Szwedzi zamieszkujący bogate dzielnice północno-zachodniej części Sztokholmu dostali propozycję nie do odrzucenia. Przejść na islam, zapłacić podatek (dżizję) lub zostać poddanym dekapitacji.

Ulotki rozprowadzane w północno-zachodniej części Sztokholmu z propozycją nie do odrzucenia, zostały opatrzone flagą Państwa Islamskiego – najprawdopodobniej za całą akcją stoją muzułmanie popierający działania ISIS, lub sami dżihadyści, którzy przeniknęli jako uchodźcy do Europy. Całą sprawę bada policja.

Według ulotek mieszkańcy mają do wybory: przejście na islam, zapłacenie podatku (dżizji) lub śmierć przez ścięcie głowy. I ostrzeżenie: „Policja Cię nie uratuje”

Policja otrzymała zgłoszenie od dwóch osób zaniepokojonych interesującą propozycją. Osoby te znalazły ulotki w swoich skrzynkach pocztowych.

– Traktujemy to bardzo poważnie – powiedział szef miejscowej policji Emil Andersson.

Podłoże historyczne

Patriarcha Antiochii, Michał Syryjczyk (1126-1199) tak wspomina jarzmo podatkowe za czasów kalifa Marwana II (744-750): ‘Głównym pragnieniem Marwana było nagromadzenie złota a to kosztowało wiele lokalną ludność chrześcijańską. Jego oddziały zadały nikczemne ciosy: zniszczenie, rabunki i nieprzyzwoitości wobec kobiet na oczach ich własnych mężów.’

Wielu niemuzułmanów często konwertowało na islam w celu uniknięcia podatku. W ten sposób ogromne chrześcijańskie populacje Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej stopniowo skurczyły się do maleńkich enklaw ze znikomą prezencją na tych terenach. Jak pisze europejski podróżnik Jean Baptise Tavernier, na Cyprze w roku 1651 ‘ponad czterystu chrześcijan zostało muzułmanami ponieważ nie byli w stanie zapłacić podatku’.

Następnego roku w Bagdadzie, chrześcijanie postawieni przed dżizją musieli sprzedać swoje dzieci Turkom. Można również dodać, że w niektórych rejonach, takich jak Wołoszczyzna, muzułmanie żądali nie tylko rocznej płatności pieniężnej, ale także określoną ilość chrześcijańskich dzieci. Te dzieci później zostawały konwertowane na islam i wychowane na janczarów, którzy wysyłani byli następnie na wojnę z niewiernymi, czasem napadając na osady własnych ojców i dziadków. Więcej informacji (TUTAJ)

źródło: nyheteridag.se

18
Dodaj komentarz

avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
11 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
HarryWiarus55lolloloAsia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lilith
Gość

Ciekawe czy pojawiła się już sugestia, że może to być celowa prowokacja aby poróżnić obywateli Szwecji, lub aby nakręcić spiralę niechęci wobec muzułmanów w Szwecji. Sama ulotka nie budzi większego zdziwienia. Bardziej dziwi reakcja Szwedów. Uważam, że całą sprawę powinni zatuszować a w przypadku zagrożenia dokonać wyboru. Wszystko byle tylko… Czytaj więcej »

Asgard
Gość
Asgard

Spuchnięte jaja ławo wyleczyć samemu, ale może są zbyt leniwi. Szwedzi sami zaciskają sobie pętlę na szyi. Teraz proces wyraźnie przyspieszył. Mozę zbuntują regiony niemiejskie i oddalone od propagandy mediów.

Sytuacja była do przewidzenia.
Tymczasem w Danii
http://www.wykop.pl/link/2912091/dunska-policja-w-rozsypce-dzihad-i-imigranci-rozsadzaja-panstwo/

bk
Gość
bk

Tak se właśnie dumam… Czy aby nie usłyszymy pouczenia ze strony jakiegoś ałtoryteta, że ta ulotka to prowokacja ze strony tych fstrętnych prawicofcuf, bo pszeciesz islam jest religią pokoju, miłości i słitaśnych książąt orientu.

Mr. ??
Gość
Mr. ??

No i mają multi kulti po Szwedzku :).

Mr. ??
Gość
Mr. ??

No i mają multi kulti po Szwedzku smile

lol
Gość

zapakować domkontenera i podpalić całą te muzumańską dzungle

lolo
Gość
lolo

Bogate dzielnice… Hmmm… No to u nas też są te bogate. I nawet wiem do kogo one należą… Ta „zatoka czerwonych świń” i pewnie parę innych już bardziej współczesnych „zatok”. Z adresami nie będzie trudności… Mam w związku z tym tzw. mieszane uczucia, bo gdyby muzułmanie ograniczyli się u nas… Czytaj więcej »

robert
Gość
robert

akurat tym lewackim oszołomom ze Szwecji należy się taki los, oni są już straceni może Europa zdąży wyciągnąć jakieś wnioski jak Szwecja będzie już republiką islamską ?

Laszlo
Gość
Laszlo

Taka sałatka szwedzka widze się powolutku kroi

Krystian
Gość
Krystian

Tacy ludzie jak „pan” robert mnie już dołują. Dobrze im? Kurwa typie, to też są ludzie którzy popełniali błędy. To tak samo jak mówiliby na Polaków „Dobrze im że niemcy zainterweniowały i obaliły rząd, bo ‚to i tamto’ i są tacy i owacy”. Tam też są niewinni ludzie a gdy… Czytaj więcej »

bk
Gość
bk

Pomysł z paczkami przedni:). Co do Szwedów i milicji obywatelskiej, to wedle mego (słabego) rozeznania szwedzki przeciętny Kowalski ma łeb sprany już na cacy. Oni wierzą w to całe multi-kulti, szczerze wierzą, że nieufność wobec islamu to rasizm, a głosy sprzeciwu to faszyzm. No co ja poradzę, że nie mają… Czytaj więcej »

Asia
Gość
Asia

Nie do końca Robert się myli… To prawda, że Szwecja jest mocno lewacka i przydałoby im się mocne uderzenie, żeby się pobudzili. Nic nie dzieje się bez przyczyny… A jakby zostali pierwszym kalifatem w Europie, to zauważ, że mogliby się przyczynić do uratowania reszty tej zachodniej zgnilizny i Polskę przy… Czytaj więcej »

lolo
Gość
lolo

Dołożę do tego co już napisały @bk i @Asia „panu” krystianowi. Otóż @Krystianie może i język jakim się posługuje @Robert jest dosadny, ale w skrócie ma on rację. Tak jak rację miał Breivik (o Boże, że ja piszę takie rzeczy), choć metody, którymi się posłużył by tę rację udowodnić z… Czytaj więcej »

Dominik
Gość
Dominik

Pozdro, że w Polsce dowiaduję się o tym ze strony, która wielu osobom wydaje się stronnicza, przesadzona, śmieszna, czy co tam jeszcze, a zagranicą piszą o tym normalnie np. na daylimailu: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3361706/Police-Sweden-investigate-chilling-notes-posted-letterboxes-country.html

Wiarus55
Gość

Czyli otrzymali pogróżki i są zastraszani. Co z tym zrobią szwedzkie organa ścigania i wymiar sprawiedliwości? Polaków czy innych Europejczyków to kara by nie ominęła. Ale przed Ciapatymi do dupami trzęsą tchurze.

Harry
Gość
Harry

Czyli zasiłki są za niskie, bo chyba tak traktują dzizje – bo im się należy.