Szwecja podąża w błyskawicznym tempie do całkowitej zapaści. Coraz więcej gmin zaczyna podnosić alarm, że jeśli migranci będą nadal przybywać w obecnym tempie, rząd nie będzie w stanie dłużej gwarantować normalnego funkcjonowania w stosunku do własnych obywateli. Jeżeli fala migrantów utrzyma się na obecnym poziomie, za 10-15 lat, Szwedzi będą stanowili mniejszość we własnym kraju.

W chwili obecnej rząd szwedzki pożycza pieniądze za granicą, aby móc opłacać imigrację. Ale te sumy nie wystarczają. 8 października, Szwedzki Związek Władz Lokalnych i Regionów (SKL) ostrzegł, że gminy muszą zwiększyć stopę podatkową o 2%. Średni gminny podatek od dochodów wynosi już 32%, do tego wielu Szwedów płaci jeszcze państwowy podatek dochodowy. Dwuprocentowe podniesienie stopy podatkowej oznaczałoby, że przeciętne gospodarstwo domowe musiałoby płacić każdego roku dodatkowe 15 tysięcy koron (1825 dolarów) podatku.

Minister Spraw Wewnętrznych, Anders Ygeman, oświadczył, że obecna fala imigrantów doprowadzi Szwecję do stanu „olbrzymiej presji gospodarczej”, zaś kilka dni później dyrektor Służby Imigracyjnej, generał Anders Danielsson, stwierdził iż „w ramach systemu, który znamy, zbliżamy się do końca drogi.” Nikt wcześniej nie słyszał takich wypowiedzi w Szwecji, zwłaszcza w odniesieniu do „świętej” kwestii migracji. Do tej pory wciąż powtarzano Szwedom, że mieszkamy w bogatym kraju, który daje sobie radę ze wszystkimi azylantami, którzy chcą tutaj przyjechać.

Geograficznie, Szwecja jest olbrzymia, ale jej powierzchnię pokrywają głównie lasy i dzikie obszary, a liczba mieszkańców wynosi poniżej 10 milionów. Do 2010 roku Szwecja przyjmowała około 25 tysięcy migrantów rocznie. Jednak w 2010 r., ówczesny premier, Fredrik Reinfeldt, zawarł porozumienie z proimigracyjną Partią Zielonych (Miljöpartiet). Przyznał się, że uczynił to, by ukarać wyborców za dopuszczenie do parlamentu nastawionej przeciw masowej imigracji partii Szwedzkich Demokratów (Sverigedemokraterna)

Służba Imigracyjna, która ma badać przyczyny imigracji azylantów, jest, co zrozumiałe, obciążona orgomną ilością pracy. Nawet przed ostatnim „kryzysem uchodźców” i pomimo zatrudnienia 1200 nowych pracowników w ubiegłym roku, jej funkcjonariusze nie dają sobie rady. Związek zawodowy pracowników podniósł alarm, zaniepokojony coraz częstszymi przypadkami przemocy, wandalizmu i prób samobójczych. Tylko do sierpnia tego roku zgłoszono 1021 takich zajść.

W 2014 r., 81 tysięcy osób szukało azylu w Szwecji, otrzymało go 33 500 osób. Jednak, ponieważ wielu imigrantów następnie sprowadziło swoich krewnych, liczba ta znacznie wzrosła. W minionym roku, 110 tysięcy osób uzyskało status rezydenta. Należy do tego dodać nieznaną liczbę nielegalnych uchodźców.

Dziś mówi się o 180 tysiącach azylantów mających przybyć do Szwecji w 2015 r. Liczba ta jest ponad dwa razy większa niż w roku ubiegłym. Jeśli połowa z nich uzyska azyl i każdy sprowadzi ponad trójkę krewnych, mówimy o 270 tysiącach nowych imigrantów w ciągu roku.

Tylko w poprzednim tygodniu do Szwecji przybyło ponad osiem tysięcy osób, z których 1716 to tzw. „nieletnich uchodźców bez opieki”.

Bloger Johan Westerholm, krytycznie nastawiony do rządu, podkreśla w poście z 7 października, zatytułowanym „Zawał systemu imigracyjnego”, że oprócz uchodźców już będących w Szwecji, musimy dodać tych, którym nie udzielono azylu w Norwegii i Finlandii i którzy w związku z tym zostaną odesłani do ostatniego kraju, w którym przebywali, czyli Szwecji. Biorąc pod uwagę, że Finlandia odrzuca 60% podań o azyl, można przyjąć, że w najbliższych tygodniach chaos będzie się tylko nasilał.

Nie upłynie wiele czasu, nim Szwedzi uprzytomnią sobie, że państwo o nich nie zadba. Kraj, który zaledwie dwadzieścia lat temu uważano za jeden z najbardziej bezpiecznych i bogatych krajów świata, stoi w obliczu niebezpieczeństwa przekształcenia się w kraj przegrany – pisze Ingrid Carlqvist dziennikarka mieszkającą w Szwecji.

źródło: gatestoneinstitute.org

38
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
12 Comment threads
26 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
Oloabrams1683.09.12Harrybk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lolo
Gość
lolo

No to jednak Szwedzi tak do końca bezmyślni nie byli… Ciekawe czy ten Premier był Szwedem? Gdzie tu uciec, gdzie tu uciec. No bo alternatywa to karabin maszynowy i ten cały establishment do 20 m głębokiego dołu. Jak trzeba o jeszcze 20 m więcej by się nie wygrzebali… (Drogie służby… Czytaj więcej »

Bebej
Gość

Dodam od siebie – za głupotę trzeba płacić. Tylko, dlaczego mają przy okazji płacić zwykli obywatele???

lolo
Gość
lolo

Rozumiem, ale czy obywatele się buntowali? U nas ludzie wyciągają wnioski z tego co obserwują. To prawda, że nie wszyscy ale zjawisko narasta. I można powiedzieć, że być może prawdziwe będzie powiedzenie: Polak mądry przed szkodą. Pożyjemy zobaczymy. W każdym razie to nie jest tak, że nie odczuwamy lęku z… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Skandynawowie mają potwornie wyprane mózgi. Jeśli chodzi o zdolność samodzielnego myślenia, logicznego w dodatku, wyciągania wniosków z przesłanek, z obserwowanych FAKTÓW, umiejętność badania natury zachodzących zjawisk, to oni są zombie.

abrams
Gość
abrams

Jeśli w Polsce byłby takie kary za krytykowanie imigrantów jak tak – kilka średnich płac kary + skuteczna ich egzekucja przez sąd to ciekaw jestem czy w PL tak chętnie by to krytykowali….

Processor
Gość
Processor

Dlatego, że takie są uroki demokracji. Mniejszość (wyborcza) jest po prostu zmuszana do tego co przegłosuje większość. A że głupich jest więcej niż mądrych, to mamy źródło paradoksu że mądrzy są karani za głupotę większości.

pytacz
Gość
pytacz

widzę, że rozwijasz lekką paranoję w sobie. ciekawe hobby. ale muszę cię rozczarować, mało prawdopodobne, aby jakiekolwiek służby zainteresowały się Twoim IP. a co do bezmyślnych Szwedów… to tak jak u nas w Polsce. ludzie są przeciwni imigrantom, a rząd potakuje na wszystko co powie unia. obywatele przepraszają grupę wyszehradzką… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Niby poprawność polityczna jest wszędzie ale u nas tak jakoś inaczej. Łatwiej się oddycha. Też tak sobie myślę, że nim służby się nie zajmą bo raczej zniechęca do zajmowania się tematem, nieco ośmieszając go. Albo robi to nie zdając sobie z tego sprawy albo ma dodatkowe gratyfikacje. Innych możliwości nie… Czytaj więcej »

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

Lewacy i pedaly zrobili co zaplanowali – wzorcowo rozyebali wlasny kraj.

dgdsgsgddfdfdf
Gość
dgdsgsgddfdfdf

Jeżeli upadnie Europa to Znowu wróci wielka Polska

Mirek
Gość
Mirek

Prosta matematyka:

180.000 + (3 x 180.000)= 720.00 a NIE 270.000

Asgard
Gość
Asgard

Do tego dodać małżeństwa (przejście innowiercy na islam) plus dzietność (dzieci stają się z automatu muzułmanami) i mamy katastrofę.

lolo
Gość
lolo

A przeczytałeś dokładnie? Wyliczenie jest dobre. To prosty tekst.

lolo
Gość
lolo

Ps. Właściwie można by było napisać 360 tys. Brakuje tam słowa „dodatkowo”. Ale to kwestia interpretacji.

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Cyt. „Jeśli połowa z nich uzyska azyl i każdy sprowadzi ponad trójkę krewnych,…” czyli 90 000 + (3 x 90 000) = 360 000. Odpowiedź jest taka: ponad 360 000. Ale rażące jest co innego. W 2014 roku ponad 41% pozytywnych wniosków azylowych. Cholernie dużo! Łykają tych terrorystów jak pelikan.… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Proponuję abyś zrobił pole minowe i zasieki z drutu kolczastego. Jakiś ckm… Nic specjalnego. Ot takie zwykłe budownictwo anty-islamskie.

kaszpol
Gość
kaszpol

„ówczesny premier, Fredrik Reinfeldt, zawarł porozumienie z proimigracyjną Partią Zielonych (Miljöpartiet). Przyznał się, że uczynił to, by ukarać wyborców za dopuszczenie do parlamentu nastawionej przeciw masowej imigracji partii Szwedzkich Demokratów (Sverigedemokraterna ”
I dlatego w ostatnich wyborach ówczesnego ministra Fredrika, ukarało społeczeństwo.

bk
Gość
bk

Zastanawiam się czy w/w wyliczenia obejmują taki fakt, że szacunkowo co piąta „uchodźczyni” jest w ciąży:
http://wiadomosci.onet.pl/prasa/wybor-fattemah/l9mphq

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Ciekawa kwestia. Pytanie rodzi pytanie. Czy dzieci poczęte są również nielegalnymi imigrantami? Prawnie to może mieć kapitalne znaczenie. Przykładowo wg konstytucji Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej prezydentem USA może być tylko osoba urodzona na terytorium USA. Niejaki Barack Hussein Obama II nigdy dotąd nie przedstawił wiarygodnych dokumentów potwierdzających miejsce swojego urodzenia… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

No wiesz! Jakić Ty ciemnogrodzki, oj niedobrze! Juz CI przeto wytłumaczam. Otusz tak. Te poczęte a nieurodzone, to nie są dzieci, tylko morule, blastule, tkanka ciążowa (tak, słyszałam i takie coś), ew. płody. A po drugie, to nie sa żadni nielegalni imigranci, tylko biedni uchodźcy wojenni (wszystko jedno, czy tam… Czytaj więcej »

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Ad. 3 Praktyka Państw doprowadziła w tym zakresie do wykształcenia się dwóch głównych zasad: zasady prawa ziemi (łac. ius soli) – dziecko nabywa obywatelstwo państwa, na terytorium którego następują narodziny; zasady prawa krwi (łac. ius sanguinis) – dziecko nabywa obywatelstwo, które posiadają jego rodzice, bądź jedno z nich. W kalifacie… Czytaj więcej »

Neftis
Gość

Ciekawe czy zmądrzeją kiedyś w tej Szwecji i pokażą imigrantom drzwi

Nemo
Gość
Nemo

W krajach o szybko postepujacej destrukcji spolecznej i najwiekszych dziwactwach antynarodowych ,wiec w Szwecji i Niemczech (niestety nie orientuje na ile dotyczy to innych panstw zachodnich), dzialaja preznie partie tzw. „Zielonych”. Sa to ugrupowania skupiajace wylacznie renegatow danego narodu ,wspartych rzekomo postepowymi muzulmanami z V-kolumny. Do tego dochodzi cale spektum… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

Zielonym bliżej muzułmanom w pewnych tematach, zwłaszcza jeśli mowa o pedofilii.(nie wiem czy to nie środowiska zielonych forsowały uznanie pedofilii za orientację seksualną) Chociaż nie brakuje tez zwolenników zoofilii. Dodatkowo obecny trend na gender daje im kolejną szanse na szersze zaistnienie, bo temat jest dość modny w Europie.

Harry
Gość
Harry

Gdzieś zieloni domagali się, aby pedofilię (podobnie jak hetero i homoseksualizm) uznać za jedną z orientacji seksualnych. Tylko nie pamiętam dokładnie, czy to było w Holandii czy w Szwecji właśnie.

1683.09.12
Gość
1683.09.12

I bez zielonych dewianci mają nie najgorzej. Do niedawna (zmiana w prawie kilka lat temu) w małym państwie w samym środku Europy dopuszczalny wiek inicjacji seksualnej wynosił dla dziewczynek 12 lat.
Chodzi o Watykan.

Lilith
Gość

Otwarta polityka imigracyjna została sformułowana w Szwecji w latach 70 XX wieku, wtedy bezrobocie było niskie a gospodarka rosła. Łatwo było przyjmować imigrantów oraz uchodźców. A dzięki temu można było budować mniej homogeniczne społeczeństwo. No i po latach trzeba przyznać, że nawet się udało, bo mają tygiel kulturowy, różnorodny etnicznie.… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Tylko jedno: czy rzeczywiście „drugą siłą” jeśli narzucają swoje standardy pozostałym? I to nie w jednym kraju ale we wszystkich, w których się zadomawiają.

Lilith
Gość

Chyba w domyśle miałam, że ta „pierwsza siła” to rdzenni obywatele danego kraju, no ale jeśli staja się mniejszością….ich władza oraz wpływ na politykę topnieje. A odnośnie narzucania standardów…zauważ jedno; muzułmanie już odnoszą w tym ogromne sukcesy pomimo faktu, że nie stanowią jeszcze procentowo większości. Czyli ich siła tkwi nie… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Tu nie trzeba nic przewidywać. Opracowania na temat przyszłości już są, np. wykład dr Moniki Gabrieli Bartoszewicz pt. „Czy zagraża nam inwazja islamu?” na YT czy PCh24. Przytoczę tu Woltera: „By dowiedzieć się kto rządzi, wystarczy sprawdzić kogo nie można krytykować”. W naszych realiach proponuję np. zastosować ten cytat do… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

Niech Szwedzi przyswoją sobie słowa ambasadora Arabii Saudyjskiej przy ONZ, przewodniczącego Komisji Praw Człowieka (Ben Hasan Trad)
„Kara śmierci jest prawnym środkiem ochrony życia i interesów danej wspólnoty”

lolo
Gość
lolo

@Lilith
No to są słowa ambasadora Arabii Saudyjskiej. U nas kara śmierci nie jest postępowa. A swoją drogą jak muzułmanie będą zabijać to też policja co spóły z prokuraturą będzie mówić, że to „specyfika kulturowa”?

Lilith
Gość

Słowa padły z ust muzułmanina a dodatkowo wspomniał o interesach „danej wspólnoty”, a to od razu przywołuje na myśl „ummah”.

A już my wiemy jak wygląda dbanie o interesy „danej wspólnoty”.

lolo
Gość
lolo

Ja mam jedno słowo określające muzułmanów: „bandyci” i takie są ich interesy. Ono świetnie pasuje do tego co jest opisane w artykule o problemach policji niemieckiej na „euroislamie”.

Harry
Gość
Harry

Jednak natura się nie myli – głupsi i słabsi wymrą na rzecz silniejszych, niekoniecznie mądrzejszych. W tym wypadku głupota Szwedów wyjdzie im bokiem. Stracić władzę i stać się mniejszością we własnym kraju – co za ironia. Przeciw Hindusom, Chińczykom czy buddystom nie ma protestów, bo ich nie ma, tzn. wtapiają… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

The Syrian refugee who says: ‚Don’t come to Sweden… or think carefully about it’
https://www.youtube.com/watch?v=jAJcy5k4rb4

A jak żyją Somalijczycy w Szwecji? smile
https://www.youtube.com/watch?v=2IDBxPLp3i0

bk
Gość
bk

Nie na temat, za to ku pokrzepieniu serca:
http://brixen.salon24.pl/674484,budujemy-meczet-czesc-1
O, i już mamy polski antysemityzm wobec Arabów:). Na szczęście na razie tylko humorystycznie:).

Olo
Gość

Olbrzymia to jest Rosja. Szwecja jest duża, ale tylko jak na Europę.