Komisja Europejska poinformowała w zeszłą środę, że do Polski mogłoby trafić nawet 2 tysiące nielegalnych imigrantów – kwoty jakie Bruksela proponuje opierają się na wielkości kraju, jego potencjału, wzroście PKB i na tzw. czynniku presji migracyjnej. Do końca roku KE chce zaproponować trwały system rozmieszczania uchodźców w Unii w sytuacjach zwiększonego napływu imigrantów. Wiele osób może pomyśleć, że ewentualnie te kilka tysięcy osób dla nas to żaden problem, tylko czy zdajemy sobie z tego sprawę, że te osoby będą chciały sprowadzić swoje rodziny? Czy jesteśmy świadomi tego, że w Libii na dostanie się do Europy czeka nawet milion uchodźców? Dane te potwierdza Europejska Agencja Zarządzania na Granicach Zewnętrznych. Co gorsza pojawiły się wyliczenia, że Europa w ciągu najbliższych 20 lat ma przyjąć 70 mln emigrantów.

Kto jest na tyle naiwny aby wierzyć, że na tych dwóch tysiącach się zakończy? W mojej ocenie obecny spór nie toczy się o te kilka tysięcy potencjalnych imigrantów. Ten spór dotyczy tego w jakim kierunku podąży Europa, i jak się ukształtuje w ciągu kolejnych dekad. Jeśli teraz nie wyrazimy stanowczo sprzeciwu i nie podejmiemy żadnych działań, czeka nas czarny scenariusz, w którym to my jesteśmy na pozycji przegranej – są zatem realne podstawy do tego, aby twierdzić, że z Polski zamierza się zrobić śmietnik.

Niestety potwierdza się już to, co podejrzewałem, mianowicie wciąż nieoficjalnie sugeruje się Polsce, że jeśli nie przyjmiemy modelu multikulturalizmu, może się przypadkiem okazać, że gwarancje NATO są tylko na papierze. Nasi dyplomaci w Unii Europejskiej przyznają, że jeśli chcemy liczyć na unijną solidarność w sprawach Ukrainy to musimy teraz zgodzić się na ‚azylantów’ z Afryki, którzy wzbogacą nas kulturowo. Przedsmak wzbogacenia poznaliśmy dla przykładu kilka dni temu – Sąd Rejonowy w Białymstoku na wniosek prokuratury aresztował na trzy miesiące podejrzanych Czeczenów, którzy w przeszłości przebywali w ośrodkach dla cudzoziemców w Czerwonym Borze i Łomży – co takiego zrobili przedstawiciele ideologii miłości i pokoju? Zbierali środki finansowe na wspieranie Państwa Islamskiego. IS staje się dla nas coraz bardziej realnym zagrożeniem – dżihadysci chwalą się na Twitterze, że są w posiadaniu polskich paszportów, a zmuszanie Polski przez Unię Europejską na przyjmowanie nielegalnych imigrantów stworzy tylko dogodną sytuację do krwawego dżihadu w Europie Środkowo-Wschodniej. Niemiecka racja stanu interweniuje w tej sprawie.

Pismo Deutsche Wirtschafts Nachrichten atakuje Polskę pisząc „Kraj, skąd pochodzi prezydent Rady Europejskiej Donald Tusk, w kwestii przyjmowania uchodźców zachowuje się nikczemnie. Nie chce pogodzić się z kwotami i jest gotowy przyjąć tylko garstkę uciekinierów. ” Według nich, postawa Polski to przykład perfekcyjnej podwójnej moralności. Nie dowiedzielibyśmy się zapewne o tej krytyce, gdyby nie ochoczo przedrukowywana informacja przez największe opiniotwórcze medium w Niemczech i na świecie, Deutsche Welle.


Newsweek nie pozostawia swoich braci kompanów w walce propagandowej i też przypuszcza atak na Polskę i Polaków. Tutaj jest ta sama metoda działania, próbują wzbudzić w nas winę i oskarżyć o zaistniałą sytuację. „Rząd Ewy Kopacz powinien zgodzić się na system kwotowego rozmieszczania emigrantów z krajów Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji, który zaproponowała Komisja Europejska. (…) Polska ponosi współodpowiedzialność za dramat humanitarny, który na oczach całego świata toczy się na Morzu Śródziemnym. Chowanie głowy w piasek w takim momencie to nie tylko tchórzostwo, ale i bezduszność.”

Ich cynizm mnie przeraża – chcą przyjmować nielegalnych imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu, a jednocześnie wzywają, by religia w szkołach przestała być finansowana z podatków. Abstrahując od podwójnej moralności, po przeczytaniu takich idiotyzmów, należy się zastanowić co kieruje takimi ludźmi, którzy to publikują? Są to ignoranci, którzy żyją w odrębnej rzeczywistości, w swoim idealnym multikulturowym świecie stworzonym tylko w wyobraźni, bo tylko tam działa multikulturalizm, nie ma prawa działać gdzie indziej poza wyobraźnią, więc? Podejrzewam, że zdają sobie z tego sprawę, niewątpliwie każdy widzi jakie skutki przynosi imigracja odrębnych kulturowo ludzi z krajów Afryki i Bliskiego Wschodu – wychodzi na to, że świadomie karmią światową opinię publiczną intelektualnym bełkotem, a na najwyższy piedestał wznoszą wartości humanizmu.

Należy teraz dotrzeć do źródeł tego celowego działania, wszak większość informacji jest ogólnodostępna, wystarczy wiedzieć jak i… kogo szukać. W tym przypadku należało odnaleźć redaktora naczelnego nazistowskiego pisma Altonaer Nachrichten Hinricha Spingera. Bardzo niewiele jest o nim informacji, a w polskim internecie nic nie ma, by Polak mógł żyć w nieświadomości i łykać jak pelikan wszystko co mu zaserwują, jednak ja nie o tym dzisiaj – Springerowi 2 maja 1912 roku w Hamburgu urodził się syn Axel, który pracował dla nazistowskiego pisma ojca w latach 1934-1941 jako zastępca redaktora naczelnego. Po 1941 przeszedł do publikowania utworów literackich w Hammerich & Lesser Verlag. Po zakończeniu wojny w 1946r. Axel Springer założył wydawnictwo o nazwie Axel Springer GmbH. 2 grudnia 2013 w Berlinie spółka została przekształcona na spółkę europejską (SE) i tym samym zmieniła nazwę na Axel Springer SE, w Polsce działa od 1994r. jako Ringier Axel Springer Polska.

Axel Springer SE na swoim koncie ma antypolską propagandę, wiele razy padało sformułowanie o „polskich obozach koncentracyjnych”, które ukazało się w takich czasopismach jak Bild, Focus czy Die Welt. Skoro skutecznie udaje się tworzyć na nowo historię, to dlaczego nie wmówić Polakom, że są współwinni napływu nielegalnych imigrantów z dalekich krańców świata, oraz, że są zobowiązaniu do tego aby teraz się nimi zaopiekować i finansować ich pobyt? To właśnie czyni Newsweek, czy też Deutsche Welle, które są wydawane przez Axel Springer SE z nazistowskimi korzeniami – nie powinna teraz dziwić taka nienawiść, która wylewa się z ich publikacji.

To naturalne, że mamy wrogów – oczywistym jest to, że pewne kręgi chcą by kraj nad Wisłą był słaby i pogrążony w konfliktach wewnętrznych. Przyjmuję to do wiadomości, nie jestem naiwnym lemingiem, ale i nie pozostaję bierny wobec tego faktu, tylko ustawiam się w pozycji kontrataku, taką mam naturę. Lecz nie mogę pogodzić się z tym, że nasi politycy nie zabiegali i nie zabiegają o interes narodowy, a co gorsza są przeciwko obywatelom, dlatego mamy podwójnie utrudnione zadanie, by żyć w takim kraju w jakim chcemy. Pozostają dwie opcje do wyboru – walczyć albo poddać się… Wybór jest oczywisty, tylko walka wchodzi w grę.

Damian Kowalski
Felieton ukazał się pierwotnie w tygodniku „Polska Niepodległa” 20.05.2015r.

26
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
18 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
HarryKarbulotpiotr444sourcefireCyr4x Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Karbulot
Gość

Jakieś z dupy argumenty tutaj widzę. Co to znaczy, że: „Polska ponosi współodpowiedzialność za dramat humanitarny, który na oczach całego świata toczy się na Morzu Śródziemnym.”? Po pierwsze, Polska nie ma nawet centymetra wybrzeża Morza Śródziemnego, więc to nie nasza bajka. Po drugie, Polska nie napadła ani na Syrię, ani… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

W sedno. Że też nikt temu bezczelnemu łgarzowi nie zada pytania, w jaki to sposób jego zdaniem Polska ponosi wpsółodpowiedzialność za dramat humanitarny na Morzu Śródziemnym! A tak na marginesie: pojęcie „dramat humanitarny” można odnieść tylko do chrześcijan. Bo dla muzułmanina, to będzie inszallach – utonęła kobieta z dzieckiem? Allah… Czytaj więcej »

piotr.k444
Gość

Jak to miło,że czasami zdarzają się na tyle mądrzy i światli ludzie,jak kolega i koleżanka powyżej,którzy napiszą całą prawdę!!! Nic dodać,nic ująć!!! Ściągnijmy naszych rodaków tęskniących za Polską w Rosji,Kazachstanie czy też na Ukrainie!!!Wtedy przestanie się p…ć o kryzysie demograficznym,bo nie będzie o czym!!!

Harry
Gość
Harry

Właśnie, w jaki sposób odpowiadamy za to, co się dzieje na Morzu Śródziemnym? Przecież nie mamy dostępu do Morza Śródziemnego, nie zapraszamy ich tutaj, więc w jaki sposób jesteśmy odpowiedzialni? Nie wiedzą co zrobić z nielegalnymi imigrantami? Jak sama nazwa mówi, są nielegalni, więc na statek i odwieźć tam skąd… Czytaj więcej »

Magda
Gość
Magda

Mieszkam we Francji od pół roku, i naprawdę tutaj multikulti się nie udało. Ja jestem zszokowana jak można było na to pozwolić. Jak obywatele prawdziwi francuscy z łatwością przyjmują to co się dzieje w ich kraju. Jadąc metrem, idąc po ulicy, nie słyszę francuskiego. Słyszę arabski, somalijski, wietnamski, hinduski i… Czytaj więcej »

max
Gość
max

Bardzo dobrze napisany artykuł i dobrze wyciągnięte wnioski Panie Damianie. W dniu dzisiejszym jeden chwast został wyrwany, wybrane zostało mniejsze zło. Niestety, ludzie szlachetni i mający pomysł oraz szczere chęci zostali odrzuceni po I turze wyborów. Miejmy nadzieję, iż Duda będzie lepszym prezydentem (choć trudno chyba wyobrazić sobie gorszego prezydenta)… Czytaj więcej »

Karbulot
Gość

Bardzo mi się podoba ten koń trojański w nagłówku wiadomości. Znakomicie utrafiony w sedno problemu.

abc
Gość
abc

Tak prawdę mówiąc, to kalkulując zyski i straty jesteśmy w poważnej … dziurze. Z jednej strony wyszliśmy świeżo z ZSRR, z drugiej zaatakowało ZSRE z pięknymi hasłami, by pokazać swoje pazury. Na mój rozum wystąpienie z tego kołchozu byłoby jednym z lepszych posunięć w dekadzie lub nawet dwóch. Zysków z… Czytaj więcej »

Kubica
Gość
Kubica

Duda zapytany o kwestie imigrantów, których unia chce nam wcisnąć stwierdził, że dla niego są ważniejsi Polacy, którzy od lat próbują wrócić do swojej ojczyzny (z Ukrainy, Kazahstanu czy innych wschodnich ostępów) i ich sprowadzenie do kraju jest ważniejsze.

jm
Gość

Mam nadzieję że Duda jest słowny i teraz wywiąże się ze swoich obietnic.

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

I bardzo dobrze! Tysiace POLAKOW czeka na mozliwosc powrotu do OJCZYZNY!!!

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

NIE WOLNO nam przyjac ANI JEDNEGO kozojeba!!!! Musimy za wszelka cene przeciwstawic sie tej zarazie. Wszyscy wiedza jak konczy sie pomaganie tym pasozytom. Mamy juz czeczencow, ktorzy zaczynaja sie sadzic. Tych tez trzeba wziac za morde i usstawic do pionu

opc
Gość
opc

A z jakiej racji mamy ich przyjmować? Pakować na statki i z powrotem do siebie

Cyr4x
Gość
Cyr4x

To się zaczyna robić coraz badziej chore! Wychodzi na to, że najlepszym wyjściem będzie wycofanie się z tej całej Unii. Jaka solidarność w jakiej ukraińskiej sprawie? Dlaczego my w ogóle bawimy się w obrońcę uciśnionych? To konflikt pomiędzy Rosją i Ukrainą, a nam nic do tego. Poza tym wielu Ukraińców… Czytaj więcej »

Harry
Gość
Harry

Niestety, ale ja też coraz bardziej przekonuje się do Korwina. Niestety, bo jego światopogląd nie w całości mi odpowiada. Unia co prawda daje kase na projekty (pomijam, czy bardziej nam się opłaca, czy nie), ale jeśli to ma być okupione przyjęciem uchodźców całkowicie obcych kulturowo, którzy nigdy się nie zasymilują,… Czytaj więcej »

piotr.k444
Gość

Kurczę,jak ta cała Unia się zmienia,powiedziałbym,prawie z godziny na godzinę!! Jeszcze wczoraj słyszałem o tym,że”musimy”przyjąć do Polski 2000 bydła z Afryki Płn.,do południa dzisiaj już słyszałem o 2659 ,a już po południu mówili w jakiejś stacji o 3600 uchodźcach!!! Jak tak dalej pójdzie,to jutro strach będzie włączyć radio czy telewizję,żeby… Czytaj więcej »

Peter
Gość
Peter

Ten to ma tupet.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zaapelował w Tiranie do państw europejskich, aby „wypełniały swe powinności” wobec imigrantów. Przypomniał, że Turcja przyjęła już prawie dwa miliony uchodźców.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Prezydent-Turcji-apeluje-do-Europy-aby-zajela-sie-imigrantami,wid,17536069,wiadomosc.html?ticaid=114eda&_ticrsn=5

ggg
Gość
ggg

Trzeba wystąpić z uni. A panią kopacz na stryczek. Peło to zdrajcy narodu. Polska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za afrykańskich uchodźców. Polska dla Polaków.

Rafał Markowski
Gość
Rafał Markowski

Niech przyjmują ich ci, którzy rozj*bali Libię – USA (przede wszystkim) i Zachód.

Husaria
Gość

Ja się pytam gdzie przycisk podziel się (share)? Wstawcie go godzieś przy artukule!

Polak
Gość
Polak

Jakie 2 tysiące ?
2 tysiące to Polska ma przyjąć uchodźców ze swoich krajów, którzy OBECNIE przebywają poza granicami UE. Natomiast uchodźców, którzy już są w obozach na terenie Unii mamy przyjąć KILKADZIESIĄT TYSIECY !!!

Trzeba się temu ZDECYDOWANIE sprzeciwić !!!