Michelle Bachelet, która została nowym komisarzem ds. praw człowieka ONZ, zaczęła pouczać Włochy na temat rasizmu w stosunku do imigrantów i już zapowiedziała kontrolę. Włoski wicepremier Matteo Salvini wpadł w furię.

„Jestem zaniepokojona gwałtownym wzrostem liczby aktów przemocy i rasizmu wobec imigrantów, osób pochodzenia afrykańskiego i Romów” – powiedziała Bachelet, zwracając uwagę na Włochy i Austrię.

„Zamierzamy wkrótce wysłać nasz personel do Włoch, aby ocenić doniesienia o gwałtownym wzroście liczby aktów przemocy i rasizmu” – wyjaśniła stanowisko ONZ.

Minister spraw wewnętrznych i wicepremier Włoch, Matteo Salvini, powiedział w poniedziałek, że Włochy nie przyjmą pouczeń od takiej organizacji jak ONZ.

„W ciągu ostatnich kilku lat Włochy przyjęły 700 tys. imigrantów, z których wielu było nielegalnych i nigdy nie doszło do współpracy w tej materii ze strony innych krajów europejskich” – powiedział Salvini dodając, że „nie przyjmiemy więc lekcji od nikogo, a już najmniej od ONZ, która po raz kolejny okazała się organizacją stronniczą, bezsensowną i niedoinformowaną”.

Salvini zagroził również, że jego kraj wstrzyma wpłaty, które przypadają na Włochy jako kraj członkowski ONZ. Poradził Bachelet, żeby łamania praw człowieka poszukała gdzie indziej.

36
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
16 Comment threads
20 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
malgorzataKasiaczlMr. ??May Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o