Jedna z wolontariuszek pracujących w największym obozie dla uchodźców w Hamburgu postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem.

Kobieta, która zastrzegła sobie anonimowość, zgłosiła się na jesieni ubiegłego roku dobrowolnie do pracy z imigrantami. Pełna idealizmu i chęci pomocy – praca w ośrodku była dla niej wielkim marzeniem. Teraz żałuje swej decyzji.

Po pierwszych wizytach imigrantów w moim biurze zorientowałam się, że moje bardzo pozytywne wyobrażenie o tych ludziach było błędne. Niektórzy byli oczywiście mili, gotowi do integracji i wdzięczni za pomoc. Ale to zdecydowana mniejszość. Współpraca z 90 proc. z nich okazała się być bardzo nieprzyjemna. —wyznaje kobieta. Według niej imigranci są „niesłychanie roszczeniowi i bezczelni”.

Czytaj także: We Wrocławiu szukają „asystentów uchodźców”

–  Przychodzą do mnie i domagają się, bym im natychmiast załatwiła dom, szykowny samochód i świetna pracę. Bo przecież od tego jestem, a oni tu dotarli po to. Gdy im tłumacze, że to niemożliwe, stają się agresywni. Grożą samobójstwem, głodówką albo grożą, że odetną mi głowę. Z tego powodu policja ciągle tu przyjeżdża. — opowiada wolontariuszka dalej. Jak twierdzi, imigranci kłamią, opowiadają co chwila inne historie, op tym kim są, szczególnie gdy obawiają się, że ich wniosek o azyl zostanie odrzucony.

– Jeden przyszedł do mnie z nakazem deportacji i pytał co będzie dalej. Wytłumaczyłam mu. W następny dzień podszedł do jednej z moich koleżanek z nowymi dokumentami tożsamości. Nazywał się zupełnie inaczej i zamiast zostać deportowanym, przeniesiono go do innego ośrodka… – opisuje wolontariuszka.

źródło: wpolityce.pl

45
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
18 Comment threads
27 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
przemqyamatolukaslokiWiarus55 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartek
Gość
Bartek

smiechu warte, ciekawe jak ta sytuacja będzie eskalować, w którą strone to wszystko pójdzie, politycy to debile, nienawidzę ich wszystkich

zx
Gość
zx

Dywersja na samych szczytach władzy.

Bies
Gość

Dobrze im tak, płacą za swoją głupotę ! Będą mieli ich więcej i jeszcze więcej, a ci co już są będą się mnożyć na socialu w zastraszającym tempie (wiek rozrodczy 16 lat i co roku dziecko). Zobaczycie ilu ich będzie za 30 lat z tego obecnego miliona (który jest zafałszowany,… Czytaj więcej »

martin
Gość
martin

i ponownie to dumne polskie pseudo-patriotyczneszczekanie mickiewiczowskie szczekanie z poprzedniego wieku :] Ty uwazaj, zebys przypadkiem nie musial sie rosyjskiego uczyc, a tak najlpiej to zajmijcie sie najpierw syjonistami w swoim „suwerennym” panstwie :] grin

Konrad
Gość
Konrad

Wolę rosyjskiego niż mieć arabskie napisy podczas przemówień „pani kanclerz” wink

Ciekawy
Gość
Ciekawy

I tu trafiłeś ale oni są wszędzie nie tylko u nas wszyscy ludzie powinni się przeciwstawić nowemu porządkowi który nam fundują przekupieni politycy Niemcy są jak każdy naród pod kontrolą mediów jak i w Polsce tak czy owak albo się wszyscy zjednoczą i zablokujemy ten napływ do europy ( Australii… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Rosyjski JUŻ znam. Ja i moja rodzina. Teraz się zabieramy za Szkopski a dziecko dodatkowo za arabski. Nie ma lekko;).

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Za chiński, za chiński…

xcvzxcv
Gość
xcvzxcv

你好 :)

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

你好和再见 :)))))))))))))))

bk
Gość
bk

A ja właśnie nie wiem, czy Polska jako azyl dla Szkopów to taki cymes. Tj. owszem, pomoc humanitarna (na miarę naszych SKROMNYCH możliwości), szkolenia (np. survival – jak przetrwać w mieście, w którym rządzi przemoc, itp) i niech potem sami rozwiązują swoje problemy, to tak. Z drugiej strony, bogaci niemieccy… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

A gdzie oni mają te swoje majątki? Może się okazać, że nie ma co zapisywać bo trzeba będzie się domagać od szkopostanu a muslimy uważają, że wszystko to ich.

bk
Gość
bk

Dom, jakaś polisa, coś tam zadołowane na czarną godzinę (może się okazać, że odzyskujemy zrabowane nam podczas II wojny). Niektóre Szkopy coś tam mają, nie wszyscy są biedni. Muslimy se uważać mogą:) – Niemcy to wolny kraj:). Kandydat na polskiego emeryta będzie musiał dokonać transferu środków. Do Polski. I spox.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

No jeżeli taki transfer byłby możliwy… Domu nie przeniesiesz z ziemią, a te wszystkie polisy to instytucje międzynarodowe pod jednym i tym samym zarządem. A jak zbankrutuje? Taki Lehman i cóś tam, to też był nie do ruszenia. Jeszcze jakby tak w złocie przywozili to można pogadać… Choć czy złotem… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

@ lolo Ekchem;) Uderzasz w samo sedno. Uprzejmie przyjmujemy gotowiznę, złoto, kosztowności, sztukę (z wyjątkiem modernej – hihi), zabytkowe samochody, ale głównie gotowiznę i złoto – jak Szwajcarzy. Uprzednio nie chciałam być tak bezopśrednia, ale przecież to się rozumie samo przez się – robimy tylko to, co pomoże NASZEMU krajowi… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@bk
To ja już bym wolał technologie do produkcji maszyn rolniczych czy nowoczesnych technologii do uzyskiwania energii odnawialnej np. geotermii oraz do wydobycia i wykorzystania paliw kopalnych. Więcej to warte niż te wszystkie ich mercedesy razem wzięte. Ja się nie ślinię na widok sztabki złota.

bk
Gość
bk

@lolo. Tyle tylko, że te rzeczy rzadko kiedy stanowią własność przeciętnego emeryta. Bądźmy realistami;).

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@bk A co mnie to interesuje? Ci emeryci to dzieci tych, którzy nas mordowali, ograbiali i wywozili całe fabryki. Taka p. Eryka np. I jednocześnie to rodzice tych – albo i oni sami – co grabią nas teraz. To ja mam mieć jakieś skrupuły. Oni nie mają. Sami se zrobili… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

Lepiej za bardzo nie zapraszać Niemców do Polski. Już nam bokiem wyszły te ich „wizyty”, zresztą oby część Niemców nie wpadła na genialny pomysł czyli „potomkowie wypędzonych” -zaczną domagać się zwrotu nieruchomości.
Bogaci niemieccy emeryci niech lecą na Majorkę, a reszta Niemców niech lepiej rozwiązuje problem Merkel i uchodźców.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ooo… „I tu mnie Pani przekonała”. Chociaż nie wiadomo czy – biorąc pod uwagę, że „akcja uchodźcy” była wcześniej przygotowana – nie do tego przygotowywały się ziomkostwa?

kici kici KOCUR
Gość

Ostatnio czytałam w jakimś tam lewackim szmatławcu że w którymś z miast Brandenburgii w Niemczech, dyrekcja szpitala w którym przebywali „Uchodźcy” zmuszona była zatrudnić firmę ochraniarską ponieważ nie mogli poradzić sobie z atakami na żeński personel tegoż szpitala. Nie napisali jednak wprost przez kogo były te ataki. Pewnie poprawność polityczna… Czytaj więcej »

Pasadena
Gość
Pasadena

No,bakterie. Bakterie zaatakowaŁy żeński personel. Jak to w szpitalu

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

A podobno tych bakterii będzie jeszcze więcej. No, epidemia… I żadnego RAID’a co to zabija na śmierć nie ma… A jeszcze bakterie się namnażają, prócz desantu.

Lilith
Gość

A lista skarg i zażaleń nie ma końca. Imigranci z obozu na byłym lotnisku Tempelhof strasznie narzekają. Do tego już przywykliśmy – nie smakuje im europejskie jedzenie i za małe kieszonkowe, tylko 100 euro na miesiąc. Nie chcą też uczenia ich europejskich norm kulturowych- i to jest chyba najważniejsze. Oni… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Na mnie te „rozpacze” nie działają. Ja tam jestem oziębły emocjonalnie.

yamato
Gość
yamato

Zajrzałem tu 10 marca. Jak ci głodujący w Melilli z 19 stycznia. Jeszcze głodują czy już ich zwłoki pożarły rekiny (zawsze jakaś korzyść – myślę ekologicznie – trzeba dbać o faunę Ziemi i dokarmiać rybki)

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@bk Przy artykule o Merkel i kaftanie bezpieczeństwa, dałem nieco długą odpowiedź. Nie jestem rozczulony ale dziękuję za solidarność wszystkim. To jest wojna. I tu nie biorą jeńców. To jest nasze być albo nie-być. Myślę, że coraz więcej osób zaczyna sobie z tego zdawać sprawę. To nie jest nawet sytuacja… Czytaj więcej »

kristofer77
Gość

My w wiekszości mieszkańcy tego kraju nie chcemy ich tutaj, bo dużej wiekszosci to nie sa prawdzimi imigranci.

robert
Gość
robert

przecież to oczywista oczywistość, nie wiem jakim trzeba być debilem,żeby jeszcze wierzyć że to mili i pokojowo nastawieni ludzie dążący do integracji…

Karbulot
Gość

Skoro tej kobiecie grożą i ja to wkurza, to czego jeszcze siedzi z tymi czarnuchami? Trzeba naprawdę mieć coś z głową, aby być wolontariuszem w obozie dla brudasów.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Ona się poświęca i ma misję.

macikG
Gość
macikG

Gazowac kozojebcow,masowe deportacje za kase Sorosa

Lilith
Gość

A jak padały głosy o roszczeniowej postawie imigrantów, to uznawano za rasistów, ksenofobów. Nie wiem czego Niemcy się spodziewali? Że te setki tysięcy ludzi będą cierpliwie oczekiwać na cokolwiek? Im się należy i basta. Zresztą UE nieźle rozbestwiła imigrantów muzułmańskich, wchodzenie w 4 litery tej grupie to największe osiągnięcie Europy… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Mam tu taki link, można powiedzieć, że z cyklu jak prowadzi się dzisiaj wojny bez użycia wojska:
http://amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=168

Darko
Gość
Darko

Nie wiem czy śmiać sie czy płakać?

Darko
Gość
Darko

a jeszcze nie dawno tak ich witali na Dworcach!

ZakazPedałowania
Gość
ZakazPedałowania

Dlaczego my od zawsze wiedzieliśmy że tak będzie? Ano dlatego, że pomimo życia pod rządami komuchów i innych POpaprańców zachowaliśmy zdrowy rozsądek i tożsamość narodową

bk
Gość
bk

… oraz zdolność logicznego (samodzielnego w dodatku) myślenia, analizowania faktów i wyciągania wniosków z przesłanek.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Chyba ta komuna to była dla nas błogosławieństwem…

Asgard
Gość
Asgard

Z pewnością dla normalnych ludzi była oazą spokoju w porównaniu tym co reprezentuje teraz Europa i świat.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

„I tu się z Panem zgodzę”.

Wiarus55
Gość

https://www.youtube.com/watch?v=VDvclKnk00Y To jest link na YOU TUBE filmik z gwałtu(?) w Koloni w sylwestra. Zaraz napewno będzie zablokowany