Muzułmanin pozwał policję za fakt aresztowania. Uważa, że powodem jego aresztowania było to jak wygląda.

Akmal Afzal sądzi, że oficerowie policji z premedytacją zatrzymali go z powodu jego rasy, kiedy oglądał maraton Olimpiady w 2012r. Policja z Londynu przesłuchiwała go na okoliczność jego obecności podczas maratonu. Został oskarżony o podawanie fałszywych danych osobowych, aresztowany i zabrany na posterunek policji.

Jak opisuje 23-latek, w trakcie starań o pobyt w Wielkiej Brytanii przeszedł procedurę „sprawdzenia narodowości obcokrajowca”. Wie, że wydział służb specjalnych sporządził raport na jego temat. Został zwolniony z aresztu bez kaucji. Teraz sam skarży policję z Londynu za nieuzasadnione zatrzymanie, aresztowanie i dyskryminację.

Służby upierają się przy twierdzeniu, że został aresztowany pod zarzutem kradzieży i podawania fałszywych danych osobowych. Brytyjczyk z pakistańskimi korzeniami, Akmal Afzal utrzymuje, że jedynym powodem jego zatrzymania był jego wygląd. Jego adwokat powiedział sędziom: „Stanowisko mojego klienta brzmi tak, że skarżący nie zrobił nic złego, a jedynym powodem zatrzymania i potraktowania go w taki sposób było jego etniczne pochodzenia tudzież wyznanie”.

Muzułmanin, który obecnie kieruje firmą w branży medialnej wypowiada się w takim tonie: „Wierzę, że policja podejrzewała, że mogę być zaangażowany w organizację ataku terrorystycznego. Jednak czuję, że jedynym powodem tej sytuacji był i jest kolor mojej skóry”.

Centralny Sąd Okręgowy w Londynie będzie kontynuował przesłuchania w tej sprawie. Sprawa jest nadal w toku.

standard.co.uk

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie i wykorzystywanie treści opublikowanych na stronie ndie.pl zabronione. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.

Dodaj komentarz

46 komentarzy do "UK: Muzułmanin aresztowany za podawanie fałszywych danych pozywa policję za „rasizm”"

Powiadom o
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
azotox
Użytkownik
Rotmistrz

Ja natomiast czuję, że czystym rasizmem są tego rodzaju niedorzeczne pozwy, skierowane przeciwko ludziom o białym kolorze skóry. Nasze etniczne pochodzenie, ludzi białych, jest przyczyną lawinowo narastającej dyskryminacji, polegającej na stawianiu ponad prawem wszelkiej możliwej swołoczy ze szkodą dla nas. Kiedy przerwiemy ten obłęd i zaczniemy tępić bezczelnych, aroganckich islamistów?

allahuj
Użytkownik
Nowicjusz

co za matoł to minusuje

qfwfq
Gość
qfwfq

ktoś z HejtStopu

kaassi
Gość
Nowicjusz
kaassi
arabski wygląd/kolor skóry w dobie dzisiejszych zagrożeń w Europie jest jak dla mnie wystarczającym powodem, by sprawdzić dokładnie czyjąś tożsamość. Mamy bawić się w poprawność polityczną i ginąć w kolejnych zamachach? Gdyby w Japonii Europejczycy zapowiadali i dokonywali zamachów, to nie zdziwiłabym się gdyby każdego o rysach europejskich policja losowo sprawdzała na ulicach, dlatego jeżeli ów ‚arab” nie ma nic na sumieniu to niech siedzi cicho i zaakceptuje rzeczywistość. To nie rasizm, tylko prewencja. Sąd powinien od razu odrzucić ten absurdalny zarzut o rasizm, jeszcze tylko tego brakuje w Europie (a poniekąd już tak jest) , aby policja ze strachu… Czytaj więcej »
Fair
Użytkownik
Nowicjusz

Dlatego wiele napadów na Europejczyków dokonywanych przez muzułmanów policja na zachodzie ignoruje z obawy właśnie z powodu rzekomego oskarżenia o rasizm mimo że największą ofiarą rasizmu na świecie jest obecnie biała rasa. Sądzę że gdy w jakimś kraju na zachodzie terroryści wezmą zakładników to antyterrorysci zabiją zakładników by nie być posadzonymi o,, rasizm” i dopiero później aresztuja terrorystów, przepraszam szlachetnych rebeliantów walczących o lepsze jutro, o ile ci z nadmiaru emocji nie eksploduja.

az1rael
Użytkownik
Nowicjusz

zajebiste

ggg
Gość
ggg

Zawsze znajdzie się obrońca nawiedzony poprawny multikulti, tych biednych uciskanych przez rasistowsjie białe świnie.Nie dość że wszystek rynsztok przypłynął do Europy wprowadzając w niej chaos to jeszcze na każdym kroku oskarżają rdzennych mieszkańców o ksenofobizm , rasizm i brak zrozumienia,że to co oni wyprawiają jest całkiem normalne. Tak normalne w ich świecie,ale w naszym to jest raczej anomalia.

kaassi
Gość
Nowicjusz
kaassi
własnie czytam cos w podobnym „klimacie” na wp , Muzułmanie w Polsce oburzeni ze policja pyta ich „czy znają jakiegoś terrorystę?” Policyjne wywiady wśród mieszkańców Krakowa przed Światowymi Dniami Młodzieży budzą kontrowersje. Szczególnie wśród obcokrajowców. Wielu z nich twierdzi, że kluczem doboru jest ich religia – islam. Sprawą zainteresował się już Rzecznik Praw Obywatelskich i poprosił o wyjaśnienia komendanta małopolskiej policji.” Pierwszy komentarz (i każdy kolejny) odpowiada sensownie na to oburzenie muzułmanskiej spoleczności dlaczego policja sprawdza muzulmanow, a nie innych komentarz1: „Buddyści się nie wysadzają. Szintoiści też nie. Chrześcijanie nie. Ateiści też nie. Żydzi nie. Nie wysadzają się również wyznawcy… Czytaj więcej »
kaassi
Gość
Nowicjusz
kaassi
zacytuje jeszcze jeden komentarz odnośnie tego artykułu z wp o którym wyżej wspominałam . Komentarz trochę wulgarny, ale nie można się z nim nie zgodzić ..cała prawda między innymi o lewicowych organizacjach i o aktualnym Papieżu .. „…co to , k***wa, ma znaczyc !!!…jak rzadko kiedy, ale w tym przypadku calkowicie popieram dzialania psiarni…bo kogo maja pytac ?…eskimosow ? buddystow ?…a moze swiadkow Jehowy ?…nie !…wlasnie muzulmanow !…i niech kazdy muslim morde w kubel wsadzi, a nie steka, ze go inwigiluja !…a jak sie nie podoba, to won z Polski !!…nie bedzie nam tu muslim w twarz plul swoja kozia… Czytaj więcej »
Robert
Gość
Robert

Lepiej sie modlmy aby sad odrzucil zarzuty bo jesli nie to stworzy precedens. Policja nie bedzie ryzykowac legitymujac ich. Moze wlasnie o to mu chodzi.

allahuj
Użytkownik
Nowicjusz

No, od tej pory w celach prewencyjnych przed zamachami będa kontrolować tylko białych europejczyków czy aby nie spiskuja przeciw państwu. Buahahahaha. Równie dobrze można w akwarium sprawdzać czy aby tam rekin się nie zadomowił.

Okrzemko
Gość
Okrzemko

szkoda, że nie trafił na policję, a właściwie milicję z czasów Józefa Stalina

zodiak
Gość
zodiak

spokojnie, ta z czasow Putina niewiele sie zmienila jesli chodzi o stosunek do arabow (np dyskoteka w Murmansku)

przemq
Użytkownik
Porucznik

to teraz każde zwrócenie uwagi ciapatemu, będzie się równać rasizmowi. Dokąd ten świat zmierza -,-

kaassi
Gość
Nowicjusz
kaassi
obroncy islamu często zarzucają Zachodowi agresję i powołują się na czasy wojen krzyżowych, inkwizycji i kolonializmu. Milczą o krwawej historii Islamu.Ktoś może powiedzieć, że Biblia również zawiera nawołania do agresji wobec wyznawców innych religii. Jednak mówimy tu o diametralnie innej sytuacji. Biblijne nawołania do agresji odnoszą się bowiem do kontekstu historycznego/kulturowego. Co więcej, Biblia jest księgą wielu autorów, którzy w większości nie przekazują bezpośredniego słowa Boga lecz raczej starają się odtworzyć to, co zastali w materiałach źródłowych, przekazach ustnych, itd. Koran natomiast jest „Bezpośrednim, ponadczasowym i niezaprzeczalnym słowem Bożym” o zdecydowanie negatywnym nastawieniu wobec nie-muzułmanów. O ile wpływ agresywnych zapisów… Czytaj więcej »
Wolny Dziad Obywatelski
Gość
Wolny Dziad Obywatelski

Zapomniałeś o tym że arabscy handlarze niewolników z zapałem dostarczali Murzynów na wybrzeża Afryki w celu odsprzedaży z godziwym zyskiem.

Draken
Użytkownik
Nowicjusz

No jak śmią go o coś podejrzewać, powinno być jak w Rotherham, nawet jak są dowody to nie tykać kiedaków kolorowych bo „rasizm”.

Draken
Użytkownik
Nowicjusz

biedaków* miało być, przepraszam za błąd.

VVV
Gość
VVV

Odrzućcie ten absurd, to nie rasizm wobec brudnych tylko wobec białych

przemq
Użytkownik
Porucznik

rasizm wobec białych nie istnieje

Wojtek
Gość
Wojtek

Pracuję w Afryce od 1997 roku i mógłbym podać setki przykładów rasizmu w stosunku do mnie i moich białych kolegów ze statku ,ale czy coś trafi do Twojego pustego lewicowego łba?

Tomasz.B
Gość
Tomasz.B

Ciapactwo powinno dostawać odszkodowania zanim jeszcze wiadą do Europy , tak na wszelki wypadek. A co nie stać bogatego zachodu.

Wiarus55
Użytkownik
Początkujący

W naszym kraju to dziennikarze w takim przypadku zaraz by medialnie zjedli żywcem policjantów, zanim zapadł by wyrok. Takie mamy prawo.

Evita
Użytkownik
Nowicjusz

Moi Kochani i stało się w Austrii wybory wygrał Norbert Hofer. jest najmłodszym prezydentem w historii Austrii. Ojciec czworga dzieci. Ale najważniejsze, jego motto wyborcze to: „Austria bez masy imigrantów i Europa OJCZYZN”. Za pośrednictwem ndie: Wszystkiego najlepszego Panie Prezydencie. I jeszcze dwa słowa, miła sympatyczna twarz od razu widać że dobry człowiek.

azotox
Użytkownik
Rotmistrz

A to aby już wiadomo? Reuters podaje, że sam Hofer mówi, żeby wstrzymać się do jutra z uwagi na głosy korespondencyjne.

Przy takich minimalnych różnicach niestety bardzo łatwo o cud nad urną.

Evita
Użytkownik
Nowicjusz

@azotox
Wiem, ale bądźmy dobrej myśli, uwierzmy, naprawdę jako katoliczka mówię Ci że wiara czyni cuda, wybaczcie, może plotę trzy po trzy ale jestem taka bardzo szczęśliwa, może wreszcie tym wrednym, zakłamanym, zdradzieckim, podłym lewackim ryjom ktoś pokaże gdzie ich miejsce. A ich miejscem, za to co sprowadzili na Europę jest szafot a w najlepszym razie ciężkie więzienie.

azotox
Użytkownik
Rotmistrz

Potraktuję zatem Twój post ogłaszający zwycięstwo Hofera jako jaskółkę dobrych wieści. smile Szkoda tylko, że z Polski smutne informacje napływają (mam tu na myśli podpisanie ustawy nadającej wojskom obcych państw uprawnienia Sił Zbrojnych RP – wyjątkowo ponure, szczególnie w świetle przyjętej dopiero co przez Sejm uchwały o suwerenności).

kaassi
Gość
Nowicjusz
kaassi
@Evita czytam o tym właśnie na angielskojezycznym portalu, piszą, że byłby to pierwszy prawicowy prezydent po II wojnie światowej, bla bla, opis kandydatów, przebieg ich zmagań, i …. wzmianka o rosnącej w Europie w siłę „prawicy” okraszona zdjęciem maszerujących hitlerowców. – (nie ma to jak chora propaganda lewicy!) (Pamiętam jak w jednym z programów na żywo w TV w trakcie zamachów w Paryżu jakis lewak z PO mówił że najgorszym skutkiem tych zamachów będzie rosnące poparcie dla prawicy i islamofobia (to było jego wówczas największe zmartwienie) – Zastanawiałam się wtedy jakie trzeba mieć siano w głowie, aby martwić się o… Czytaj więcej »
Evita
Użytkownik
Nowicjusz
@kaassi NieFeministka ostatnio pisała że jak widzi Twoją odpowiedź na jej komentarz to zaczyna się bać. Ja też muszę przyznać że jak zobaczyłam Twój post pod moim to też przez chwilkę miałam “gęsią skórkę” . Dziękuję bardzo za Twój komentarz w zasadzie nic dodać nic ująć. Ze swojej strony powiem tylko że jak lewactwo w Austrii zwietrzyło swój niechybny koniec to odczepiło się od nas, to jest od Polski, następnie zaczęli udawać że niby to będą budować coś w rodzaju płotu na granicy, wprowadzili kontrole na przejściach granicznych . Myślę że część spokojnej uczciwej części społeczeństwa mogli tym zwieść. Zresztą… Czytaj więcej »
Mr. ??
Gość
Mr. ??

Niech od razu idzie do burmistrza Londynu smile

allahuj
Użytkownik
Nowicjusz

igrają ciapate igrają, aż się doigraja, a później przez następnych 100 lat będą pisać w podręcznikach o holokauscie muzułmanów zapominając i jego przyczynach.

Tomasz.B
Gość
Tomasz.B

Co to za czubek daje ciągle te minusy, nie pasuje to wyjazd na stronki lewicowe. PO pewnie tez maa swoją gazetkę dla pojebów.

Iwka
Gość
Iwka

Powoli chyba w tym całym obłędzie dochodzimy do ściany. Dojdzie do tego, że będziemy we własnym kraju czuli się jak na cenzurowanym, gdzie większe prawa będzie miał każdy o innym niż biały kolorze skóry. Pytanie tylko, kiedy pęknie ta bańka i jaki będzie koszt naprawy tej sytuacji, bo to, że to się w końcu stanie, nie ulega wątpliwości i na pewno prędzej w naszej części Europy niż w Europie Zachodniej.

kaster
Gość
kaster

muslimy i kozoyeby to najwieksi rasisci.

ABC
Gość
ABC

Bogusław Wolniewicz 79 GROZA RASIZMU: https://www.youtube.com/watch?v=1YybAZk5je0

żeby Polska była Polską
Gość
żeby Polska była Polską

Zamknąć policjantow to że są. Przecież to dyskryminacja żeby ktoś kogoś legitymowal.

żeby Polska była Polską
Gość
żeby Polska była Polską

Nie no to już karwasz twarz w pałę się nie mieści. Niedługo zabije i powiedzą że miał prawo no ktoś się dziwnie patrzył na niego

Seba
Gość
Seba

Dlaczego arabusy są rasistami i wyprawiają zamieszki w Europie a nie w Arabii Saudyjskiej ???

żeby Polska była Polską
Gość
żeby Polska była Polską

Za zabicie białego nie mają prawa nic mi powiedZieć a tym bardziej zrobić. Jego buk tak chciał i mial prawo. Policja nie może nic

Gość z Poznania
Gość
Gość z Poznania

Ciapaci to cwane bydło.Wiedzą w jaki punkt uderzyć,jak wykorzystać chorobliwy strach zachodnich europejczyków przed oskarżeniami o rasizm,mowę nienawiści,ksenofobię,etc,etc…I będą tak działać z pełną premedytacją w sytuacjach konfliktowych.A tubylcy dalej tkwią w swoich chorych przekonaniach sad

karol nawroz-maidstone
Gość
karol nawroz-maidstone
,, z powodu jego rasy,, niema rasy muzulmanin czy zyd a napewno w mediach nie broni sie chrzescijan…rowniez nie rasa-a tylko przesladowani….to na tyle na temat rasizmu… a jest czerwony krzyz z mega mozliwosciami zalatwiajacymi obywatelstwo I pobyt oraz obywatelstwo w UE co znaczy rowniez w UK….ale tylko patrzac po ulotkach…czarny I muzulmanin…albo homo…I nie wiadomo co znaczy gender….lub KOD…ciekawe ze czerwony krzyz pomaga tak chetnie muzulmanow…a jak pomaga oplacany zanasze pieniadze ,,ksiezyc,, chrzescijanom? Nie dajmy sie zmanipulowac post-Nazi BRUKSELI u fundatorom z IF-FARBEN /to ci ot obozow smierci niemieckich w POLSCE ,cyklonB itd/ to oni oplacali kohla , kreatora… Czytaj więcej »
Polak
Gość
Polak

Multi-kulti w pelnej krasie.

karol nawroz-maidstone
Gość
karol nawroz-maidstone
Europejczyk w kraju Arabskim w takiej sytuacji by uslyszal „My way or the highway”… dlaczego inaczej jest w UE….lobby zydowskie…media napedzaja prawnikow ….tzw pro bono….ale rzad tzn podatnicy za to placa lobby zydowskie promuje islam I islamizacje ….dowodem na to jest ze zyd SOROSS jeszcze nie siedzi …a w POLSCE jawnie wspierajac przestepcza dzialalnosc poprzez FUNDACJE BATOREGO tak jak POLANSKI pedofil jest kreowany na ….filar polskiej gospodarki…. kosher-nostra wspierana przez homoseksulistow I lewakow wspiera islamizacje POLSKI WARSZAWA WROCLAW POZNAN LODZ LUBLIN KRAKOW JUZ MAJA…. po co islamizowac czy judeizowac kraj??? wystarczy miasta Wroclaw POZNAN I Warszawa tego przykladem….. a rzad… Czytaj więcej »
karol nawroz-maidstone
Gość
karol nawroz-maidstone
zwiazki zawodowe polskiej POLICJI od szczebla wojewodzkiego….to w wiekszosci patologia ,na ktora z ,,urzedu,,zmusza sie respektowac przez POLICJANTA ochrona prawna w ramach zwiazkow zawodowych -czy posterunkowy moze sobie sam wybrac prawnika zaleznie od jego woli?—-ilu z ,,was,,uslyszalo ze nie? Policyjni psycholodzy I ich ,,milczenie,, na temat pacjenta ….jak to wyglada naprawde wobec prokuratora? Gdzie jest tak naprawde etyka lekarza w MSWiA….powiaza ciebie jak barana….. biegly sadowy- to kasa ————————————————————————– ilu bylo I jest takich ,,Wojciech Sumliński ,, z czasow POLICJI w POlicji….za wielu ———————————————————————————————————————-patologia w polskiej policji to ,,drenaz,, I plecaki—————————————————————-CBOS …ABW…CBA….—tata przyslal nazwy sie zmieniaja a ten sam uklad……Wroclaw… Czytaj więcej »
Patrick
Gość
Patrick

Redakcjo, proszę śledzić tę sprawę i publikować każdą nową informację na ten temat. Chciałbym dowiedzieć się, co powie na to sąd. Może oddalą pozew i pojawi się dobra informacja (jedna na trylion) związana z Arabami?
Podajcie źródło tego info. Jeśli strona jest po angielsku, to sobie bez problemu poczytam, z przyjemnością!

marcepan
Gość
marcepan

Grabarczyk ty gruby kaszalocie, faszystko przestan minusowac na tym portal bo ci sie tluszcz zlasuje muslimska zdziro.

wpDiscuz