Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) wysłała zapytanie do francuskiego producenta o zgodę na projekcję filmu dokumentalnego o ISIS. To jaką organizacja dostała odpowiedź, przekracza wszelkie możliwe standardy.

PKWP podczas swoich środowych spotkań filmowych w Krakowie planowało pochylić się nad tematem terroryzmu. Pomocą w dyskusji miała być projekcja francuskiego filmu dokumentalnego pt. „Państwo – ISIS, ustrój – terroryzm”. Co ciekawe film był już wyświetlany w TVP2, dlatego PKWP zwróciło się o informacje do Telewizji Polskiej o informacje kontaktowe do producenta w celu uzyskania zgody na wyświetlanie.

Przedstawicielka PKWP napisała oficjalnego maila do Doris Weitzel z Point du Jour, agencji prasowej i firmy zajmującej się produkcją audiowizualną z prośbą o zgodę na pokazanie filmu. Zostały przygotowane również środki finansowe na ewentualny zakup licencji.

Film nie uzyskał zgody na projekcję w naszym kraju, ponieważ „Polska odmawia przyjęcia muzułmańskich uchodźców, co nie jest zgodne z demokratycznymi zasadami Unii Europejskiej” – informuje dziennikarz Maciej Rajfur z gosc.pl.

Skandaliczna wiadomość

„Przykro mi, ale nie chcę, by ten dokument został pokazany przez organizację papieską, czy też wszelkiego rodzaju inną religijną organizację. A zwłaszcza NIE w Polsce” – stwierdziła na samym początku dyrektor ds. sprzedaży w Point du Jour.

Dalej uzasadniała, że: „Niestety, ale Polska odmawia przyjęcia uchodźców (muzułmańskich uchodźców!), co nie jest zgodne z demokratycznymi zasadami Unii Europejskiej (chociaż Polska jest głównym beneficjentem funduszy UE!!).” (oryginalna pisownia z wykrzyknikami).

Doris Weitzel obawia się, że pokazanie tego filmu służyłoby podkreśleniu tylko tego aspektu terroryzmu, który dotyczy najbardziej radykalnej twarzy islamu. Jej zdaniem, spotkanie organizowane przez PKWP nie zrobi nic, aby stworzyć, jak sama określa: „dialog międzyreligijny i pokój między ludźmi”.

Francuska producentka w dalszej części swojego maila nie ukrywała nienawiści i pogardy do Kościoła Katolickiego i polskiego „propagandowego ultra prawicowego rządu”. Na zakończenie oświadczyła, że rozważy prośbę, jeśli rząd zmieni swoją politykę w stosunku do muzułmańskich uchodźców.

źródło: gosc.pl

52
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
36 Comment threads
16 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
47 Comment authors
AnnaMarprawyobywatelWojciechJanek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Doris Weitzel – cóż za „francusko” brzmiące nazwisko!? No i wszystko jasne!? Ha! Na dodatek mała szantażystka, ale też nie jestem zdziwiona… Wrogowie rdzennych Europejczyków przegrywacie i przegracie!

Arar
Użytkownik

Dokładnie. Jak się słyszy o jakichś pochlastach w krajach rozmaitych to zawsze wyjątkowo nazwiska są typu „Weitzel”, „Gott” czy inne. Żydom się chyba stęskniło za holokaustem, o którym ciągle tak trąbią. Potem się dziwią, że ich z każdego kraju wcześniej czy później wywalano na zbity pysk.

Publiusz
Użytkownik

My okazalismy sie przykladnym wyjatkiem ! Kiedy po wyrzuceniu z Polski Szwedow na Sejmie stanela sprawa wydalenia za kolaboracje z najezdzca Zydow i Arian ,to wydalono tych drugich ,natomiast Zydow ulaskawiono za wstawiennictwem nuncjusza papieskiego….

Ania
Gość
Ania

Wszystko jasne Watykan.

TomaszD
Gość
TomaszD

Też o tym pomyślałem jak pięknie francusko brzmiące nazwisko to jest, ale cóż, francuzi już giną i trzeba się przyzwyczajać do tego szybko.

Publiusz
Użytkownik

No i niech ktos powie ,ze za wszystkim nie stoja ….dzi !

islamofob
Użytkownik

@Publiusz
Może i stoją , ale My możemy promować nie chęć do francuskich oszołomów ‚
Jeśli będziemy się szanować na wzajem ,, to obcy będą musieli .

Republikanin
Gość
Republikanin

…a, tam zaraz skandal…proponuję przesłanie tej marksistowskiej marionetce wszystkie artykuły opublikowane (nawet z komentarzami) na ndie.pl od początku roku…jak je sobie jakoś tam przetłumaczy, to dopiero będzie skandal !!!…babę szlag na miejscu trafi (albo krew zaleje, ta nagła) nie z powodu treści, ale z braku możliwości wyciągnięcia konsekwencji wobec redakcji… Czytaj więcej »

LukMar
Gość
LukMar

Ole! smile Ulotki im wszystkim z samolotów zrzucimy z wydrukami wink

Piotr
Gość
Piotr

Zydowica nie zdaje sobie sprawy z tego ,ze jest na pierwszej lini zagrozenia dla tych swoich ,,uchodzcow,,

ocoloto
Gość
ocoloto

nie chce kasy to nie my oblecimy sobie ten filmik za darmo https://www.youtube.com/watch?v=bMo-qnx9Yr4

St.Upid - C.U.N.T.S.
Gość
St.Upid - C.U.N.T.S.

Sram na ten ich film. Srać należy też na tego babsztyla. Idiotów nie żałować tylko gnoić.

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Dokladnie. Niech se w psde wsadzi swoj filmik durna lesba

888
Gość
888

Krótko i na temat: niech sobie podłe francuskie lewactwo w doopę wsadzi swój film i od nas Polaków niech się raz na zawsze odpier…li razem z tym ich nadwornym błaznem Makaronem.

Kris11
Gość
Kris11

Marksiści e działaniu. I dobrze, że nie pokażą tego filmu, taka producentka mogła zrobić tylko zakłamany film gloryfikujący islam. Sposób odpowiedzi może wskazywac na daleko posunięte opętanie i wielką nienawiść do katolicyzmu. Czy jest tam w pobliżu egzorcysta? Przepraszam zapomniałem, że Francuzi nie wierzą w diabła, któremu oddają cześć na… Czytaj więcej »

Dracu
Użytkownik

Ale żeś kobieto pojechała. Uzasadnienie godne największych myślicieli….. lewackich.

Amon
Gość
Amon

A co miałby pokazać ten film? Kolejną propagandę która ma na celu fałszywe oddzielanie uchodźców (rzekomych normalnych muzułmanów) od radykalnych bojowników isis (terrorystów którzy są winni wszystkich ataków dokonanych przez muzułmanów). A wszyscy tu obecni wiedzą że nie ma miedzy nimi różnicy, to ten sam pies. A raczej koza. Isis… Czytaj więcej »

test24
Gość
test24

Poważnie, goście mający od dwóch lat stan wojenny mówią, że w Polsce jest mega super hiper ultra nadźwiękowa nadświetlna skrajnie radykalna fundamentalistyczna faszystowsko-nazistowska nacjonalistyczna prawica?

Marcin Opus
Użytkownik

A może by tak tej wybranej na fejzbuku napisać coś o stanie wojennym w kalifacie galijskim od XI 15 r. i jego przyczynach?

SARA
Gość
SARA

PANI DOROTA JESZCZE NIE ZOSTAŁA UBOGACONA,DLATEGO TAK BREDZI.JAK JĄ UBOGACĄ TO SAMA ZWIEJE DO POLSKI.CIERPLIWOŚCI MADAM…

BBC
Gość
BBC

Nie sądzę. Niektóre kobiety specjalnie tam jadą po te ubogacenie. U nas nie ma takich ubogacaczy tak że kierunek jest jeden.

Zona
Gość
Zona

Co poradzic skoro d… je swędzi. Szukaja arabskiego wyciora u orientalnego ksiecia. potem placz ze on ja oszukał dzieci porwał wpier….spuscil.itd Nic nie ma za darmo i za głupotę trzeba zaplacic

aqw
Użytkownik

Dupach im się poprzewracało

Pedro Chubascos
Użytkownik

O proszę, objawił nam się nowy ekspert od islamu – pani Doris Weitzel! Ona wie lepiej, że islam nie ma nic wspólnego z terrorem, choć Qathem „Muhammad” Ibn Kilab, sam założyciel tego satanicznego kultu twierdził coś dokładnie przeciwnego, co jest w wielu miejscach „świętych ksiąg islamu” zapisane na poczesnych miejscach.… Czytaj więcej »

Zona
Gość
Zona

Racja

Piotr
Gość
Piotr

gówno ją pownno obchdzic jaka jest polityka rządu i to jeszcze naszego. powinna zzdroscic nam ze mamy mądry rząd

POLAK NA ALASCE OBYWATEL USA
Gość
POLAK NA ALASCE OBYWATEL USA

Niewykluczone ze zazdrosci ale glosno nie powie

oliver
Gość
oliver

Mam w dupie jej film !! a kim ona jest że będzie warunki stawiać rządowi !

Zona
Gość
Zona

Jak to kim? po nazwisku nie poznajesz rasy Panów

Venom
Gość
Venom

Dobre! Pokażą nam film o ISIS jak przyjmiemy ich wysłanników… Wypad z lewacką bandą idiotów!

Allah Pedofil
Gość
Allah Pedofil

Diris Weitzel, ty wstrętna pasożydzie. Wara od Polski. Wsadź se w pizdę ten film i niech cię islamo faszyści wyruchają.