Jak zmieniły się ulice Londynu

Londyn przez ostatnie tysiąclecia zdominowany był przez Europejczyków. Zmieniło się to w ostatnich 50 latach, od tego czasu stolica Anglii to miasto mniejszości etnicznych i ludzi trzeciego świata. Poniżej dwa nagrania z londyńskich ulic. Pierwsze z 1967 i drugie z 2019. Pomiędzy samym rokiem 2001 a 2011 na wyspy przybyło 4 miliony imigrantów. Dziś najpopularniejsze imię w Londynie to… Mohammed.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że takie nagrania można dowolnie zestawiać, nagrać dzielnicę w której dominują imigranci i zestawić ją z dzielnicą, gdzie dominują rodowici Brytyjczycy. Problem w tym, że nagrania te bardzo dobrze obrazują rzeczywistość. Nie ma praktycznie dzielnicy w Londynie, w której mijając 10 osób nie spotkalibyśmy człowieka innej rasy czy religii, przyjrzyjmy się też pierwszemu nagraniu – nie ma na nim takich osób, nawet w tle. Najlepiej wiedzą o tym osoby, które odwiedziły duże europejskie miasta kilkadziesiąt lat temu i współcześnie. Niepokojący jest też fakt, że podobnie sytuacja zaczyna wyglądać na przykład podczas spaceru po Złotych Tarasach w Warszawie.

 

Nie przegap żadnych artykułów i dodaj nas na FB i Twitterze:

https://www.facebook.com/niedlaislamizacjieuropy (NOWE KONTO)

https://twitter.com/NDIE_pl

Dołącz też do naszej grupy na FB, abyśmy mogli swobodnie wymieniać się informacjami:

https://www.facebook.com/groups/869466070094146/

 

11
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
7 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
artureasyridermaru2WidiZiciu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o