Wojewodowie kierują do samorządów pytania, ilu uchodźców mogą przyjąć. Część odmawia, są to jednak nadal nieliczni, dlatego chcemy zachęcić Państwa do postawy obywatelskiej – wysyłanie maili do samorządowców z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej na temat przyjęcia tzw. uchodźców.

Gminy/Miasta, które wyrażą chęć przyjmowania tzw. uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu powinni spotkać się z protestami lokalnych środowisk i utratą mandatu przy najbliższych wyborach samorządowych. Jeśli będzie taka możliwość, chętnie z kamerą wybierzemy się do urzędu miasta bądź gminy – jesteśmy bardzo zainteresowani, jak będą tłumaczyć się samorządowcy, którzy zamierzają przyjąć obcych kulturowo „uchodźców”

Prosimy w tej sprawie kontaktować się z nami na adres e-mail: kontakt@ndie.pl

Poniżej przedstawiamy wzór przykładowego pisma:

Miejscowość, data

Imię i nazwisko,
adres zamieszkania
email

Wójt/Burmistrz/Prezydent *
Gminy/Miasta *
……………………………………………

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej

Działając na podstawie art. 2 ust. 1 i art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2014 r. , poz. 782) wnoszę o udostępnienie następujących informacji dotyczących ewentualnego/planowanego przyjęcia tzw. uchodźców na terenie gminy/miasta *:

– czy władze gminy/miasta* mając na uwadze sytuację finansową oraz sprzeciw mieszkańców zamierzają wzorem innych odmówić wojewodzie przyjmowania jakichkolwiek tzw. uchodźców,
– jaką liczbę tzw. uchodźców gmina/miasto* zamierza przyjąć,
– jakie obiekty gminne/miejskie* mają zostać udostępnione uchodźcom.
– czy w związku z tzw. uchodźcami planowana jest eksmisja (wypowiedzenie umów) osobom zajmującym mieszkania komunalne i socjalne,
– czy planowane jest przyznawanie tzw. uchodźcom mieszkań komunalnych bądź socjalnych z pominięciem kolejki oczekujących,
– czy planowane jest wspieranie tzw. uchodźców zasiłkami pochodzącymi z kasy gminy/miasta*,
– czy planowana są konfiskaty bądź zajęcia mienia prywatnego na potrzeby tzw. uchodźców,
– czy planowane jest zwiększenie liczebności klas szkolnych bądź ich łączenie w celu przyjęcia tzw. uchodźców,
– czy planowane jest i w jakiej liczbie przeznaczenie na potrzeby tzw. uchodźców obiektów szkolnych lub Państwowej/Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jednocześnie, na podstawie art. 14 ust. 1 powołanej ustawy, wnoszę o udostępnienie powyższych informacji na podany adres mailowy.

* Niepotrzebne skreślić

35
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
9 Comment threads
25 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
Harry1683.09.12JO77KsiaaaLilith Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ksiaaa
Gość
Ksiaaa

wszyscy wiemy, że media zasypują nas fałszywymi informacjami, nie piszą prawdy, z premedytacją ją pomijając (“Na wojnie prawda umiera jako pierwsza”) Portale [produkują artykuły muzułmańskie, bombardują nas zdjęciami dzieci, których pewnie nie jeden dziennikarz godzinami naszukać gdyż stanowią zaledwie 5% tej fali muzułmanów, która zalewa Europę. Portale informacyjne manipulują również… Czytaj więcej »

Ksiaaa
Gość
Ksiaaa
JO77
Gość
JO77

Została zgwałcona 29-letnia Polka koło Warszawy. Przebywa w szpitalu. Jest w ciężkim stanie. Została zgwałcona przez uchodźców. Czemu o tym nie napiszecie?!

lolo
Gość
lolo

Masz jakieś źródło czy usłyszałeś? Bo jeśli to tylko plotka to można „wejść na minę”. Wiarygodność informacji jest bardzo ważna.

JO77
Gość
JO77

Usuwana jest ta informacja strasznie z Internetu. Była ona na Bankierze. Znalazłam ją tu:
http://www.sadistic.pl/uchodzcy-zgwalcili-29-letnia-polke-vt381148.htm

oraz tu:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,28,158911536,158911764,Prawda_to_czy_fake_.html

JO77
Gość
JO77

Gzate Forum: Re: 29-letnia Polska zgwałcona przez „uchodzc Dodaj do ulubionych buldog2 01.10.15, 16:46 Skasujcie Odpowiedz Tu relacja powielona przez bankier.pl: http://www.bankier.pl/forum/temat_29-letnia-polka-brutalnie-zgwalcona-w-okolicy-osrodka-dla-uchodzcow,18432311.html Nie sądzę, by mogła być przejęta bez sprawdzenia. Dla wszystkich w których budzi wątpliwości, numer telefonu rzecznika Ośrodka w Lininie: Linin Urząd ds. Cudzoziemców Rzecznik 22 601 74… Czytaj więcej »

JO77
Gość
JO77

Tak, mam źródła. Przed chwileczką podałam. Nie wiem, czy zamieszczą. Było w kilku miejscach ale moderatorzy usuwają tą wiadomość, np. na Bankierze została ona usunięta.

JO77
Gość
JO77

Wpisz w google:

Uchodźcy zgwałcili 29-letnią Polkę! DiCarpio @ Wczoraj 17:02

JO77
Gość
JO77

Znalezione w necie: „Uchodźcy zgwałcili 29-letnią Polkę! DiCarpio @ Wczoraj 17:02 Akcja: Sąsiedztwo obozu dla uchodzców w Lininie w gminie Góra Kalwaria. Bohaterowie: Syryjczycy. Do internetu trafił film, na którym widać, jak Syryjczycy z ośrodka dla uchodźców w Górze Kalwarii atakują 29-letnią Polkę, która nie chciała ubrać się zgodnie z… Czytaj więcej »

JO77
Gość
JO77

Nie wiem jednak czy ta informacja jest na 100% prawdziwa. przypuszczam, że może być. Jednakże odpowiednie służby pilnują, aby jej nie podawać.

JO77
Gość
JO77

Jestem jednak na bank przekonana, że taka informacja może być jak najbardziej prawdziwa. nie jestem dziennikarzem śledczym. Niech sprawdzi to ktoś, kto się na tym przecież zna.

lolo
Gość
lolo

Problem w tym, że jest to jeden tylko link, ale biorąc pod uwagę praktykę medialną na Zachodzie jak i praktykę muzułmanów co do „integrowania” to wychodzi na to, że autentyk. Niestety po „wiodącym tytule prasowym” a także innych mediach głównego nurtu prawdy nie należy się spodziewać. Dzisiaj przeczytałem natomiast, że… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Ps
Powinienem napisać: „… a także innych mediach głównego nurtu, [przecinek] prawdy nie należy się spodziewać.”, bo wyszło dziadostwo.

JO77
Gość
JO77

Postawiłam sobie przecinek w myślach podczas czytania smile

lolo
Gość
lolo

Znalazłem jeszcze jedną informację na ten temat na wiadomościach24 (w nazwie jest „wrocław” i „pl”) a dalsza część linku: to brutalnie-pobita-przez-imigrantow. Film też jest ale trzeba podać kod otrzymany przez SMS.

lolo
Gość
lolo

Jeden z internautów zwrócił uwagę, że podejrzany jest ten kod za SMS. Na takim filmie zarabiać pieniądze, albo służby chcą powiązać komputery z telefonami. Możliwości są różne, łącznie z fałszerstwem materiału w celu wywołania zamieszek. Ale może też być i inna przyczyna: administratorzy portalu nie chcą być oskarżeni o pokazywanie… Czytaj więcej »

PLMan
Gość
PLMan

Nie powtarzajcie niesprawdzonych informacji. Ta informacja to kłamstwo by wyłudzić kase z SMS Premium.

Phi
Gość
Phi

Dajcie sobie spokój z tą fałszywą informacją. To był zwykły „phishing” wyłudzający SMSa za 30 zł. Na facebooku pojawiły się wiadomosci z linkiem do strony (http://wiadomosci24.opole.pl/brutalnie-pobita-przez-imigrantow/). Adres strony sugeruje, że to portal z wiadomościami regionalnymi. W rzeczywistości jest to fałszywka i na tym „portalu” nie ma żadnych innych wiadomości. Aby… Czytaj więcej »

JO77
Gość
JO77

O cholera! To w takim razie ta wiadomość to fałszywka!!!

lolo
Gość
lolo

Brałem to pod uwagę, właśnie ze względu na SMS. Trzeba uważać. Dziękuję za informację. A swoją drogą to wyjątkowe świństwo, draństwo żeby tak się dorabiać… Żydzi?

JO77
Gość
JO77

Żydzi nie żydzi, po prostu chamskie świnie żerujące na tragedii innych ludzi.

qwera
Gość
qwera

A mnie interesuje jak zadać pytanie kandydatom do parlamentu. Wiem jaki jest stosunek poszczególnych partii, ale chodzi mi co konkretny kandydat w tej kwestii zrobi, jakie podejmie działania w kierunku bezpieczeństwa narodowego w związku z kryzysem migracyjnym, oraz w sprawie przyjmowania przez Polskę tzw. uchodźców. Skąd mam to wiedzieć, skoro… Czytaj więcej »

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Najprościej na spotkaniu z kandydatem. Jeżeli ten jest już parlamentarzystą, to można to wymusić na podstawie ustawy z dnia 9 maja 1996 roku o wykonywaniu mandatu posła i senatora „Art. 1. (…) ust.2 Posłowie i senatorowie powinni informować wyborców o swojej pracy i działalności organu, do którego zostali wybrani.” „Art.… Czytaj więcej »

qwera
Gość
qwera

Ludzie, macie jeszcze wiarygodne źródła jak to było z Czeczenami w Polsce? Kopacz twierdzi że było ich 90 tys i nie było z nimi problemów, z kolei ja slyszałam że było ich o wiele mniej i były z nimi problemy.

Lilith
Użytkownik

Panuje chyba totalna dezinformacja w kwestii Czeczeńców. Padają różne liczby, podobno sporo opuściło Polskę. Jednak na pewno jest ich nadal kilkadziesiąt tysięcy, plus chyba to co jeszcze przebywa w ośrodkach dla uchodźców. Politycy i media kłamią z tą bezproblemowością Czeczeńców. Chyba najgłośniejsze były akcje w Łomży. Czy dzisiaj jest spokój?… Czytaj więcej »

qwera
Gość
qwera

Kilkadziesiąt tysięcy, to jednak wydaje mi się liczba przesadzona. Znalazłam artykuł (ale teraz nie wiem gdzie on był w internecie), że wniosków o azyl było złożonych 86 tys, z tym że zdecydowana większość umorzonych bo Czeczeńcy udali się na Zachód. W rzeczywistości niewiele z tej liczby uzyskało status uchodźcy lub… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Wygląda na to, że oni znają tylko jeden sposób integracji: my mamy dostosować się do nich albo bliskie spotkania III stopnia z maczetą. Nie ma wyboru i trzeba założyć, że każdy uchodźca to potencjalny gwałciciel i morderca. Ja nie widzę przysłowiowego „światełka w tunelu”. Chyba, że ci ludzie zrezygnują ze… Czytaj więcej »

Harry
Gość
Harry

Jeśli wierzyć niektórym tutaj, to nawet jeśli zrezygnują ze swojej religii to za bardzo nie można im wierzyć, bo przecież jest to ich święte kłamstwo.

Jarek
Gość
Jarek

Wielka Ogólnopolska MANIFESTACJA Przeciwko Nielegalnym Imigrantom

Warszawa 10 października godz. 16:00 Plac Defilad

Facebook Polacy Przeciw Imigrantom

Musisz tam być jeśli zależy Ci na bliskich!!!

Polak mądry PRZED szkodą.

Harry
Gość
Harry

Wiem, że uchodźców czy jak ich tam zwał, na pewno przyjmie Gdańsk, Gdynia i Sopot. Sopot już przyjął jedną rodzinę z Ukrainy.

Lilith
Użytkownik

Ostatnio gdzieś w sieci wpadła mi w oko informacja, ze jakaś gmina odmawia przyjęcia tak zwanych uchodźców, ponieważ nie posiada miejsc na około 40 osób. Ale nie do tego zmierzam, dzisiaj akurat była jakaś wyjazdowa konferencja Kopacz i któryś z dziennikarzy znowu poruszył temat przyjmowania „uchodźców”. I szanowna premier naszego… Czytaj więcej »

Harry
Gość
Harry

Ona to doskonale wie, przecież ma swoich doradców i służby specjalne. Ale większość ludzi tego nie wie, bo się nie interesuje, a na wybory pójdą i zagłosują za PO bo straszy PiS-em i przecież chce pomóc „biednym uchodźcom”. Dobrze zrobi UE i w razie czego dostanie dobrą posadke po znajomości.

Lilith
Użytkownik

Ciekawy materiał, można zobaczyć punkt widzenia Syryjczyków.
http://wyborcza.pl/magazyn/1,148050,18911013,szkoda-mirabelek-syryjczycy-juz-tu-sa.html