foto: screen Youtube

Były prezydent Republiki Czeskiej Vaclav Klaus jest oburzony ostatnimi działaniami Unii Europejskiej w kwestii relokacji uchodźców. W swoim oświadczeniu stwierdził, że Czechy powinny opuścić Unię.

„Zasadniczo i stanowczo protestujemy przeciwko decyzji Unii Europejskiej o wszczęciu postępowania przeciw Republice Czeskiej dotyczącego tak zwanego ‚nieprzestrzegania’ kwot przyjmowania imigrantów, narzucanych nam przez Brukselę. Protestujemy przeciwko dążeniu do ukarania nas i do zmuszenia do posłuszeństwa” – mówił były prezydent Vaclav Klaus.

„Nie chcemy pozwolić na przekształcenie naszego kraju w wielokulturowe społeczeństwo, jak to jest obecnie we Francji i Wielkiej Brytanii” – mówił Klaus w specjalnym przemówieniu.

Klaus uważa, że Czechy powinny opuścić struktury UE.

“Nadszedł czas, aby rozpocząć przygotowania do wyjścia kraju z Unii Europejskiej. Jest to jedyny sposób, w jaki można zachować i chronić nasz kraj, który odziedziczyliśmy po naszych przodkach i który powinniśmy jako samoistny byt przekazać przyszłym pokoleniom” – wyjaśniał.

“Nasz głos jest ignorowany. Decyzje są podejmowane bez konsultacji z nami” – dodał.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na ndie.pl zabronione.

63
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
28 Comment threads
35 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
39 Comment authors
oburzonyAntyLewakAnnaTolaMelas Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bies
Gość

Skowronek wiosny nie czyni, ale takie głosy niedawno były niewyobrażalne, a teraz… to tu, to tam, coraz ważniejsze i poważniejsze głowy.

Kris11
Gość
Kris11

@Bies
Wszyscy rozsądni ludzie widzą, że Unia kona i trzeba się ratować. Jedni będą uciekać, drudzy, jak Francuzi i Szwedzi postanowili popełnić spektakularne samobójstwo.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Kris11
P. Lubnauer, p. Szeinfelda, p. Sawickiego i p. Grabca należałoby wysłać aby uświadomili p. Klausa jego ksenofobię i niestosowność jego postawy, która się kłóci z ich internacjonalizmem. Jestem świeżo po ich wypowiedziach w „Wiadomościach” o 19:30 i w „Minęła 20-sta” w TVP Info.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Errata
Powinno być: „…aby uświadomili p. Klausowi jego ksenofobię…”

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Kris11
W mentalności Japończyków seppuku to rytualne samobójstwo dowodzące honoru. Widzisz u Francuzów i Szwedów jakiś honor?

Kris11
Gość
Kris11

@lolo Klaus jak był prezydentem wycierał podłogę na Hradczanach mopami z Brukseli. Co do Grabca – facet ma halucynacje i zobaczył w uchodźcach twarz Chrystusa. Co do Lubnauer nie wypowiadam się bo nie wiem czy to facet czy kobieta. A Sawicki i Szeinfeld, no widać kim są na pierwszy rzut… Czytaj więcej »

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Kris11 Co do twarzy to Chrystus jest w każdym człowieku jak uczy Kościół. Problem w tym, że ten obraz Chrystusa w „uchodźcach” jest bardzo zamazany poprzez wpływ Islamu. Mam oczywiście kochać każdego człowieka bo każdy człowiek jest moim bliźnim ale jednocześnie mam obowiązek nazywać grzech grzechem. W imię miłości Boga… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@lolo
„A to wg. nauczania Kościoła można odnaleźć w Chrystusie, w Prawdzie.”

Spróbuj wytłumaczyć to Grabcowi.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Kris11 A co ja mogę wytłumaczyć – jak mniemam – masonowi. Skoro tam zero logiki tylko wiara, „ślubowanie posłuszeństwa nieznanym przełożonym”. Czyż może być coś bardziej irracjonalnego niż posłuszeństwo facetom, o których nic nie wiem? Ja byłem w zakonie katolickim chwilę, ale ślubowałem posłuszeństwo (czasowe ze względu na czas pobytu)… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@lolo
Pisząc o nim mason, przydajesz mu znaczenia, masoni nie potrzebują takich cieciów, trzymają ich na posyłki za parę groszy jurgieltu, bez konieczności wtajemniczania. Stop, napisałem „parę groszy”, po namyśle bardziej obstawiałbym pół kilo kaszanki czy salcesonu.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Kris11
No fakt, może kandydat i się stara wykazać. Nie zmienia to faktu, ze pieniądze przesłoniły mu myślenie… Nie obrażaj salcesonu. W odróżnieniu od jego myślenia salceson ma wartość.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

Errata
Powinno być: w odróżnieniu od jego „myślenia”

szewa
Gość
szewa

co podymasz to twoje…

Aga
Gość
Aga

Jeśli akceptujesz kłamstwo…uważasz,że jest to prawda. Dlatego nie akceptuje prośby Franciszka o modły Chrześcijan muzułmanów i Żydów o pokój na świecie.dla mnie muzułmańskie modły trafiają w luft.nie ma brak null zero. Jeśli uznaje alłaha to nie uznaje Mojego Boga. A ja uznaje Boga Ojca Syna Bożego Jezusa Chrystusa i Ducha… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@lolo
A czy ja pisałem o honorowym samobójstwie? Do czegos takiego trzeba mieć kodeks pozytywnych zasad, a oni wyznają „kodeks” z samymi negatywnymi wartościami. Orwell w 1984 opisywał totalitarne państwo przyszłości w Chinach jako Kult Śmierci. To dobrze opisuje współczesną Europę, społeczeństwa uwierzyły w Kult Śmierci, czyli w „honorową eutanazję”.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Kris11
Ja oczywiście wiem co miałeś na myśli – „głupi jestem, głupi, ale nie aż tak” – ale wiesz warto pewne rzeczy przypomnieć by mieć jakąś skalę porównawczą. Oni raczej przypominają zachowanie tow. Jagody gdy go prowadzono na śmierć to „robił pod siebie” ze strachu.

ononaono
Gość
ononaono

Tylko, że Japończycy otwierają sobie trzewia, francuzi, szwdzi czy anglicy ramiona.

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

Niemcy Francuzi chca przelduzyc ostanie podrygi odsylajac dzicz do nas, do krajow V4

Anahu Yamito
Gość
Anahu Yamito

Niestety spora czesc tych, ktorzy widza zagrozenie ze strony celowej i metodycznej islamizacji, uparcie nie widzi zagrozenia ze strony lewactwa, ktore niszczy nasza cywilizacje, i dla ktorego islamizacja jest tylko narzedziem. NIE MOZNA byc jednoczesnie przeciw islamizacji i popierac partie lewackie jak PO, nowoczesna, komuchy, itp. NIE MOZNA zgasic ognia… Czytaj więcej »

tomaszek
Gość
tomaszek

Jestem ciekaw co na to odpowie „Bolek, który obalał” …

Alojzy
Gość
Alojzy

To samo powinna zrobić Polska jeżeli nie chcemy brać udziału wtyk szalonym projekcie wymiany ludności. Presja na Polskę będzie coraz wieksza,

Pablo
Gość

już słyszę ten kwik rolników, zę zbankrutują bez dopłat

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Pablo Jak rolnicy unijni utoną razem z „uchodźcami” – bo już przebąkuje się o ograniczeniach w różnych funduszach unijnych bo im kasy brakuje z powodu „uchodźców”, których trzeba utrzymywać bo przecież nie pracują a „z pustego to i Salomon nie naleje” – to nasi rolnicy nie będą nic narzekali. Pieniądze… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@lolo
Naleje, naleje. Gjorguś Szorosz złożył Angeli propozycję nie do odrzucenia: banki czekają w blokach startowych z uruchomieniem kredytów „na uchodźców”.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Kris11 No tak, se zapomniałem… włączy się maszynę i papieru przybędzie. Nie wydaje mi się jednak aby z tego powodu automatycznie powiększyły się zasoby zboża w silosach. No chyba, że coś z plastiku… („Skrzydełko czy nóżka”) Jeszcze przed akcesją do UE stan gospodarki światowej był taki, ze wartość globalnego pieniądza… Czytaj więcej »

Kris11
Gość
Kris11

@lolo
Wszystko wskazuje że jednym z celów „uchodźczego kryzysu” jest wyzerowanie długów i rozpoczęcie wszystkiego od początku w nowym świecie, bo oni zdaje się wierzą że będzie jakiś „dzień po”.

lolo ktory jeszcze pisze
Gość

@Kris11
No pewnie, że będzie „dzień po” i będzie to Dzień Sądu.

Kris11
Gość
Kris11

@lolo
jaki dzień sądu? To pojęcie jest im nieznane, w najlepszym wypadku jest włączone do słownika mowy nienawiści wraz ze słowami „honor”, „ojczyzna” czy „Bóg”. Dla społeczeństw Zachodu Bóg to jest takie drzewo buk, chociaż to też nie jest pewne czy kojarzą jeszcze jakiekolwiek nazwy drzew.

magdalena
Gość

Pablo, mimo sympatii do Ciebie daje minusa, nie zgadzam się z Tobą. Kwiczec ewentualnie będą tylko rolnicy zaKODowani, na potrzeby tvn i gw. Mój ojciec nie chciał wejść do unii, wiedział ze będą z tego problemy. Czekamy na jak najszybsze wyjście z tej IV rzeszy

maru2
Gość

@Pablo Kwiku nie będzie bo wyjście z UE to koniec ze wspólnym rynkiem handlu płodami rolnymi, tj. koniec z obowiązkiem zakupu tego co chce Bruksela i skąd chce Bruksela. A te dopłaty to ściema.

magdalena
Gość

Pablo, halo, halo. Swoje dopłaty mogą wsadzić w doopke. Nie chce mi się wypowiadać, bo egzamin ważny jutro, ale trzeba uciekać jak najdalej od UE. Te dopłaty dla rolników to z czego? Najpierw muszą zabrać. Pozdrawiam. Córka rolnika.

888
Gość
888

Wacławie, ja już Cię lubię. Pozdrowienia dla wszystkich braci Czechów. Słowianie, nie dajmy się tym europederastom!

Violanta
Gość
Violanta

Dobry początek ze strony poważnego polityka

easyrider
Gość

Dobry, jasny, klarowny przekaz. Niech nikt nie łudzi, że w Brukseli coś zaświta. Nie ma takiej fizycznej możliwości. Teraz to już jest efekt kuli śniegowej. Nikt nie powstrzyma ekspansji islamu inaczej niż seriami z broni automatycznej. Unia tego nie zrobi. My możemy z tego wyjść, tylko opuszczając eurokołchoz. Snucie jakichś… Czytaj więcej »

Olga
Gość
Olga

Wreszcie niektórzy politycy zaczynają otwierać oczy.
Lepiej późno niż wcale.

Kris11
Gość
Kris11

Od pewnego czasu podejrzewałem, że Czesi będą następni po UK. Po Brexicie będą uciekać kraje będące od setek lat w strefie wpływów Angielskim, a Czeczy do nich należą. W strefie wpływów są tez kraje skandynawskie, dla Szwedów jest już za późno gdyż już dawno samozaorali się, ale jeślibym miał obstawiać… Czytaj więcej »

Mareczyk@o2.pl
Gość

Brawo! Nareszcie ktoś to głośno powiedział. Szkoda, że nie ktoś z naszych, ale dla nich brukselskie stołki są chyba zbyt cenne.

Korgan
Gość
Korgan

BRAWO!!!

NIE
Gość
NIE

UE to jest socjalizm w najczystszej postaci, mam nadzieje ze z pomoca USA odetniemy sie od tego szamba z ktorego dopiero co wyszlismy 25 lat temu …

AqqPanieKruq
Gość
AqqPanieKruq

„Z pomocą USA”???? A przepraszam droga/drogi NIE czy sądzisz, że pomoc USiA jest konieczna oraz czy będzie darmowa?? Przed II wojną też ZSRR / Niemcy bardzo chciały nam pomóc. Propozycja – spróbujmy sami rozwiązywać problemy. A do tego jest potrzebna broń wśród Obywateli

AiOwszem
Gość

jak to mówią, umiesz liczyć, licz na siebie
niby mówi się, że usa jest z nami itd. a to tylko gówniane śpiewki
nie ma co na nich liczyć i tyle
potęgi światowe mają w poważaniu takie kraje jak polska, węgry itd.

Jakiestam
Gość
Jakiestam

„z pomoca USA” ahahaha o mój Boże dawno sie tak nie uśmiałam grin

test24
Gość
test24

Ludzie mówią, że po wyjściu z UE trafimy zaraz pod buta Rosji, a tak to Unia nas chroni przed nią. Chyba im się pierdzieli UE z NATO, albo to ja czegoś nie rozumiem.

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

Dobre rozwiązanie ale…krótkoterminowe, bo agresywny i bezwzględny wróg usadowił się tuż za miedzą …To wróg najechał Europę, wojsko w cywilu a nie żadni uchodźcy, imigranci czy jak ich tam „ubrali” w zastępcze słówka wrogowie cywilizacji europejskiej…Deport dla obcych z Europy! Tylko to nas uratuje nic poza tym. Potem to już… Czytaj więcej »

Rodeo Drive
Gość
Rodeo Drive

mysle ze V4 powinna postawic ultimatum, ze albo wychodzimy razem z Unii, albo wy (bruksela) zamykacie /uszczelniacie granice z afryka i zaprzestajecie sciahganie afrykancyzkow i muuzlmanow do Europy, i zaczynacie grac teraz wedlug naszych zasad! Mysle ze to byloby skuteczne bo trup europy zachodniej nie pociagnalby dlugo odciety ofd V4

pojawiam się i znikam
Gość
pojawiam się i znikam

@Rodeo Drive Za mało…Jak zaatakuje Cię zaraza, to polewanie wodą utlenioną nie pomoże. Deport dla wszystkich, to jedyne rozwiązanie – inaczej ten rak będzie dalej atakował. ZERO WROGA W EUROPIE!

Michael
Gość
Michael

Gdyby Polska opuściła UE to lewackie ścierwa dopiero rozpoczełyby jazgot bo gdzie wtedy mogliby pójść się poskarzyć ?

Ann
Gość
Ann

Wyjsc z UE jednoczesnie opodatkowujac bardzo wysoko firmy niemieckie i francuskie dzialajace na naszym rynku.