foto: Flickr.com CC 2.0

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pod przewodnictwem minister Teresy Piotrowskiej przeprowadzi warsztaty dla dziennikarzy – wszystko wskazuje na to, że celem jest informowanie o nielegalnych imigrantach zgodnie z linią rządu i unijnych instytucji.

Darmowy transport, obiad i czterogodzinne warsztaty na temat uchodźców – tak MSW będzie starało się urabiać dziennikarzy. Najwidoczniej rząd nie jest zadowolony z przekazu niektórych mediów, dlatego potrzebne są warsztaty co i jak mówić, a czego unikać.

Na swoich stronach internetowych Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Urząd do Spraw Cudzoziemców i Polskie Forum Migracyjne zachęcają dziennikarzy do udziału w warsztatach na temat imigrantów – zapisy trwają od 24 września. Warsztaty odbędą się w przyszły wtorek, w ośrodku dla uchodźców Dębak pod Warszawą.

Tematy warsztatów:
„Ja, muzułmanka” – spotkanie z uchodźczynią,
„Moje życie w Polsce” – poznaj historie uchodźców.
„Fakty i mity” – eksperci o uchodźcach.

Teraz musimy obserwować jaki będzie przekaz o imigrantach przez tych dziennikarzy, którzy wzięli udział w warsztatach, już od najbliższej środy mogą być pierwsze efekty.

źródło:niezalezna.pl

Dodaj komentarz

16 komentarzy do "Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chce pouczać dziennikarzy jak pisać o „uchodźcach”"

Powiadom o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Qrva komuna na calego!

anonymous
Gość
anonymous

normalnie zdrada państwa. te ministerstwo powinno zostać aresztowane i skazane.

czas opuścić kraj i jechać tam gdzie się rothshildzi i rockefelerzy poukrywali przed tą chołotą którą sami spowodowali, bo niedługo będą tu legalnie obcinać głowy jak w reszcie europy.

Kaspar Hauser
Gość
Kaspar Hauser

Ja pierdole. Od kiedy dziennikarzy się poucza jak i o czym mają pisać? Kolejna Szwecja? Będą tematy „niemedialne”, bo po co pisać o granatach, o gwałtach, o tym że zgraja Turków wjechała mercedesem w zgraję Kurdów? To jest zamach na wolność słowa. Ponoć ludzie z TVP dostają dodatkowe pieniądze by mówić o imigrantach to co kopacz chce. A chce wiele bo kurczowo trzyma się stołka który jej ucieka spod nóg.

J.3.Sobieski
Gość
J.3.Sobieski

Cześć,
kolegów i koleżanki chcących pomóc, proszę o śledzenie wjeżdżających do na to spotkanie i podane nazwisk oraz stacji w rozwinięciu tego artykułu.
Abyśmy mogli w miastach rozrzuconych po całej Polsce i Świecie mogli zareagować na ich „prawdę prawdziwą”.
Dziękuję

Michał
Gość
Michał

Przestańcie pisać islam wielką literą przecież to nie jest religia..

lolo
Gość
lolo

Bez względu na to co myślimy o Islamie jest to religia. Ma swoje objawienie, swoje prawdy wiary, swoje centra kultu – bardzo przypomina to zasady opisane w Starym Testamencie: Świątynia i synagogi, a tu Mekka i meczety, czym różni się to od katolicyzmu ponieważ Najświętszy Sakrament jest w każdym kościele – swoich duchownych i swoich wyznawców. I wszystko jest to skodyfikowane.

lolo
Gość
lolo

Ps.
Znowu zapomniałem… napisał „stary” lolo.

Trzesowski
Gość
Trzesowski

islam to wiecej niz religia, to porzädek prawny, system spoöleczny i wöadza prawie panstwowa. Dlatego jest tak niebezpieczny.

lolo
Gość
lolo

(stary „lolo”)
Oczywiście ale „ubrane” jest to w normy religijne i takoż jest sankcjonowane. Właściwie obok cywilizacji żydowskiej i bramińskiej jest to „cywilizacja sakralna”. Prawa dane (objawione) raz na zawsze w zasadzie. Nie mylić praw z zasadami, które te prawa formułują. Zasadą w chrześcijaństwie jest np. „miłość bliźniego” i w oparciu o tę zasadę formułuje się poszczególne prawa szczegółowe. Katolicyzm np. funkcjonował w feudalizmie i funkcjonuje w demokracji. Islam demokracji nie przewiduje.

Lilith
Użytkownik
Nowicjusz
Do tego zdjęcia zamieszczonego do artykułu nadaje się idealnie tekst Danuśki z Krzyżaków- „Boję się”. Przewodnictwo Teresy Piotrowskiej w MSW jest nie tylko kompletnym nieporozumieniem ale i fikcją. Jeden z ważniejszych resortów, któremu podlega między innymi ABW. Chyba dlatego powstało stanowisko koordynatora ds. służb specjalnych, żeby z bark poczciwej katechetki zdjąć odpowiedzialność. Czy ktoś w tym państwie ma kontrolę nad służbami? odpowiedź każdy zna. A w kwestii urabiania dziennikarzy. Nie wiem czy będą efekty poza jednym- maksymalną irytacją społeczeństwa, które traktuje się jak bandę półgłówków. Oprócz sztandarowych haseł (solidarność, tolerancja, rasizm, ksenofobia, uchodźca) pojawiają się liczne zarzuty (świata nie znamy,… Czytaj więcej »
lolo
Gość
lolo
(stary „lolo”) Informację o kupowaniu przez TVP, wypowiedzi przychylnych „uchodźcom”, poddał dziennikarz Rafał Otoka-Frąckiewicz na FB. Ja się dziwię tym funkcjonariuszom prasowym i nie tylko, że oni tak chętnie są przeciwko społeczeństwu. Przecież o ile „góra” ma szansę się obronić jakoś tam, to doły czy to dziennikarskie, porządkowe itp. dostaną w d… aż się będzie kurzyć, jak tu Islam zagości na dobre. Kto im zaręczy, że nawet jak taki policjant będzie chronił p. Kopacz to jego żona nie zostanie zgwałcona. Albo taka dziennikarka np. będzie prowadziła program integracyjny a tu muzułmanin zintegruje się z zapałem z jej ukochaną córeczką na… Czytaj więcej »
Lilith
Użytkownik
Nowicjusz

No proszę MSW będzie pouczać dziennikarzy a Kopacz chce walczyć z hejtem w sieci . Jakoś dziwnym trafem zabrała się za taką akcję w momencie tematu imigrantów oraz społecznego niezadowolenia. Jestem ciekawa czy krytyka poczynań polityków lub krytyka islamu będzie także uznawana za hejt? W tym kraju wszystko jest już możliwe.

lolo
Gość
lolo

(stary „lolo”)
„Mowa nienawiści” dotyczy wszystkiego prócz Kościoła Katolickiego”. Tu mamy do czynienia z „mową miłości” chyba, że jest to „kościół otwarty” ks. Sowy czy ks. Lemańskiego. A to wtedy tylko i wyłącznie „mowa nienawiści”.

Polak
Gość
Polak

widzę, że trzeba natychmiast odsunąć PO od władzy i zrobić bardzo głebokie zmiany w ministerstwach. To mają być patrioci dbający o dobro Polaków czy zdrajcy gotowi, jak Judasz, sprzedać naród za garść srebrników? Polacy – kto nie idzie na wybory ten popiera PO!

Adi
Gość

Macie i tak juz przegwizdane ! Ludzie wychodzą na ulice coraz cześciej a przypominając o wyborach , zakładam ze 80% społeczeństwa wszystko bedzie robiło by PO nie kontynuowało swojich rządów . Podziękujcie swojej Oani Kopacz , ze możecie zacząć pakować swoje rzeczy!

qwera
Gość
qwera

Dziennikarze zostali pouczeni przez MSW, dlatego media pominęły informacje o fali protestów w sobotę, by uciszyć nastroje społeczne by nie były takie jak w sprawie ACTA. W internecie krótkie wzmianki, na wp.pl wogóle, nawet pisowski serwis niezalezna.pl nie napisał ani słowa o protestach. Co o tym myśleć i nie wiadomo kogo poprzeć w wyborach? Czy to skutek owego „pouczenia dziennikarzy”

wpDiscuz