foto: www.voxeurop.eu
foto: www.voxeurop.eu
foto: www.voxeurop.eu

Na tle całej Europy według danych Eurostatu wyłącznie Szwedzka opinia publiczna w większości pozytywnie ocenia imigracją spoza Unii Europejskiej. Większość społeczeństwa w krajak UE jest zdecydowanie przeciwna.

Mapa opracowana na podstawie danych Eurostatu zebranych przez Tableau Public pokazuje (w proc.) część opinii publicznej w krajach Unii, która ma pozytywne nastawienie do kwestii imigracji spoza krajów Wspólnoty. Im wyższy procent, tym większa akceptacja społeczna dla tego zjawiska.

Szwecja przyznała azyl trzykrotnie większej liczbie uchodźców w przeliczeniu na 1000 mieszkańców niż Niemcy, które pozytywnie rozpatrzyły najwięcej podań o azyl w całej Unii. W ciągu ostatnich 10-15 lat do tego kraju przybyło wielu imigrantów z krajów muzułmańskich, takich jak: Irak, Syria i Somalia – Szwecja obecnie zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem liczby gwałtów. Czy ma to związek z dużym napływem imigrantów? Nie można o to pytać.

Michael Hess, członek Szwedzkiej Partii Demokratycznej, który próbował komentować nagły wzrost liczby gwałtów w Szwecji, odwołał się do mało znanych statystyk, by wykazać, że istnieje związek między plagą gwałtów w Szwecji a rosnącą liczba imigrantów muzułmańskich. Polityk napisał, że istnieje silny związek między plagą gwałtów w Szwecji a liczbą imigrantów z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, którzy napłynęli do Szwecji. Z powodu tych uwag Hess został oskarżony o „oczernianie grup etnicznych.” W maju ubiegłego roku skazano go na karę pozbawienia wolności i grzywnę w zawieszeniu. Sprawa trafiła do sądu wyższej instancji.

W takim zestawieniu zostać zieloną wyspą – to nie powód do dumy.

źródło: pch24.pl / voxeurop.eu

7
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Marcin OpusJuchapiotr444NoNameRequiredHaha Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jucha
Gość
Jucha

Jak wiekszosc spoleczenstw jest przeciwna, to ja sie ku.wa pytam czemu UE pozwala na taka masowa emigracje.
zamknac granice i koniec

bk
Gość
bk

Czemu się dziwicie? Jeśli ankieterzy poszli na ulice w godzinach pracy i jeśli spytali osoby napotkane WTEDY (czyli niepracujące) o zdanie, to każdy Somalijczyk, Irakijczyk, inny odpowiedział, że tak, że akceptuje imigrantów w Szwecji:).

raviK
Gość
raviK

Genialne

Haha
Gość
Haha

Może pytali w Malmo gdzie jest 41 % emigrantów.

NoNameRequired
Gość

kogo pytali? imigrantów?
hahah dobre sobie.

piotr.k444
Gość

a może lubią jak ich kobiety i dzieci są gwałcone?!?

Marcin Opus
Gość

Rozumiem, że pytali samych imigrantów.