W Hamburgu, drugim co do wielkości mieście w Niemczech, policja twierdzi, że jest bezsilna w walce z narastającą ilością przestępstw popełnianych przez imigrantów głównie z Afryki Północnej. Die Welt ujawnia, że hamburska policja praktycznie skapitulowała przed imigrantami, których jest więcej niż funkcjonariuszy…

Obecny wzrost liczby przestępstw, wśród których są gwałty, molestowanie seksualne i fizyczne, napady na domy, rabunki, włamania oraz handel narkotykami, pojawił się równocześnie z rekordowym napływem uchodźców z Afryki, Azji, Bliskiego Wschodu i Bałkanów Zachodnich. Eksperci twierdzą, że wielu z migrantów nigdy nie zintegruje się z niemieckim społeczeństwem, ponieważ brakuje im najbardziej podstawowych umiejętności, by znaleźć pracę. Niektórzy obserwatorzy ostrzegają przed tworzeniem się równoległych społeczeństw.

W Hamburgu policja twierdzi, że jest bezsilna w walce z narastającą ilością przestępstw popełnianych przez młodocianych migrantów z Afryki Północnej. W Hamburgu obecnie mieszka ponad tysiąc tzw. „małoletnich migrantów bez opieki” (minderjährige unbegleitete Flüchtlinge, MUFL).

W poufnym raporcie, który „przeciekł” do niemieckiej gazety „Die Welt”, ujawniono, że hamburska policja praktycznie skapitulowała przed  imigrantami, których jest więcej niż funkcjonariuszy i których działania przerastają policję. Autorzy dokumentu piszą m.in:

„Nawet najmniejszy problem szybko doprowadza do agresywnych zachowań obronnych i ataków. Młodzież pojawia się w grupach, aby bronić się nawzajem, a równocześnie walczyć pomiędzy sobą.”

Także gazeta „Rheinische Post” – ujawniła policyjny raport, który mówi, że w 2014 roku rekordowe 38 tys. uchodźców zostało oskarżonych o popełnienie przestępstwa. Analitycy uważają, że liczba ta, oznaczająca ponad sto przestępstw dziennie, jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, jako że wiele przestępstw albo nie jest rozwiązanych albo zgłaszanych.

W książce zatytułowanej „Koniec Bezpieczeństwa: Dlaczego Policja Nie Jest Już w Stanie Nas Chronić” autor Franz Solms-Laubach pisze, że niemiecka policja jest coraz bardziej zniechęcona w obliczu narastającej fali przestępczości. Obwinia on niemieckich ustawodawców za cięcia budżetowe i redukcje etatów, przez co policja nie jest w stanie wykonywać prawidłowo swojej pracy, tj. chronić ludność cywilną Niemiec i ich własność.

Rząd Niemiec szacuje, że do końca 2015 roku przybędzie około 1,5 miliona tzw. uchodźców, wliczając w to 920 tys. tylko w ostatnim kwartale 2015 r. Przy łączeniu rodzin, faktyczna liczba może wzrosnąć o ponad siedem milionów. Ponadto, władze niemieckie szacują, że przynajmniej 290 tys. migrantów przekroczyło granice państwa nigdzie się nie rejestrując.

źródła: welt.de /presseportal.de/ zeit.de

38
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
16 Comment threads
21 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
Pepe1683.09.12MariuszMaciej D.M.D Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Harry
Gość
Harry

7 baniek,no nieźle. Będzie się działo.

tomasz surowiecki
Gość
tomasz surowiecki

Jezu co się dzieje Niemcy naród i kraj który przeorał w drugiej wojnie pół świata teraz jest bezsilny wobec imigrantów….ale jaja to co nie ma już amunicji w tym kraju???rany kiedy się ludzie obudzicie?wystrzelać ich a jak nie wiecie którego to na takim masowym ataku na ulicach wszystkich jak jeden… Czytaj więcej »

astro
Gość
astro

To właśnie dlatego, że w czasie II wojny Niemcy przeorały pół europy. Teraz mają zakodowane poczucie winy i lęk przed oskarżeniem o powtórkę. Ten lęk jest tak silny, że tłumi instynkt samozachowawczy.

M.D
Gość
M.D

taki kawał był – gdzie leża Niemcy ??? – pod Stalingradem .

Lilith
Gość

Cięcia budżetowe i redukcja etatów to najmniejszy problem (bo cóż zmieni większa liczba policjantów jeśli nie będzie racjonalnej polityki w sprawie przestępczości imigrantów? ). Problem główny to dziwna mentalność Niemców i życie przeszłością. Oni chyba boją się korzystać z broni aby nie być posądzonymi o powtórkę z historii. A na… Czytaj więcej »

Karbulot
Gość

Jeżeli sytuacja wymyka się policji spod kontroli, a przestępczość szaleje, oznacza to że zapanowała anarchia. A w takiej sytuacji powinno policję zastąpić wojsko. To już nie zabawa, kiedy kilku krawężników próbuje coś tam zdziałać, zaś jedyną formą obrony są jakieś śmieszne armatki wodne czy gaz łzawiący. To już poważne niebezpieczeństwo,… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

„To nie Korea Północna, tu jest demokracja.” No właśnie… ja się coraz częściej zastanawiam, czy rządzący rozumieją słowo „demokracja” tak samo jak my. Fakt, odesłanie obu pań (Cioci Makreli i naszej Ewy) z polityki i wysłanie ich zamiast tego np. na kawę, aż się prosi. No, ale kto ma postawić… Czytaj więcej »

Lilith
Gość

Merkel nie ustąpi bo jest przekonana o sensie swojej misji. Ona chyba chce chyba przejść do historii. Może chciała aby postać Hitlera i barbarzyństw nazistów odeszła z zapomnienie poprzez nowy wizerunek Niemiec? Słono przyszło zapłacić za taką politykę, bo jak na razie rozwala Niemcy od środka, a jeszcze próbuje to… Czytaj więcej »

Karbulot
Gość

Merkel traci poparcie, a jej władza zaczyna się walić. Już widać, jak niemiecka policja solidaryzuje się z narodem, ściągają kaski i razem idą w pochodach antyimigracyjnych. Jak teraz dojdzie do zadym narodu z władzą, coś na wzór naszych rozruchów między Solidarnością a oddziałami ZOMO, to po czyjej stronie stanie niemiecka… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Podobało mi się. „Lejesz mniód na me skołatane serce”. Ta „nawiedzona”… Jednakże odnoszę wrażenie, że wymiana „naszej złotej pani” to tylko kwestia formalna bo władzę i tak sprawuje kto inny. I ten inny jest na 120% nawiedzony… To jest już nawiedzenie wyższego rzędu.

Polska mowa
Gość
Polska mowa

Cyt.: „a wielu nie zarejestrowanych” „Nie” z przymiotnikami pisze się łącznie -> ” niezarejestrowanych” Cyt.:”Zapewne ją posłuchają.” Posłuchać można kogoś lub czegoś, a nie ktoś lub coś. -> „Zapewne JEJ posłuchają.” Cyt.:” Więc nie trudno sobie wyobrazić” ” Nietrudno” to jedno słowo! Cyt.:”…, którzy zbiegli z jakiś transportów …” Nie… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Trudno jest mowo polsko. Swoją drogą ja jak nie jestem pewien pisowni – pamięć zawodna – to sobie sprawdzam. Komputer pod tym względem jest bardzo dobry i szybki. Poza tym dzisiejsza edukacja ruguje w zasadzie humanistykę z programów nauczania: ani języka ojczystego (J. Urban napisał kiedyś: po co język polski,… Czytaj więcej »

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Twój dobór dostawców cytatów zdaje się być coraz bardziej intrygujący.

Lilith
Gość

Niech nasza policja już zacznie się szkolić na podobne sytuacje, bo to staje się normą w Niemczech. A nas zapewne nie ominie.
https://www.youtube.com/watch?v=j-GLqvVz6UM

Muslim migrants attack with rocks apartments in Germany.
https://www.youtube.com/watch?v=PhJ0vBZeGSY

Kozik
Gość
Kozik

Niemcy zdestabilizowane, Rosja i USA uwikłane w Syrii. POLACY! Do roboty – jest niepowtarzalna szansa odzyskania niepodległości! Może trzeba wyjść z Eurokołchozu i odtworzyć Grupę Wyszechradzką, póki jeszcze czas! Zwykli Czesi i Słowacy też czują się zdradzeni przez władze!

butt pirate
Gość
butt pirate

nie może tylko na pewno, trzeba wyjść z eurokomuny zanim przemieni się w następny związek radziecki.

qwera
Gość
qwera

Zbliża się 11 listopad, nasze święto narodowe. Patrioci będą w tym dniu na marszu niepodległości w Warszawie (to przekłamanie informowanie o samych zamieszkach w tym dniu). Raczej przez święto niepodległości przewijać się będzie kwestia imigrantów. A co do Grupy Wyszehradzkiej – zobaczcie – ksiądz z tamtejszego kościoła na Bliskim Wschodzie… Czytaj więcej »

ABC
Gość
ABC

Gut gemacht, Frau Merkel!

Thor
Gość
Thor

Multi-kulti, das ist gut!

AliBabaHunter
Gość
AliBabaHunter

I co, nasza wspaniala policja i potezna armia ma sobie poradzic z tysiacami emigrantow? Lemingi glosujace na PO mowia, ze emigranci i tak szybko uciekna do niemiec. Tyle, ze w tym czasie granica z niemcami dawno bedzie zamknieta. Wyobrazacie sobie co sie u nas bedzie dziac? Dzikusy beda sadzic sie… Czytaj więcej »

Karbulot
Gość

Może być ciekawie, jak Niemcy zamkną granicę. Widząc jaką desperację objawiali emigranci na granicy węgierskiej, myślę że nie przestraszą się tych paru strażników na granicy polsko-niemieckiej. Niemcy może i granicę zamkną, ale jak zatrzymają taki motłoch ludzki? Jeżeli zaczną strzelać i zażarcie się bronić, wyjdą na hipokrytów, którzy oskarżali Węgry… Czytaj więcej »

7.62
Gość

Bezdzietna, stara panna, prędzej czy później wywinie jakiś numer… Podobnie jak kilkadziesiąt lat wcześniej bezdzietny kawaler.

Roland
Gość
Roland

a takie były brawa i gorące powitania na peronach smile
kiedy sie ludzie w końcu obudzą???
http://www.thereligionofpeace.com

Adam
Gość
Adam

„…ponieważ brakuje im najbardziej podstawowych umiejętności, by znaleźć pracę.”

A po co im praca, skoro mają zasiłki?

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Zmodyfikowałbym. Oprócz podstawowych umiejętności, wartałoby również aby na horyzoncie pojawiła się chęć podjęcia pracy.
Jak skończą się zasiłki, zawsze zacząć można grabić rdzennych tubylców. W sumie, po co im praca, po co im zasiłki?
Jakieś podstawowe umiejętności posiadają? Czyszczenie półautomatu konstrukcji Kałasznikowa kal. 7,62 mm?

butt pirate
Gość
butt pirate

a kretyńscy politycy chcą ściągać jeszcze więcej. to że policji poobcinali pensje (chyba po to aby jak najszybciej doprowadzić do kompletnej demoralizacji społeczeństwa i w końcu rewolucji) to chyba wystarczający dowód że wszyscy centro-prawicowi politycy to tacy sami zdrajcy jak lewaccy komuniści. należy ich jak najszybciej odunąć od władzy i… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Nasza policja łapiąc „uchodźców” najpierw wyda oświadczenie, że nie ma uprzedzeń rasistowskich, potem zawoła „stój bo strzelam”, potem odda dwa strzały ostrzegawcze a potem… pójdzie wypełnić papiery uzasadniające konieczność wyciągnięcia broni z kabury. A potem wprowadzi się szariat i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie. No może nie wszyscy, ale… Czytaj więcej »

optymalny
Gość
optymalny

Nasza Policja jedyne co jest w stanie zrobić to wyłuskiwać pojedynczych przestępców w miarę szybko lub po wieloletnich obserwacjach grupy przestępcze. Takie historie jak w Niemczech są w Polsce nie do ogarnięcia już na starcie. Pozostaje nam kupować dla siebie wszelkiego rodzaju dozwolone przedmioty do obrony typu gazy, maczety, toporki,… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Pamiętaj o jednym: cokolwiek masz zamiar sobie kupić, dobieraj tak, byś umiał się tym posłużyć. I ĆWICZ!!

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Uprzejmie przypominam, że w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawnymi, każda osoba w Polsce, która ukończyła 18 lat ma prawo bez zezwolenia nabyć i bez zezwolenia posiadać broń palną czarnoprochową oraz amunicję do tej broni. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 21 maja 1999 roku o broni i amunicji (Dz.U. z 1999… Czytaj więcej »

Kesurtip
Gość
Kesurtip

I się zacznie znów. Co było jak po I wojnie światowej światem potrząsali komuniści? Zorganizowały się skrajnie prawicowe bojówki. Europejczyka nic nie zatrzyma, gdy mu ktoś cudzy do gniazda syf przynosi. Już nie długo zaczną się odwetowe akcje. I policja też nie będzie w stanie działać. Bojówki znów przejmą władze…… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

No właśnie. Zgadzam się, że to baaaardzo smutne, gdy władza poprzez zaniechanie (i głupotę, fanfaronadę – nie wiem jak nazwać pociągnięcia Cioci Makreli) doprowadza do tego stanu. A to się to chyba skończy. Niestety:(. Cóż robić. Niektórzy się w ogóle nie uczą. Historii.

lolo
Gość
lolo

„Ciocia Makrela” jest – na to wygląda – jak wszyscy politycy, „wystrugana z banana”. I – jak to formułuje S. Michalkiewicz – jakby tam zaczęła robić coś własnoręcznie to „starsi i mądrzejsi pokazaliby jej, skąd wyrastają jej nogi”.

Maciej D.
Gość
Maciej D.

az sie prosi o interwencje wojskowa….hmmmm… niestety… to nie obawa wynikajaca z niechlubnej przeszlosci, tylko instynkt samozachowawczy politykow. wojsko na ulicach to stan wojenny lub wojna, a wtedy cala wladze przejmuja generalowie, sadownictwo cywilne zostaje zawieszone i zaczynaja dzialac prokuratury wojskowe, ktore bez „naciskow politycznych” natychmiast internuja, sadza i skazuja… Czytaj więcej »

Mariusz
Gość
Mariusz

To samo czeka Polskę, jeśli coś się nie zmieni.

1683.09.12
Gość
1683.09.12

Samo się nie zmieni. Taka sytuacja.