Szef MSWiA Joachim Brudziński zapowiedział za pośrednictwem Twittera, że podległy mu resort przyjrzy się planom budowy islamskiego centrum kultury i edukacji w Białymstoku. Inwestycja ma być finansowana ze środków ofiarowanych przez Arabię Saudyjską.

„Zleciłem odpowiednim departamentom w @MSWiA_GOV_PL monitorowanie tej sprawy” – napisał na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński. „Nie wydaje mi się, aby odlegli kulturowo, mentalnie, historycznie i geograficznie ortodoksyjni saudyjscy wahabici mieli wspierać polskich Tatarów, którzy zawsze mogli liczyć na wsparcie własnej Ojczyzny” – dodał.

We wtorek na łamach naszego portalu alarmowaliśmy o nowej inwestycji w Białymstoku. Mufti Tomasz Miśkiewicz powiedział w pałacu prezydenckim o „podarunku królestwa Arabii Saudyjskiej wobec Tatarów”.

„Rok 2018 jest dla nas wyjątkowy, gdyż dzięki wsparciu rządu Królestwa Arabii Saudyjskiej, w Białymstoku, mieście gdzie jest siedziba Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP zostanie przekazany budynek pod Muzułmańskie Centrum Kultury i Edukacji imienia króla Salmana Strażnika Dwóch Świętych Meczetów.” – mówił.

Arabia Saudyjska jest wyjątkowo zaciekła w zwalczaniu chrześcijaństwa, współpracę wahabitów z polskimi tatarami należy traktować bardzo poważnie. To kolejny krok do islamizacji Polski i radykalizacji polskiej społeczności muzułmańskiej.

85
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
33 Comment threads
52 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
45 Comment authors
ElaWyborcaKriseasyriderFilip Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o