to genialny w swym szaleństwie pomysł na „wielki skok na kasę”, którą dawać będzie ponad 300 mln Europejczyków a która będzie znikać w czarnej dziurze Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu – w wykonaniu tysięcy „organizacji pozarządowych”, z których znaczna część już dawno została powołana do życia przez pana Sorosa lub jego kumpli.

    No i Soros uruchomił nikomu nieznanego socjologa z austriackiej wioski z jedną drogą czyli pana Geralda Knausa, dał mu biura w Berlinie, Brukseli i w Istambule i zainspirował go, aby kursował pomiędzy panem Erdoganem i panią Merkel, żeby „uzgodnili” co można wcisnąć tym frajerom w UE do przegłosowania. Zapewne jakaś część z tych państwa ma już dzieci i wnuki oczekujące w blokach startowych do tych „organizacji pozarządowych opiekujących się czterema milionami uchodźców w Maroko, Libanie, Tunezji i Turcji”.)
    W lutym tego roku w The New York Review of Books ukazał się jego wywiad , którego udzielił a jakże, panu Gregorowi Schmitzowi. Wiele tam było słów na temat „koncepcji mojej i Angeli Merkel” jak również cała , mało skromna lista przypisywanych sobie osiągnięć, z obaleniem muru berlińskiego włącznie. Co tu mówić, pan Soros praktycznie „kradnie” zasługi „naszego Lecha”. Dużo też było o „otwartym społeczeństwie”, które szanowny Starzec miał osobiście „zaszczepiać” na całym świecie ale już w Europie Wschodniej to szczególnie.,

    (bobry7.salon24.pl/704166,soros-merkel-erdogan-i-gerald-knaus-czyli-kto-zarzadza-uchodzcami-i-nami)

    Jezeli macie dzieci uwazajcie, zwrocie uwage na zajecia w których uczestniczą, bo słyszałam ze Soros zaczyna atakowac polskie szkoły, funduje rozne sprzęty.. w zamian za przeprowadzenie zajęć/ ideii promujących multi kulti..

 2. Niestety duza ilosc ludzi z wyzyn spolecznych to 100% egoisci. Wlasna ojczyzne czy interes spoleczny stawiaja zawsze nizej wlasnych zyskow.
  W Niemczech pracuje przykladowo w przemysle motoryzacyjnym ok. 900tys ludzi. W „przemysle emigracyjnym” – 2,5 miliona. Profituja z tego nie tylko politycy ,hotelarze ,tlumacze ,pracownicy socjalni ,taryfiarze ,prawnicy ,lekarze ,socjolodzy i inni fachowcy od dusz ,organizatorzy przeroznych kursow przystosowawczych ,organizacje charytatywne ,oba wielkie koscioly itd ,ale tez wiele firm budowlanych , stolarskich ,montazowych czy niektore galezie przemyslu.
  Sam pracuje w firmie , ktora od ok. roku profituje z produkcji wielkich ilosci elementow kontenerow mieszkalnych. Dalej z rodzimego podworka: Lekarz domowy dostaje ryczaltem za wizyte pacjenta ok 60€. Gdy zostanie podeslamy mu „szukajacy azylu biedak” ,bierze 200€ , motywujac koszty potrzeba gruntownego przebadaniem klijenta i trudnosciami w komunikowaniu , co powoduje strate czasu. Wie Dr. Cwaniak ,ze to zostanie zaplacone. Panstwo , gminy czy landy stoja na krawedzi bankructwa ,jednak wszelkie kaprysy inwazorow (np. bezplatne przejazdy taxi) spelniane sa natychmiast.
  Tak to jest , nacja umiera , a poszczegolne hieny wyrywaja jeszcze z konajacego organizmu kawaly miesa.
  To wynik wychowania bez patriotyzmu ,pryncypiow i etyki zawodowej. 70 lat amerykanizacji. W Polsce istnieje tez spora grupa takich kreatur , skupiona wokol PO ,Nowoczesnej czy tego smiesznego tworu , KODu. Oczywiscie i w NIemczech sa jeszcze ludzie normalni , lecz sytuacja jest tu o wiele trudniejsza ,bo sily lewackich i zielonych dewiatow jak i pare milionow moslemanow robia swoje.
  Polska jest krajem w miare homogenicznym i w tym jej szansa.

 3. Cały ten cyrk z imigrantami Syryjskimi .Imigranci zawsze odpowiadają to samo ,że są z Aleppo ,że isis ich morduje ze nie ma wody jedzenia jacy oni biedni ,choć w cale nie widać po ich twarzach żeby przeżyli atak wojenny .W Syrii połowa kraju nie jest objęta wojną ,tam toczy się normalne życie ,Dlaczego tv tego nie naświetla nie powie wprost

  1. @Ink

   Nie naświetla, ponieważ tv nie służy do rzetelnego informowania. To narzędzie propagandy. Zresztą i tu na forum też się ją gdzieniegdzie uprawia. Taki jest ten zepsuty świat. I jeszcze wielu chce go za wszelką cenę bronić. Ale ja się nie ma alternatywy?

Dodaj komentarz