Horst Seehofer foto: flickr.com/novecentino/ (CC BY-SA 2.0)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zamierza wydalać imigrantów prezentujących poglądy antyżydowskie. Jest to odpowiedź na sugestię Centralnej Rady Żydów – podaje „Rzeczpospolita”.

Centralna Rada Żydów uważa, że z powodu antyżydowskich poglądów imigrantów następuje wzrost antysemityzmu w Niemczech, dlatego oczekuje reakcji rządu.

Rzecznik MSW, na którego czele stoi były premier Bawarii Horst Seehofer, zapowiedział, że przygotowywane są już akty prawne, na podstawie których możliwe będzie wydalenie z kraju imigrantów o przekonaniach antysemickich oraz pozbawienie niemieckiego obywatelstwa islamistów. Odpowiednie ustawy zostaną zaprezentowane do końca roku.

„Plany ministra Seehofera są przejawem czystego populizmu. W państwie prawa, jakim są Niemcy, nie można karać za antysemityzm uchodźców w sytuacji, gdy wielu Niemców jest zdeklarowanymi antysemitami” – twierdzi Aneta Kachane z fundacji Amadeu Antonio.

W debacie publicznej nie mówi się nic o antychrześcijańskich poglądach imigrantów, można przypuszczać, że ten problem jest w Niemczech bagatelizowany, albo po prostu akceptowany. Antychrześcijańskie nastawienie najbardziej zauważalne jest w szkołach, gdzie muzułmańscy rówieśnicy prześladują swoich kolegów katolików i protestantów. Ostatnio pisaliśmy o nastolatce, która była prześladowana w szkole, bo „ma blond włosy i nie nosi hidżabu”.

35
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
18 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
Geobarbaraklioes vel pislamistabkkkkocoloto Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o